Fantastyczna czwórka w końcu wybrana! Pedro Pascal i Vanessa Kirby na czele filmu Marvela!

Marvel w końcu może powiedzieć, że ma swoją nową Fantastyczną czwórkę. Po długich miesiącach spędzonych na kompletowaniu obsady do kolejnego superbohaterskiego widowiska przedstawiciele Disneya w końcu podpisali kontrakty z główną obsadą. Na jej czele staną Pedro Pascal i Vanessa Kirby.

Pedro PascalVanessa Kirby w Marvelu! Zagrają w „Fantastycznej czwórce”

Przez ostatnie miesiące Marvel szukał czwórki aktorów, którzy zagrają główne role w nowym filmie o Fantastycznej Czwórce. Teraz wiemy już, że pierwszą superbohaterską rodzinę ze świata Marvel Comics stworzoną przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego na ekranie zagrają Pedro Pascal wcielający się w Reeda Richardsa (Mr. Fantastic), Vanessa Kirby, której przypadła rola Sue Storm (pseudonim Niewidzialna kobieta), Joseph Quinn grający Johnny'ego Storma (znany również jako Człowiek-Pochodnia) oraz Ebon Moss-Bachrach, który pojawi się w roli Bena Grimma (pseudonim Stwór).

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Matt Shakman mający w swoim portfolio tylko jeden pełnometrażowy film. Pracę przy pełnometrażowym projekcie Marvela otrzymał w nagrodę za dobrze przyjęty serial „WandaVision. Scenariusz napisali Josh Friedman, Jeff Kaplan i Ian Springer.

Sprawdź też: „Dzięki Bogu za filmy Marvela”. Zaskakujące słowa Christophera Nolana.

Fantastyczna czworka marvel

Pascal stał się ostatnio jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Przed wejściem na plan widowiska Marvela aktor znany między innymi z Gry o Tron”, „The Mandalorian i Narcos będzie pracował na planie drugiego sezonu serialu The Last of Us, do którego zdjęcia właśnie wystartowały.

Mająca partnerować mu na ekranie Venessa Kirby zdobyła uznanie za rolę Małgorzaty Windsor w serialu The Crown od Netfliksa, a ostatnio mogliśmy oglądać ją między innymi w dwóch częściach Mission: Impossible”. Aktorka ma też na koncie pierwszą nominację do Oscara za rolę w dramacie „Cząstki kobiety”. Z kolei Joseph Quinn zyskał globalną rozpoznawalność dzięki niezapomnianej i szalonej roli Eddiego Munsona w czwartym sezonie Stranger Things, a Ebon Moss-Bachrach niedawno odbierał statuetkę Emmy za swoją rolę w serialu The Bear od platformy Disney+.

Marvel zmienia datę premiery swoich filmów

Przy okazji ogłoszenia obsady Disney zmienił datę premiery filmu i w aktualnym kalendarzu Fantastyczna czwórka” przypisana jest do premiery 25 lipca 2025 roku. Poprzednią datę, czyli 2 maja 2025 roku przejął natomiast film Thunderbolts.

Będą to dwa z czterech filmów Marvela, które mają debiutować w przyszłym roku na ekranach kin. W harmonogramie znajdują się też produkcje z przygodami Kapitana Ameryki (luty) i Blade'a (listopad). W 2026 roku studio planuje wypuszczenie kolejnych czterech filmów, co jest znacznym wzrostem względem obecnego roku, w którym do widzów trafi tylko jeden film MCU.

Marvel pokazał już nawet pierwszy plakat z głównymi bohaterami filmu, który może być też wskazówką na temat czasu akcji. Od pewnego czasu przecieki sugerowały, że film o Fantastycznej czwórce rozegra się w latach 60. ubiegłego wieku i wygląda na to, że faktycznie może tak się stać. Sugeruje to między innymi okładka magazynu LIFE trzymana przez Stwora, która jest odwzorowaniem autentycznej okładki właśnie z grudnia 1963 roku.

fantastyczna czworka

zdj. Depositphotos