Feige o premierze „Czarnej Wdowy”, „Czarnej Panterze 2” i powrocie bohaterów Netfliksa do MCU

Z okazji zbliżającej się premiery pierwszego aktorskiego serialu Marvela w nowym wywiadzie Kevin Feige zdecydował się na ujawnienie kilku nowych informacji dotyczących przyszłości filmowo-serialowego uniwersum MCU.

Feige potwierdził podczas wywiadu, że trwają prace nad filmem „Czarna Pantera 2” i Ryan Coogler zajmuje się aktualnie przepisaniem scenariusza ze względu na niedawną śmierć Chadwicka Bosemana. Szef Marvel Studios jeszcze raz podkreślił, że nie dojdzie do recastingu Króla Wakandy i studio nie zdecyduje się także na stworzenie jego cyfrowej wersji za pomocą efektów specjalnych

Wakanda to miejsce do dalszej eksploracji z jej bohaterami i różnymi subkulturami. To od początku było głównym celem następnej historii. Nie będziemy mieć cyfrowego Chadwicka i nie pojawi się nowy T'Challa. Ryan Coogler bardzo ciężko pracuje teraz nad scenariuszem, w który wkłada cały swój geniusz, miłość i szacunek. Zawsze chodziło o pogłębianie mitologii i inspiracji Wakandy. Teraz doszła do tego konieczność uhonorowania spuścizny Chadwicka.

Kevin Feige zapytany został także o to, czy aktualna sytuacja na świecie umożliwia kinową premierę filmu o Czarnej Wdowie, który po wielu przesunięciach premiery ma pojawić się na dużym ekranie w maju tego roku. Szef Marvela stwierdził jednak, że jest jeszcze za wcześnie na definitywne deklaracje i zasugerował, że obecnie studio rozważa wiele opcji dotyczących debiutu filmu, ale jeszcze raz podkreślił, że docelowo filmy mają pojawiać się na dużym ekranie.

Gdybym miał kryształową kulę, zajrzałbym do niej i odpowiedziała, ale nie mam. Mogę jedynie powiedzieć, że przez ostatnie trzy lata, od momentu, kiedy Bob Iger zaprosił mnie do swojego biura i opowiedział o platformie streamingowej Disney+ i poprosił nas o rozpoczęcie pracy nad dedykowanymi serialami, nasz długoletni plan zakładał, że MCU zostanie podzielone na cotygodniowe historie opowiadane w serialach i wielkie fabuły w kinach. Mam wielką nadzieję, że ten plan jest nadal aktualny. Nie pytaj mnie jednak, co się wydarzy na tym świecie w najbliższym czasie, bo nie mam pojęcia i nie chcę zgadywać. (...) Mam nadzieję, że świat wróci na właściwe tory i wszyscy wrócimy do kin. Liczę na to, że za niską miesięczną opłatę ludzie będą oglądali co tydzień nasze seriale na Disney+, a potem będą podekscytowani możliwością ponownego spotkania się z ludźmi w kinie w prawdziwym życiu i doświadczania emocji na dużym ekranie.

Na koniec szef Marvel Studios zapytany został jeszcze o ewentualny powrót bohaterów, których przez lata oglądaliśmy w serialach Netfliksa takich jak Daredevil, Luke Cage, Punisher, Jessica Jones i Iron Fist. Feige nie potwierdził, co prawda, że widzowie mogą oczekiwać ich powrotu, ale zasugerował, że wszystko jest możliwe.

Widzieliście to, co ogłosiliśmy na Comic-Conie półtora roku temu i na Disney Investor Day kilka tygodni temu i na tym się aktualnie skupiamy. Ale jestem w Marvel wystarczająco długo, aby nigdy nie mówić nigdy i dotyczy to wszystkiego.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel