Film o Supergirl ma już datę premiery! Kuzynkę Supermana zagra Milly Alcock

Najbliższe lata upłyną nam w filmowym świecie DC pod znakiem czerwonego S. Już w przyszłym roku na duży ekran zawita film o Supermanie, a rok później kina spróbuje podbić kuzynka potężnego herosa. W Supergirl wcieli się Milly Alcock, gwiazda pierwszego sezonu „Rodu smoka”.

Milly Alcock zadebiutuje jako Supergirl w 2026 roku!

W szeregach DC Studios praca wre! Aktualnie trwają zdjęcia do nowego „Supermana”, który ma położyć podwaliny pod kinowe uniwersum przygotowywane przez Jamesa Gunna, ale okazuje się, że studio Warner Bros. chce narzucić sobie wysokie tempo i już rok po premierze filmu z Clarkiem Kentem na duży ekran zawita pierwsza solowa produkcja o Supergirl.

Na początku tego roku ogłoszono, że rolę potężnej bohaterki otrzymała urodzona w Australii Milly Alcock znana głównie za sprawą roli w pierwszej połowie hitowej produkcji „Ród smoka”. W walce o rolę aktorka pokonała między innymi Emilię Jones („CODA”) oraz Meg Donnelly, która wystąpiła w serii „Zombie” emitowanej przez Disney Channel.

Sprawdź też: Pokazano zwiastun „Daredevila”! Marvel ujawnił daty premier swoich nowych seriali.

Zgodnie z przewidywaniami film Supergirl: Woman of Tomorrow będzie drugim filmem w ramach uniwersum DCU. Warner Bros. wyznaczyło jego datę premiery na 26 czerwca 2026 roku. Wyreżyserowaniem produkcji ma zająć się Craig Gillespie, posiadający w dorobku filmy „Cruella” i „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Produkcja skupi się na pokazaniu bardziej hardkorowej wersji kuzynki Supermana, która, zanim trafiła na Ziemię, przeszła przez prawdziwe piekło i widziała śmierć swoich najbliższych, co ukształtowało jej szorstki charakter.

Autorką scenariusza do filmu o Supergirl jest Ana Nogueira, aktorka i dramatopisarka odnosząca do tej pory sukcesy głównie na deskach teatru. Nie będzie to jej pierwsze spotkanie z tą bohaterką, bo kilka lat temu zatrudniono ją do stworzenia tekstu do filmu o Supergirl mającego być spin-offem produkcji o Flashu.

zdj. DC Comics