Emma Stone powróci jako Cruella. Nie będzie pozwu przeciwko Disneyowi

Emma Stone powróci jako Cruella. Aktorka podpisała umowę na występ w kontynuacji tegorocznej produkcji o początkach popularnej bohaterki znanej z filmowej serii „101 dalmatyńczyków”.

Podpisanie umowy z aktorką przez Disneya możemy traktować jako sygnał, że Emma Stone nie będzie składała pozwu przeciwko wytwórni ze względu na hybrydową dystrybucję pierwszego filmu o Cruelli. Ze względu na pandemię produkcja została wypuszczona jednocześnie w kinach i na platformie Disney+. Po tym, jak swój pozew przeciwko Disneyowi złożyła Scarlett Johansson, mówiło się, że Emma Stone też rozważa podjęcie kroków prawnych względem studia, ale podpisanie umowy na ponownie wcielenie się w Cruellę przez aktorkę zamyka sprawę potencjalnego sporu ze studiem. Świadczy o tym dobitnie oświadczenie wydane przez Patricka Whitesella, prezesa agencji Endeavour zajmującej się interesami aktorki, w którym stwierdził, że umowa podpisana z Disneyem pokazuje, że w obecnych czasach pandemii może istnieć sprawiedliwa droga zabezpieczająca interesy artystów i mająca na uwadze interesy wytwórni. Whitesell dodał, że jego agencja jest duma ze współpracy z Emmą Stone oraz Disneyem i docenia gotowość wytwórni do uznania kreatywnego wkładu aktorki w tworzenie filmu. Na koniec prezes Endeavour wyraził nadzieję, że ich umowa otworzy drzwi dla innych aktorów i pozwoli im na korzystanie z sukcesu nowych platform dystrybucji.

Cruella” zarobiła na całym świecie 222 mln dolarów. Wyniki z Disney+ nie zostały ujawnione przez studio – wiemy jedynie, że w pierwszy weekend film obejrzało przynajmniej 686 tys. widzów, co daje to wpływy na poziomie 20,5 mln dolarów. Premiery filmu „Cruella 2” możemy spodziewać się najwcześniej w drugiej połowie 2022 roku, lecz bardziej prawdopodobnym terminem jest dopiero 2023 rok. Jak na razie nie wiadomo, czy produkcja zostanie wypuszczona tylko w kinach, czy ponownie trafi także na Disney+.

Do stworzenia drugiej odsłony zatrudniony został scenarzysta pierwszej części Tony McNamara oraz reżyser pierwszego filmu Craig Gillespie.

źródło: deadline.com / zdj. Disney