Evan Peters seryjnym mordercą u twórcy „American Horror Story”. Zobaczcie zwiastun miniserii „Dahmer”

Na oficjalnym profilu studia produkcyjnego Ryana Murphy'ego („American Crime Story”, „Ratched”) i w kanałach Netfliksa pojawił się nowy zwiastun miniserialu „Dahmer”. Produkcja z główną rolą Evana Petersa („Mare z Easttown”) przedstawi na ekranie historię jednego z najsłynniejszych amerykańskich morderców. 

Zmarły w połowie lat dziewięćdziesiątych Jeffrey Dahmer odpowiadał za zamordowanie i poćwiartowanie siedemnastu młodych mężczyzn i chłopców. W przypadku większości zbrodni, do których dochodziło w latach 1978-1991, Dahmer posuwał się też do aktów nekrofilii i kanibalizmu.

Sprawdź też: Glen Powell i Regé-Jean Page w serialowej wersji westernu „Butch Cassidy i Sundance Kid”.

Według pierwszego opisu serii produkowanej przez Ryana Murphy'ego, ma ona „przedstawić losy jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców z perspektywy przede wszystkim ofiar Dahmera. [Serial] przyglądnie się też policyjnej niekompetencji i apatii, które zezwoliły mężczyźnie z Wisconsin na przeprowadzenie swojej wieloletniej serii zabójstw”. Na produkcję złoży się dziesięć odcinków, których akcja rozegra się w latach na przestrzeni czterech dekad.

Poza Petersem, w obsadzie są Niecy Nash, Penelope Ann Miller, Shaun J. Brown, Colin Ford Richard Jenkins. Data premiery serii „Dahmer” została wyznaczona na platformie Netflix na 21 września.

Zdj. Netflix