Adaptacja gry „Borderlands” z pierwszą zapowiedzią! W obsadzie Cate Blanchett

Zapowiedziana jeszcze przed dziewięcioma laty adaptacja gry „Borderlands” w końcu doczekała się pierwszych oficjalnych materiałów promocyjnych. W ramach dwóch fotek z widowiska fanom zaprezentowano głównych bohaterów, przede wszystkim Cate Blanchett („Tár”) wcielającą się w postać Lilith. Pojawił się też pierwszy teaser wideo. 

Przypomnijmy, że choć oficjalną część zdjęć do „Borderlands” zakończono jeszcze w roku 2021, twórcom nie udało się na dobre wydobyć z fazy produkcyjnej. W międzyczasie z projektem rozstał się reżyser Eli Roth – za kamerą zastąpił go Tim Miller, twórca pierwszego „Deadpoola”. Na przestrzeni niecałej dekady przez projek przewinąć się miało aż dziesięciu scenarzystów. Ostatnim nazwiskiem dopisanym w tej roli do adaptacji był Zak Olkiewicz („Bullet Train”), który dołączył do projektu wraz z Millerem. Według serwisu Bloody Disgusting jako główny autorzy tekstu pod filmem podpisali się Joe Crombie i sam Eli Roth.

Borderlands pierwsze zdjęcia z filmu.JPG

Filmowa wersja popularnej gry studia Gearbox Software skupi się na losach Lilith, niesławnej złodziejki z tajemniczą przeszłością, która niechętnie powraca na rodzinną Pandorę w celu odnalezienia zaginionej dziewczyny. By zrealizować powierzone jej zadanie, protagonistka tworzy sojusz z grupą wyjątkowo barwnych bohaterów. Wspólnie będą oni musieli walczyć z obcymi potworami, niebezpiecznymi bandytami, a przy okazji zdecydować o losach wszechświata

 

„Borderlands” w końcu z datą premiery. Kiedy zobaczymy widowisko na podstawie kultowej gry?

W rolach głównych występują Cate Blanchett jako Lilith, Kevin Hart jako Roland, Jack Black jako Claptrap, Jamie Lee Curtis jako Dr. Patricia Tannis, Ariana Greenblatt jako Tiny Tina oraz Florian Munteanu w roli Krieg. Głównych bohaterów widowiska zobaczycie na grupowej fotce powyżej.

Przedstawiciele realizującej film wytwórni Lionsgate wyjawili przed paroma miesiącami, że film zobaczymy w sezonie wakacyjnym. Dokładna data premiery została wyznaczona na 9 sierpnia tego roku.

Borderlands pierwsze zdjęcia z filmu 2.JPG

Zdj. People / 2K