Fabuła nowego Batmana będzie inspirowana kultowymi komiksami? Nowe przecieki

Wyczekiwany przez fanów Batmana pierwszy film z nowej trylogii, w której Mrocznego Rycerza zagra Robert Pattinson, powoli zaczyna odsłaniać swoje kolejne tajemnice. Od wielu tygodni mówi się, że w filmie zobaczymy szóstkę złoczyńców z Gotham, a najnowsze doniesienia zdradzają, jak może wyglądać fabuła produkcji. Poznajcie szczegóły.

Od kilku dni mówi się, że głównym przeciwnikiem Batmana granego przez Roberta Pattinsona będzie Człowiek Zagadka, a dużą rolę w filmie odegrają także Pingwin, CatwomanFirefly. Pojawiły się także sugestie, że w filmie swój udział będą mieli również Dwie-Twarze i Szalony Kapelusznik. Matt Reeves z kolei już jakiś czas temu zapewniał fanów Batmana, że w jego filmie fabuła będzie skupiała się na skomplikowanej sprawie kryminalnej, która utwierdzi widzów w przekonaniu, że Mroczny Rycerz naprawdę zasługuje na miano najlepszego detektywa na świecie.

Najnowsze przecieki ze studia ponownie potwierdzają te informacje, a dodatkowo sugerują, że fabuła opowie nie o jednym morderstwie a serii zabójstw, których dopuści się tajemniczy złoczyńca grasujący po ulicach Gotham. Co ciekawe, mówi się, że fabuła w dużej mierze ma być powiązana z klasycznym komiksem „Długie Halloween” autorstwa Jepha Loeba i Tima Sale'a, który podobnie jak film skupiał się na wczesnych latach działalności Batmana, ale nie przedstawiał jego genezy. W komiksie również mogliśmy śledzić losy wielu klasycznych złoczyńców z Gotham, którzy w jakiś sposób byli zaangażowani w sprawy popełnianych zbrodni.

Matt Reeves zapewniał jednak z jednym z wywiadów, że jego scenariusz nie będzie bezpośrednią adaptacją jednego komiksu. Przecieki dotyczące historii i mających pojawiać się w filmie złoczyńców zdają się to potwierdzać — w komiksowym „Długim Halloween” dużą rolę odgrywał między innymi Carmine Falcone, który jak na razie nie jest wiązany z kinowym filmem o Batmanie. W komiksie głównym bohaterem był także Harvey Dent, a z kolei przecieki sugerują, że w filmie głównym przeciwnikiem Batmana granego przez Roberta Pattinsona będzie Człowiek Zagadka. Mówi się też o sporym udziale Catwoman i Pingwina, którzy mają stanowić główną oś filmu — w komiksie z kolei tylko Catwoman odgrywała sporą rolę w historii.

Co jednak najciekawsze, według najnowszych przecieków Matt Reeves przy tworzeniu scenariusza czerpał również z innego popularnego komiksu o Batmanie. Mówi się bowiem, że — informacja ta może być dużym SPOILEREM — w filmie seryjnym mordercą okaże się w ostateczności nie kto inny jak popularny Hush — bohater między innymi komiksu „Batman: Hush” stworzonego przez i Jepha Loeba i Jima Lee.

Oczywiście jak na razie informacje te są jedynie plotkami, które nie znalazły potwierdzenia w żadnych oficjalnych komunikatach studia.

Zdjęcia do filmu mają wystartować na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy Matt Reeves dokończy ulepszanie swojego scenariusza, nad którym wciąż jeszcze pracuje. Najnowsze przecieki sugerują, że głównym przeciwnikiem Batmana w nowym filmie będzie Pingwin. W filmie mają pojawić się też Catwoman, Człowiek-zagadka oraz młodsze wersje Komisarza Gordona i Alfreda.

Solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves.

źródło: Wegotthiscovered.com / zdj. DC Comics