Emma Stone miała zagrać w „Fantastycznej czwórce”! Okazała się za droga

Pedro Pascal jest bliski dołączenia do Marvela, ale zanim aktor podpisze umowę, trzeba będzie poradzić sobie jeszcze z dopasowaniem harmonogramu zdjęć do napiętego grafiku aktora. Poznaliśmy kulisy szukania obsady do Fantastycznej czwórki i najbardziej zaskakujące jest doniesienie o chęci zatrudnienia do głównej roli Emmy Stone.

Kto mógł zagrać w Fantastycznej czwórce”? Emma Stone przymierzana do głównej roli

Pedro Pascal prowadzi zaawansowane negocjacje z Marvelem w kwestii dołączenia do obsady filmu o Fantastyczne czwórce. Aktor jest bardzo blisko podpisania kontraktu, ale zanim do tego dojdzie, Disney będzie musiał popracować nad dopasowaniem harmonogramu zdjęć do napiętego grafiku aktora, który niedługo powróci na plan kontynuacji Gladiatora, a na początku przyszłego roku ma zameldować się na planie drugiego sezonu serialu The Last of Us. W jego planach znajduje się też thriller Zacha Creggera pod tytułem Weapons. Mówi się jednak, że Marvel jest gotowy do wprowadzenia zmian w harmonogramie zdjęć, tak aby Pedro Pascal był w stanie pojawić się na planie bez konieczności zrywania zobowiązań wobec innych projektów.

Poszukiwanie odtwórcy roli Reeda Richardsa trwały od wielu miesięcy, a na chwilę przed rozpoczęciem strajku aktorów studio zorganizowało nawet próbne zdjęcia, w których udział wzięli Christopher Abbott i Jamie Dornan. Okazało się jednak, że włodarze Disneya nie byli zadowoleni z efektów i zrozumieli, że potrzebują głośniejszego nazwiska do roli popularnego herosa. Zwrócono się wówczas do Jake’a Gyllenhaala, ale aktor oczekiwał zbyt dużego wynagrodzenia za zagranie w Marvelu podobnie zresztą jak Adam Driver, który też był na radarze Marvela.

Okazuje się bowiem, że budżet filmu stanowi duży problemem w przypadku filmu o Fantastycznej Czwórce i właśnie z jego powodu studio musiało zrezygnować nie tylko ze wspomnianych wyżej aktorów, ale także z zatrudnienia Emmy Stone, która miała zagrać Sue Storm! Kevin Feige chciał, aby to odtwórczyni roli Gwen Stacy w dwóch filmach o Niesamowitym Spider-Manie stanęła na czele obsady, bo to właśnie Niewidzialna kobieta ma być główną bohaterką pierwszego filmu, ale studio stara się ograniczać koszty i musiało szukać tańszych alternatyw.

Javier Bardem złoczyńcą w Marvelu? Tego chce studio

Obecnie z rolą Sue najmocniej łączona jest Vanessa Kirby. Obsadę mają uzupełnić też Joseph Quinn i Ebon Moss-Bachrach odpowiednio jako Johnny Storm (Ludzka Pochodnia) i Ben Grimm (również Thing). Na etapie obsadzania Reeda Richardsa i prowadzenia negocjacji z Gyllenhaalem szef Marvel Studios miał odczuwać obawy o to, że obsada filmu okaże się „zdecydowanie zbyt biała”. Wtedy też pojawił się pomysł obsadzenia w roli Reed Richards aktora, który urozmaici etnicznie główną drużynę.

Dodajmy, że aktualnie na radarze Marvela znajduje się jeszcze jedno nazwisko łączone z obsadą Fantastycznej czwórki”. Jest to Javier Bardem przymierzany do roli głównego złoczyńcy, czyli Galactusa. W jego przypadku również pojawiają się jednak obawy o to, czy jego harmonogram pozwoli mu na pojawienie się na planie. Aktor ma w przyszłym roku wznowić zdjęcia do filmu o Formule 1 z Bradem Pittem w roli głównej.

Premiera filmu o pierwszej superbohaterskiej rodzinie Marvela planowana jest na 14 lutego 2025 roku. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Matt Shakman.

źródło: theinsneider.com / zdj. Xavier Collin / Marvel