Filmowe i serialowe premiery tygodnia: „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, „The Crown”, „Angielka” i inne

W kinach pojawi się nowy film Marvela „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, na Netflix trafi piąty sezon serialu „The Crown” i komedia romantyczna „Niezapomniane święta” z Lindsay Lohan. Z kolei HBO Max pokaże serial „Angielka” z Emily Blunt. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 7 do 13 listopada? Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Co obejrzeć na Netflix? Serial „The Crown” wraca z piątym sezonem

Największą platformy Netflix tygodnia będzie piąty sezon serialu „The Crown” opowiadający historię królowej Elżbiety II oraz polityczne i osobiste losy, które ukształtowały jej panowanie.

Zbliża się 40. rocznica objęcia władzy przez Elżbietę II. Królowa snuje refleksje na temat swoich rządów, w czasie których doczekała dziewięciorga premierów, wejścia telewizji pod strzechy i zmierzchu Imperium Brytyjskiego. Na horyzoncie pojawiają się nowe wyzwania. Upadek Związku Radzieckiego i przekazanie suwerenności w Hongkongu sygnalizują sejsmiczne zmiany w międzynarodowym porządku i stawiają monarchię zarówno przed wyzwaniami, jak i szansami. Królową czekają też kłopoty rodzinne.

Książę Karol (Dominic West) naciska na matkę, aby pozwoliła mu się rozwieść z Dianą (Elizabeth Debicki), co prowadzi do konstytucyjnego kryzysu monarchii. Oddalający się od siebie małżonkowie wywołują falę plotek i spekulacji. Zainteresowanie mediów rośnie. Diana postanawia przejąć kontrolę nad własną opowieścią, zrywając z rodzinnym protokołem i publikując książkę, która ujawnia rysy na relacjach Windsorów i sprawia, że Karol traci publiczne poparcie. Napięcie rośnie, gdy na scenie pojawia się Mohamed Al Fayed (Salim Daw), który — pragnąc dostać się do wyższych sfer — wykorzystuje własne bogactwo i władzę, aby zapewnić sobie i swojemu synowi Dodiemu (Khalid Abdalla) miejsce przy królewskim stole.

Drugi sezon serialu „Warrior Nun

Na czwartek Netflix przygotował natomiast premierę drugiego sezonu serialu „Warrior Nun” luźno inspirowanego mangą autorstwa Bena Dunna

„Warrior Nun” opowiada o nowej adeptce mistycznego zakonu, który od wieków zajmuje się strzeżeniem Ziemi przed demonami. W drugiej serii Ava i Wojowniczki Zakonu muszą znaleźć sposób, aby pokonać anioła Adriela, który próbuje dokooptować grupę swoich wyznawców do dominującego na Ziemi kościoła. W rolach głównych serialu występują Alba Baptista oraz Tristan Ulloa. Za kamerą niektórych odcinków sezonu pierwszego stanęła Polka, Agnieszka Smoczyńska („Córki dancingu”, „Fuga”). Głównym twórcą serii jest Simon Barry

Lindsay Lohan wraca do aktorstwa świąteczną komedią romantyczną „Niezapomniane święta”

Filmową premierą tygodnia będzie bożonarodzeniowa komedia romantyczna „Niezapomniane święta”. To jeden z kilku zapowiedzianych projektów streamingowego giganta, których gwiazdą będzie Lindsay Lohan.

Lindsay Lohan wciela się w świeżo zaręczoną, rozpieszczoną dziedziczkę hoteli, która ulega wypadkowi na nartach, doznaje całkowitej amnezji i w okresie przedświątecznym trafia pod opiekę przystojnego właściciela pensjonatu i jego dorastającej córki.

Film wyreżyserowała Janeen Damian, scenarzystka takich filmów jak „Christmas Waltz”, „Miłość zaklęta w muzyce” czy „Skok po marzenie”. Autorka współpracowała też nad tekstem „Falling for Christmas”. W obsadzie znaleźli się także: Chord Overstreet, George Young, Jack Wagner, Olivia Perez oraz Aliana Lohan.

Co obejrzeć na Disney+? Bohaterowie Zwierzogrodu” wracają

 

Jedną z nowości tygodnia będzie serialowa kontynuacja przygód bohaterów animacji „Zwierzogród

Serial przedstawi dalsze losy niektórych bohaterów, których poznaliśmy za sprawą animowanego filmu „Zwierzogród” z 2016 roku. Produkcja mogąca poszczycić się wpływami z kin przekraczającymi 1 mld dolarów opowiadała historię króliczki Judy Hopps i lisa Nicka Bajera próbujących odnaleźć się w tytułowym mieście zamieszkiwanym przez antropomorficzne zwierzęta. W serialu na ekranie pojawią się między innymi ryjówka Fru Fru, która niedawno wyszła za mąż, utalentowana tygrysia tancerka Gazelle (Shakira) i leniwiec Flash (Raymond S. Persi).

David Beckham ratuje piłkarski klub

David Beckham: Drużyna w opałach” to chwytająca za serce opowieść, w której legendarny piłkarz powraca do swoich korzeni we wschodnim Londynie, aby ratować sportową przyszłość Westward Boys - drużyny, która znajduje się na dnie swojej ligi i stoi w obliczu całkowitego z niej wypadnięcia. Jednak nie jest to byle jaka liga... To dokładnie ta sama, w której jako chłopak grał Beckham. Piłkarz podejmie się współpracy z trenerami i młodymi sportowcami, by wspólnymi siłami odmienić losy drużyny. Za produkcję serialu odpowiadają nagrodzona BAFTA i RTS firma produkcyjna Twenty Twenty oraz Studio 99, którego współzałożycielem jest Beckham. David Beckham jest dla członków drużyny prawdziwym mentorem, udziela im wsparcia i doradza, jak wykonać idealne zagranie w stylu Beckhama.

Serial trafi na platformę Disney+ już 9 listopada  W dniu premiery zostaną udostępnione wszystkie cztery odcinki. To kolejna lokalna produkcja od platformy Disney+, w ramach zapowiedzianej ofensywy w tworzeniu regionalnych treści. Zapowiedziano bowiem, że na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki firma Disney International Content and Operations planuje do 2024 roku zrealizować 60 lokalnych produkcji.

Co obejrzeć na HBO Max? Angielka” z Emily Blunt

Do serwisu HBO Max w ciągu najbliższych dni trafią nowe odcinki seriali „Opowieść podręcznej”, „Avenue 5” Babylon Berlin”, „Kung Fu”, „Stargirl”, „All American”, „Sprawa idealna” i „Młody Sheldon”. Serialową nowością będzie western „Angielka” z główną rolą Emily Blunt.

Zwolniony z wieloletniej służby wojskowej w 1890 roku w Oklahomie zwiadowca Eli Whipp (Chaske Spencer) zamierza wrócić w rodzinne strony w Nebrasce, aby odzyskać należną mu ziemię. Po powrocie do cywila odkrywa, że mundur nie chroni go już przed uprzedzeniami rasowymi. Uwięziony w brutalnym świecie Eli spotyka Cornelię Locke (Emily Blunt), Angielkę, która również chce dotrzeć na północ. Kobieta ma jeden cel. Chce zemścić się na mężczyźnie, którego uważa za odpowiedzialnego za śmierć jej dziecka. Szybko jednak odkrywa, że przyjdzie jej się zmierzyć z trudnym wyzwaniem.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

7 listopada

DEEPA I ANOOP: SEZON 2

8 listopada

NEAL BRENNAN: BLOCKS

8 listopada

RODZINA CLAUSÓW 2

8 listopada

TRIVIAVERSE

9 listopada

NA RATUNEK PIŁKARZOM

9 listopada

TAJEMNICE FIFA

9 listopada

THE CROWN: SEZON 5

10 listopada

MIŁOŚĆ I KŁAMSTWA: SARDYNIA

10 listopada

NIEZAPOMNIANE ŚWIĘTA

10 listopada

STAN ALABAMA KONTRA BRITTANY SMITH

10 listopada

WARRIOR NUN: SEZON 2

10 listopada

ZAGUBIONA KULA 2

11 listopada

CZY TO WYSTARCZAJĄCO CZARNE?!?: RENESANS CZARNEGO KINA

11 listopada

DOPAŚĆ PIELĘGNIARZA ZABÓJCĘ

11 listopada

MOJE ŻYCIE BEZ CIEBIE

11 listopada

MONICA, O MY DARLING

11 listopada

PODRÓŻE Z ZAKIEM EFRONEM: SEZON 2: AUSTRALIA

11 listopada

PREHISTORYCZNA APOKALIPSA

11 listopada

SMOK MOJEGO TATY

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Brak.

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

9 listopada

American Horror Stories sezon 2, odcinek 4

9 listopada

David Beckham: Drużyna w opałach

9 listopada

Gwiezdne wojny: Andor sezon 1, odcinek 10

9 listopada

Jednostka 19 sezon 6, odcinek 2

9 listopada

Potężne kaczory: Sezon na zmiany sezon 2, odcinek 7

9 listopada

Prawda czy fałsz sezon 1, odcinek 7

9 listopada

Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta sezon 2, odcinek 3

9 listopada

Witamy we Wrexham sezon 1, odcinek 8

9 listopada

Zwierzogród+

10 listopada

The Kardashians sezon 2, odcinek 8

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

Większość materiałów na HBO Max dostępna jest maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

7 listopada

Biały Lotos II, odc. 2

7 listopada

Diabolik

7 listopada

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem IX, odc. 28

7 listopada

The Triplets of Belleville

8 listopada

Avenue 5 II, odc. 5

8 listopada

Przysięga II, odc. 4

9 listopada

All American V, odc. 4

9 listopada

All American: Nowe początki II, odc. 4

9 listopada

Folklor II, odc. 7

9 listopada

Opowieść podręcznej V, odc. 10

9 listopada

Osiedle C, odc. 2

9 listopada

Pani sprzątająca II, odc. 7

9 listopada

Powiedz hej, Willie Mays!

10 listopada

Adrenalina

10 listopada

Angielka, odc. 1-6

10 listopada

Legendy voguingu III, odc. 1-10

10 listopada

Ostry dyżur XII, odc. 1-22

10 listopada

Selena + szefowie kuchni IV, odc. 1-10

10 listopada

Stargirl III, odc. 10

11 listopada

Garcia!, odc. 4

11 listopada

Kung Fu III, odc. 6

11 listopada

Naznaczony: Ostatni klucz

11 listopada

Naznaczony: Rozdział 2

11 listopada

Naznaczony: Rozdział 3

11 listopada

Pióra

11 listopada

Sprawa idealna VI, odc. 10

11 listopada

Wyspa spokoju, odc. 1-6

12 listopada

Bob Costas II, odc. 4

12 listopada

Gorączka

12 listopada

Misja: Zero odpadów II, odc. 6

12 listopada

Młody Sheldon VI, odc. 7

12 listopada

Młodzi Tytani Akcja! VII, odc. 11-22

12 listopada

Stamtąd, odc. 8-10

12 listopada

Uległość

13 listopada

Babylon Berlin IV, odc. 11-12

13 listopada

Niebiosa

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video?

W cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem sklepu iTunes zadebiutują: survivalowe widowisko „Bestia” z Idrisem Elbą w roli głównej oraz thriller Nie martw się, kochanie”, w którym zagrali Florence Pugh oraz Harry Styles. Obydwie produkcje doczekają się wersji w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos.

W piątek na platformie Apple TV+ zadebiutują natomiast nowe sezony seriali „Wybrzeże Moskitów” i „Mythic Quest”.

W drugim sezonie zobaczymy, jak po ucieczce z Meksyku Allie Fox wspólnie ze swoją rodziną próbuje zacząć nowe życie głęboko w gwatemalskiej dżungli, gdzie spotyka starą przyjaciółką i jej społeczność uchodźców. Nowe schronienie nie okazuje się jednak wymarzonym azylem i bohaterowie zostają uwikłani w konflikt między lokalnym baronem narkotykowym a jego rodziną. Allie i Margot nie mogą dojść do porozumienia w sprawie tego, czy warto ustatkować się w Gwatemali, czy lepiej ruszyć dalej. Z czasem ich plany na zabezpieczenie przyszłości rodziny wyraźnie się rozchodzą. Rezultat ich poczynań albo zjednoczy rodzinę, albo rozerwie ją na zawsze.

Komediodramat „Mammals” od Prime Video

Mammals.jpg

Serialową nowością od Prime Video będzie z kolei komediodramat „Mammals” od współscenarzysty „Spectre” i kolejnej części „Indiany Jonesa”, Jeza Butterwortha, w którym główne role zagrali James Corden („Koty”) i Sally Hawkins („Kształt wody”). W serialu pojawią się też: Melia Kreiling, Colin Morgan, Henry Lloyd-Hughes i Samuel Anderson

Serial opowiada historię Jamiego (Corden), szefa kuchni z gwiazdką Michelin, którego idealny świat zawala się po tym, jak odkrywa szokujące tajemnice dotyczące jego ciężarnej żony, Amandine (Kreiling). Jamie postanawia rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tej sprawy i szuka odpowiedzi z pomocą swojego szwagra Jeffa (Morgan).

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

7 listopada

Good Mourning (2022)

HD, DD 5.1

napisy

7 listopada

Nie martw się, kochanie (2022)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

8 listopada

Billy Joel: Live at Yankee Stadium (2022)

4K, DD 5.1

brak

8 listopada

Charles & Anne: In the Shadow of the Crown (2022)

HD

brak

8 listopada

Crown in Crisis: Exit (2022)

HD

brak

8 listopada

Crown in Crisis: Tragedy (2022)

HD

brak

8 listopada

Harry & Meghan the Complete Story: The Meeting (2022)

HD

brak

8 listopada

Life Before the Crown: Princess Elizabeth (2022)

HD

brak

8 listopada

Life Cycle (2022)

4K

brak

8 listopada

Supernatural Egypt: Secret Knowledge of the Ancients (2022)

HD

brak

8 listopada

The Other Half (2022)

HD

brak

8 listopada

The Trials of Spring (2015)

HD

brak

10 listopada

Bestia (2022)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

10 listopada

W złym miejscu (2022)

HD

dźwięk

11 listopada

The Rest of Your Life (2022)

4K

brak

Co obejrzeć w kinie? Marvel wraca z kolejnym superbohaterskim widowiskiem

W piątek widzowie tłumnie ruszą do kin na kolejne superbohaterskie widowisko Marvela. Tym razem będzie nim „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. 

Produkcja w reżyserii Ryana Cooglera jest jednym z najbardziej tajemniczych projektów MCU. Ze względu na niespodziewaną śmierci Chadwicka Bosemana, który w pierwszej części wcielał się w tytułowego bohatera, studio stanęło przed koniecznością gruntownego przepisania scenariusza filmu. Twórcy postanowili wprowadzić do filmu nowych bohaterów i jednocześnie stworzyć pełnometrażowy hołd zmarłemu po chorobie nowotworowej aktorowi.

Marvel nie zniósł jeszcze embarga na recenzje, ale pierwsze opinie w mediach społecznościowych wskazują na to, że mimo radykalnych zmian w strukturze filmu, Cooglerowi udało się wykreować emocjonujące, wizualnie porywające widowisko, które wraz z widzami przepracowuje traumę po utracie głównego gwiazdora, nie odmawiając przy tym udanej superbohaterskiej rozrywki.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – premiera 11 listopada

Po śmierci króla T'Challi, królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M'Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (Florence Kasumba) stają w obronie swojego ludu przed interwencją światowych mocarstw. Otwierając nowy rozdział swojej historii, mieszkańcy Wakandy łączą siły z War Dog Nakią (Lupita Nyong'o) i Everettem Rossem (Martin Freeman), by wytyczyć nowy kierunek dla swojego królestwa.

„Goście” – premiera 11 listopada

Szczęśliwa duńska rodzina jedzie na wakacje do nowo poznanych na wakacjach znajomych z Holandii. Na miejscu okazuje się jednak, że gospodarze nie do końca są tymi, za których wcześniej się podawali. Kolejne niepokojące sytuacje stopniowo ujawniają ich prawdziwe oblicza, a im bardziej taktowni starają się być duńscy goście, tym bardziej niebezpieczny obrót przyjmuje wspólny weekend.

„Rimini” – premiera 11 listopada

Richie Bravo (w tej roli Michael Thomas), mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie. Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje. W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi....

„Prorok” – premiera 11 listopada

„Prorok” opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. To właśnie on dostrzegł Karola Wojtyłę, który na jego wniosek zostanie mianowany biskupem pomocniczym Krakowa.

„Katedra” – premiera 11 listopada

Dla jednych idealista wiedziony żarliwą wiarą, dla innych szaleniec i człowiek grzeszący pychą - 60 lat temu Justo Gallego Martínez rozpoczął wznoszenie katedry w hiszpańskim Mejorada del Campo. Bez uprawnień, projektu i wykształcenia budowlanego. Własnymi środkami i niemal wyłącznie za pomocą własnych rąk. Wielu trudno zrozumieć to przedsięwzięcie – zwłaszcza w wielokulturowym i sekularyzującym się świecie.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Zaginione miasto i „Nie!”

Na rynku wydań fizycznych Galapagos przygotował na 9 listopada premierę polskich wydań DVD i Blu-ray z animowanym filmem DC Liga Super-Pets, czyli produkcją studia Warner Bros., w której śledzimy przygody zwierzaków z supermocami. W ofercie pojawią się standardowe wydania na dwóch nośnikach i produkcja nie będzie dostępna w naszym kraju na płytach Ultra HD Blu-ray. Tego samego dnia swoją premierę będą miały też wydania DVD i Blu-ray z romantyczną komedią „Zaginione miasto”, której gwiazdami są Channing Tatum i Sandra Bullock. Film również doczeka się tylko standardowych edycji na obydwu nośnikach. Obydwa filmy wyposażone będą w oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Listę premier z 9 listopada uzuepłni pakiet DVD z dwoma sezonami serialu Euforia.

Na 10 listopada zaplanowany został z kolei debiut polskich wydań z filmem „Nie!” w reżyserii Jordana Peele'a. Będzie to kolejna premiera dostępna wyłącznie w standardowych wydaniach DVD i Blu-ray. Na niebieskim krążku znajdzie się oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Na płycie pojawi się też polski lektor i napisy.

zaginione-miasto-bd-min.jpg nie-bd-min.jpg

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

9 listopada

DC Liga Super Pets (2022) BD

plastikowe

Galapagos

9 listopada

DC Liga Super Pets (2022) DVD

plastikowe

Galapagos

9 listopada

Euforia. Sezony 1-2 DVD

plastikowe

Galapagos

9 listopada

Scooby-Doo! Cukierek albo psikus (2022) DVD

plastikowe

Galapagos

9 listopada

Zaginione miasto (2022) BD

plastikowe

Galapagos

9 listopada

Zaginione miasto (2022) DVD

plastikowe

Galapagos

10 listopada

Nie! (2022) BD

plastikowe

Galapagos

10 listopada

Nie! (2022) DVD

plastikowe

Galapagos

zdj. HBO / Apple TV+ / Marvel / Netflix