Filmoskop - krótki przewodnik

7. lipca 2015 roku uruchomiona została zaawansowana porównywarka cen filmów Blu-ray pod nazwą Filmoskop. Jest to narzędzie, które pozwoli Wam dotrzeć do każdej promocji oraz stworzyć spis własnej kolekcji filmów na DVD i Blu-ray.

Strona główna

Najważniejszym aspektem  nowej porównywarki jest oczywiście główna strona, gdzie przez całą dobę odnotowywane są wszystkie zmiany w cenach filmów Blu-ray z internetowych sklepów:  

  • CDP.pl
  • Empik.com
  • Merlin.pl
  • MediaMarkt.pl
  • Saturn.pl
  • BlueDvd.pl
  • Zavvi.com
  • Base.com
  • Gandalf.com.pl
  • DVDmax.pl


Oprócz regularnych ofert z powyższych sklepów na Filmoskopie znajdziecie także spis Outletów z marketów MediaMarkt i Saturn.

Przy każdej zmianie odnotowanej na głównej stronie znajdziecie informacje o aktualnej cenie produktu,  wysokości zmiany ceny oraz nazwę sklepu, w jakim nastąpiła obniżka lub podwyżka ceny. Warto zaznaczyć, że w celu natychmiastowego przejścia do konkretnej oferty możecie skorzystać z odnośnika, który umieszczony jest zawsze w ostatniej tabeli, czyli pod nazwą sklepu. Pozwala to na szybkie skorzystanie z promocji i może być bardzo przydatne zwłaszcza przy dużych obniżkach, które są często ograniczone czasowo i ilościowo.

W wyłapaniu najkorzystniejszych okazji pomoże Wam także etykieta NAJTANIEJ, która pojawia się zawsze przy ofercie, jeśli jej cena jest aktualnie najniższa. Obok etykiety NAJTANIEJ znajdują się także etykieta Posiada, która informuje, ilu zarejestrowanych użytkowników posiada to wydanie oraz etykieta Chcę informująca o liczbie użytkowników, którzy dodali to wydanie do listy życzeń. Po najechaniu kursorem na wspomniane etykiety możecie uzyskać informacje o Waszych ustawieniach względem konkretnego wydania.

Filtry i własne ustawienia

W górnej części strony nad tabelą z ofertami znajduje się wyszukiwarka oraz rozwijany pasek filtrów. Dzięki wyszukiwarce, po dokładnym tytule wydania możecie znaleźć oferty ze wszystkich sklepów lub jego różne wydania wpisując jedynie sam tytuł filmu. Filtry umożliwiają natomiast dokładniejsze sprecyzowanie wyników wyszukiwania. Pozwala to na szukanie w wybranych sklepach, określenie pożądanej ceny, daty czy rodzaju zmiany ceny (np. szukanie tylko  obniżek) . Dostępne jest również sortowanie wyników po dacie i cenie.

Stwórz własną kolekcję

Po utworzeniu konta na portalu Filmożercy zyskasz możliwość do stworzenia swojej własnej kolekcji  wydań Blu-ray i DVD. Aby, to zrobić wystarczy wejść w konkretne wydanie i kliknąć, w odnośnik Dodaj do kolekcji, który znajduje się w prawym rogu niebieskiego paska z tytułem wydania. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco śledzić i analizować rozwój swojej kolekcji, uzupełniać informację o dacie zakupu, cenie oraz dodatkowych informacjach.

W podsumowaniu swojej kolekcji znajdziesz informacje o ilości wydań na danym nośniku,  jej całkowitym koszcie, oraz informacji ile zajęłoby  Ci obejrzenie wszystkich posiadanych filmów.

Lista życzeń

Oprócz kolekcji Filmoskop pozwala także na stworzenie listy wydań, które każdy z Was chciałby dołączyć do swojej kolekcji  wraz z ustawieniem ceny, jaką jesteście gotowi za nie zapłacić. Gdy dane wydanie osiągnie ustawioną cenę, zostaniecie o tym powiadomieniu w górnym pasku, który widoczny jest po zalogowaniu. Obok odnośnika Moja lista życzeń pojawi się czerwona adnotacja z liczbą wydań, które osiągnęły pożądaną cenę.

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia pomogą Wam w korzystaniu z porównywarki i zachęcą do tworzenia kolekcji oraz list życzeń. Pamiętajcie, że wszystkie uwagi oraz sugestie na temat Filmoskopu możecie umieszczać na naszym forum.