Filmowa Batgirl wybrana. Leslie Grace zagra kultową bohaterkę

Wygląda na to, że studio Warner Bros. nie potrzebowało zbyt dużo czasu na znalezienie idealnej kandydatki do roli Batgirl. Na chwilę po tym, jak ujawniono, że trwają przesłuchania do roli, poznaliśmy już aktorkę, której przypadnie rola popularnej bohaterki DC Comics.

Ostatnie przecieki ujawniały, że do roli Batgirl przesłuchiwane były takie aktorki jak Isabela Merced, Zoey Deutch, Leslie Grace oraz Haley Lu Richardson. Dzisiaj wiemy już, że w bohaterkę wcieli się Leslie Grace, którą mogliśmy niedawno oglądać w musicalu In the Heights.

Swój angaż do roli aktorka potwierdziła w mediach społecznościowych i ujawniła, że zgodnie z poprzednimi informacjami, film skupi się na Barbrze Gordon, córce Jamesa Gordona, która przywdziewa kostium i rusza na ratunek mieszkańcom Gotham City. Produkcja powstanie jako film oryginalny dla platformy HBO Max i nie pojawi się w kinach.

Wyreżyserowaniem filmu „Batgirl” zajmą się Adil El Arbi i Bilall Fallah odpowiadający niedawno za film „Bad Boys for Life”. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson, która stworzyła historię do filmów „Ptaki nocy” i „The Flash”.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics