Znamy już seriale oraz aktorów, którzy powalczą o statuetki na 73. edycji rozdania nagród Emmy.
O miano najlepszego serialu dramatycznego powalczą w tym roku między innymi „The Boys”, „The Crown”, „The Mandalorian”, „Bridgertonowie”, „Opowieść podręcznej”, „Kraina Lovecrafta”. W kategorii serial komediowy zmierzą się z kolei takie hity jak: „Cobra Kai”, „Stewardesa”, „The Kominsky Method”, „Ted Lasso” czy „Emily w Paryżu”. W kategorii serialu limitowanego wyróżniono natomiast produkcje „Gambit królowej”, „Mare z Easttown”, „I May Destroy You”.
W głównych kategoriach aktorskich o statuetki powalczą między innymi: Regé-Jean Page, Olivia Colman, Jurnee Smollett, Michael Douglas, Ewan McGregor, Paul Bettany, Giancarlo Esposito, Gillian Anderson i Kathryn Hahn.
Laureatów 73. gali nagród Emmy poznamy już 19 września.
Serial dramatyczny
- „The Boys” (Amazon Prime Video)
- „Bridgertonowie” (Netflix)
- „The Crown” (Netflix)
- „Opowieść podręcznej” (Hulu)
- „Kraina Lovecrafta” (HBO)
- „The Mandalorian” (Disney Plus)
- „Pose” (FX)
- „This Is Us” (NBC)
Serial komediowy
- „Black-ish” (ABC)
- „Cobra Kai” (Netflix)
- „Emily w Paryżu” (Netflix)
- „Hacks” (HBO Max)
- „Stewardesa” (HBO Max)
- „The Kominsky Method” (Netflix)
- „Pen15” (Hulu)
- „Ted Lasso” (Apple TV Plus)
Serial limitowany
- „I May Destroy You” (HBO)
- „Mare z Easttown” (HBO)
- „Gambit królowej” (Netflix)
- „The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
- „WandaVision” (Disney Plus)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
- Sterling K. Brown („This Is Us”)
- Jonathan Majors („Lovecraft Country”)
- Josh O’Connor („The Crown”)
- Regé-Jean Page („Bridgerton”)
- Billy Porter („Pose”)
- Matthew Rhys („Perry Mason”)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
- Uzo Aduba („In Treatment”)
- Olivia Colman („The Crown”)
- Emma Corrin („The Crown”)
- Elisabeth Moss („Opowieść podręcznej”)
- Mj Rodriguez („Pose”)
- Jurnee Smollett („Lovecraft Country”)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
- Anthony Anderson („Black-ish”)
- Michael Douglas („The Kominsky Method”)
- William H. Macy („Shameless”)
- Jason Sudeikis („Ted Lasso”)
- Kenan Thompson („Kenan”)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
- Aidy Bryant („Shrill”)
- Kaley Cuoco („The Flight Attendant”)
- Allison Janney („Mom”)
- Tracee Ellis Ross („Black-ish”)
- Jean Smart („Hacks”)
Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
- Paul Bettany („WandaVision”)
- Hugh Grant („The Undoing”)
- Ewan McGregor („Halston”)
- Lin-Manuel Miranda („Hamilton”)
- Leslie Odom Jr. („Hamilton”)
Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
- Michaela Coel („I May Destroy You”)
- Cynthia Erivo („Genius: Aretha”)
- Elizabeth Olsen („WandaVision”)
- Anya Taylor-Joy („The Queen’s Gambit”)
- Kate Winslet („Mare of Easttown”)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
- Giancarlo Esposito („The Mandalorian”)
- O-T Fagbenie („Opowieść podręcznej”)
- John Lithgow („Perry Mason”)
- Tobias Menzies („The Crown”)
- Max Minghella („Opowieść podręcznej”)
- Chris Sullivan („This Is Us”)
- Bradley Whitford („Opowieść podręcznej”)
- Michael K. Williams („Lovecraft Country”)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
- Gillian Anderson („The Crown”)
- Helena Bonham Carter („The Crown”)
- Madeline Brewer („Opowieść podręcznej”)
- Ann Dowd („Opowieść podręcznej”)
- Aunjanue Ellis („Lovecraft Country”)
- Emerald Fennell („The Crown”)
- Yvonne Strahovski („Opowieść podręcznej”)
- Samira Wiley („Opowieść podręcznej”)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
- Carl Clemons-Hopkins („Hacks”)
- Brett Goldstein („Ted Lasso”)
- Brendan Hunt („Ted Lasso”)
- Nick Mohammed („Ted Lasso”)
- Paul Reiser („The Kominsky Method”)
- Jeremy Swift („Ted Lasso”)
- Kenan Thompson („Saturday Night Live”)
- Bowen Yang („Saturday Night Live”)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
- Aidy Bryant („Saturday Night Live”)
- Hannah Einbinder („Hacks”)
- Kate McKinnon („Saturday Night Live”)
- Rosie Perez („The Flight Attendant”)
- Cecily Strong („Saturday Night Live”)
- Juno Temple („Ted Lasso”)
- Hannah Waddingham („Ted Lasso”)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
- Thomas Brodie Sangster („The Queen’s Gambit”)
- Daveed Diggs („Hamilton”)
- Paapa Essiedu („May Destroy You”)
- Jonathan Groff („Hamilton”)
- Evan Peters („Mare Of Easttown”)
- Anthony Ramos („Hamilton”)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym
- Renée Elise Goldsberry („Hamilton”)
- Kathryn Hahn („WandaVision”)
- Moses Ingram („The Queen’s Gambit”)
- Julianne Nicholson („Mare Of Easttown”)
- Jean Smart („Mare Of Easttown”)
- Phillipa Soo („Hamilton”)
zdj. Emmy