Film „Sherlock Holmes 3” ma już reżysera

W styczniu przyszłego roku wystartują prace na planie trzeciej części filmowych przygód Sherlocka Holmesa. Studio Warner Bros. znalazło już reżysera projektu. Właśnie ogłoszono, że będzie nim Dexter Fletcher, twórca filmu „Rocketman”.

Dexter Fletcher pracował ostatnio także nad filmem „Bohemian Rhapsody”, który trafił w jego ręce po zwolnieniu ze stanowiska reżysera Bryana Singera. Reżyser debiutował w kinach w 2011 roku za sprawą filmu „Wild Bill”, za który otrzymał nominację do nagrody BAFTA.

Film „Sherlock Holmes 3” początkowo miał wejść do kin w grudniu 2020 roku, ale niedawno jego premiera została przesunięta na 22 grudnia 2021 roku. Prace na planie mają wystartować w styczniu 2020 roku, a w rolach głównych powrócą Robert Downey Jr. i Jude Law. Autorem scenariusza do nowych przygód Sherlocka jest Chris Brancato.

Dwa pierwsze filmy wyreżyserował Guy Ritchie. Pierwszy film trafił do kin w 2009 roku i zarobił 524 miliony dolarów na całym świecie przy budżecie 90 milionów dolarów. Druga część serii zadebiutowała w 2011 roku i zarobiła 545 miliony dolarów.

źródło: Variety.com / zdj. Warner Bros.