Film o Supermanie zmienił tytuł. Główne gwiazdy na pierwszym wspólnym wideo!

Wkroczyliśmy w nową erę filmowego uniwersum DC Comics. Wystartowały właśnie prace na planie nowego filmu o Supermanie. Produkcja tworzona przez Jamesa Gunna zmieniła przy okazji swój oficjalny tytuł. Doczekaliśmy się też pierwszego spojrzenia na oficjalny symbol znajdujący się na stroju głównego bohatera i pierwszego wspólnego nagrania z głównymi gwiazdami.

Film o Supermanie zmienił tytuł. Tak wygląda nowe logo Człowieka ze stali

Rozpoczęcie zdjęć do filmu pokryło się z urodzinami postaci Supermana. Wielu fanów przewidywało, że współzałożyciel DC Studios, James Gunn, w jakiś sposób uczci urodziny Człowieka ze stali i się nie zawiedli. Co prawda część liczyła na pokazanie zdjęcia przedstawiającego Davida Corensweta w pełnym kostiumie, ale ostatecznie skończyło się na fotce przedstawiającej fragment kostiumu nowego Człowieka ze stali.

Sprawdź też: Gotowi na marcowe hity? Prime Video szykuje spektakularne premiery!

Charakterystyczne logo znajdujące się na klatce piersiowej herosa jest inspirowane komiksem „Kingdom Come”, który najwyraźniej posłużył jako inspiracja dla nowej produkcji o Supermanie. Przy okazji James Gunn poinformował też, że film zmienił tytuł i nie trafi do kin jako „Superman: Dziedzictwo”. Produkcja otrzymała po prostu tytuł: „Superman”.

Nowy Superman strój

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić rozpoczęcie zdjęć do SUPERMANA dzisiaj, 29 lutego, czyli – przypadkowo i nieplanowo – w dniu urodzin Supermana” – Gunn napisał na swoim Instagramie. „Kiedy skończyłem pierwszą wersję scenariusza, nazwałem film Superman: Dziedzictwo. Przed dokończeniem ostatecznej wersji roboczej, stało się jasne, że tytuł to będzie SUPERMAN”.

Rozpoczęcie prac na planie uczciła też Rachel Brosnahan wcielająca się w Lois Lane. Aktorka wrzuciła na TikToka wideo, na którym pojawiają się też jej nowi koledzy z planu: David Corenswet grający Clarka Kenta i Nicholas Hoult zatrudniony do roli Lexa Luthora. Do kin film „Superman” ma trafić 11 lipca 2025 roku. W obsadzie są także Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

@rachelbrosnahan

A supervillain, a journalist and an alien walk into a bar…

♬ Superman 1978- Main Theme - Geek Music

zdj. Warner Bros.