Filmowe i serialowe premiery tygodnia: „John Wick 4”, „Rycerze Gotham”, „Johnny”,  „Babilon” i inne

Do kin trafi czwarta część serii „John Wick” z Keanu Reevesem w roli głównej. Na Netflix z nowymi odcinkami powróci serial „Jego królestwo”, a HBO Max przygotowało premierę pierwszego sezonu serialu „Rycerze Gotham”. Premier nie zabraknie też na Disney+, gdzie pojawi się kolejny rozdział z trzeciego sezonu „The Mandalorian”. Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Co obejrzeć na Netflix? „Jego królestwo” wraca z 2. sezonem

jego krolestwo.jpg

Jedną z premier Netfliksa będzie drugi sezon argentyńskiego serialu „Jego królestwo”. Polityczny thriller wraca na ekran z drugim i ostatnim sezonem, w którym nastąpi decydujące starcie między dobrem a złem. Głównym bohaterem tego serialu jest przywódca religijny Emilio Vázquez Pena, który w pierwszym sezonie został najpoważniejszym kandydatem na prezydenta po tym, jak zamordowano jego sojusznika politycznego.

Pastor Emilio został prezydentem Argentyny, jednak sprawy nie układają się dla niego zbyt dobrze. Nie chcąc ustąpić, Emilio nieustannie prze naprzód, zyskując nowych sojuszników, a nawet własną armię, przy pomocy której chce wprowadzić rządy terroru. Rozpętuje się bezpardonowa walka dobra ze złem, w której zmierzy się z mimowolnym populistycznym przywódcą o imieniu Tadeo.

 

„Johnny” o ks. Janie Kaczkowskim na Netflix

Netfix pokaże też swoim widzom film „Johnny”  w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja przybliża widzom historię księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy założyciela hospicjum domowego w Pucku, niezwykle popularnego duchownego, vlogera i autora książek.

Patryk (Piotr Trojan) włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik) Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Co obejrzeć na HBO Max? Nowy serial DC „Rycerze Gotham”

HBO Max pokaże nowe odcinki seriali „Perry Mason”, „All American”, „Rain dogs” oraz „Snowfall”. Serialową nowością będą natomiast Rycerze Gotham”.

Serial bazuje na komiksach stworzonych na początku lat dwutysięcznych przez scenarzystów Devina Graysona i Scotta Beatty'ego. Historia rozgrywa się w Gotham, w którym nie ma już Mrocznego Rycerza. Po tym, jak Batman został w tajemniczych okolicznościach zamordowany, jeden z adoptowanych synów Bruce'a Wayne'a postanawia zawrzeć sojusz z dziećmi złoczyńców i wspólnymi siłami oczyścić się z zarzutów o zabicie Mrocznego Rycerza oraz uwolnić Gotham od nowej fali przestępstw

W obsadzie serialu są Misha CollinsOscar Morgan, Olivia Rose Keegan Navia Robinson (grająca Carrie Kelley zaczerpniętą z komiksów Franka Millera), Fallon Smythe i Tyler DiChiara (jako rodzeństwo Cullen), Lauren Stamile i Daymon Dayoub (jako Lincoln i Rebecca March).

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

20 marca

Koci Domek Gabi: Sezon 7

21 marca

Zgubiliśmy swoich ludzi

22 marca

Jego królestwo: Sezon 2

22 marca

Niewidzialne miasto: Sezon 2

22 marca

Waco: Amerykańska apokalipsa

23 marca

Nocny agent

24 marca

Miłość jest ślepa: Sezon 4

24 marca

Złodzieje na pokładzie

24 marca

Przed kim uciekamy, Mamo?

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

23 marca

Ojciec

24 marca

Johnny

26 marca

Sanktuarium

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

18 marca

Tokyo Revengers sezon 2, odcinek 11

22 marca

9-1-1: Teksas sezon 4, odcinek 2

22 marca

Alaska Daily sezon 1, odcinek 8

22 marca

Daleka Północ sezon 3, odcinek 10

22 marca

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja sezon 2, odcinek 14

22 marca

Jednostka 19 sezon 6, odcinek 9

22 marca

Wu-Tang: An American Saga sezon 3, odcinek 8

22 marca

The Mandalorian sezon 3, odcinek 4

22 marca

Gra o wszystko sezon 2, odcinek 8

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

Większość materiałów na HBO Max dostępna jest maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

20 marca

Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem X, odc. 5

21 marca

Perry Mason II, odc. 3

21 marca

Rain Dogs, odc. 3

22 marca

All American V, odc. 14

22 marca

All American: Nowe początki II, odc. 14

23 marca

Rycerze Gotham, odc. 1

23 marca

Snowfall VI, odc. 5

23 marca

Test

24 marca

Błogosławieni

24 marca

Na jej miejscu

24 marca

Na planie XX, odc. 12

24 marca

Policja zastępcza

25 marca

Teoria gry z Bomanim Jonesem II, odc. 9

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video?

W cyfrowej dystrybucji zadebiutuje w najbliższych dniach film Babilon”, kolejne filmowe widowisko próbujące pokazać widzom, jak kiedyś wyglądało Hollywood. Produkcja z Bradem Pittem i Margot Robbie dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W takiej samej specyfikacji zadebiutuje też  „Kot w butach.Ostatnie życzenie”, w której do roli popularnego futrzaka znanego z serii o Shreku jeszcze raz wrócił Antonio Banderas.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

20 marca

Ağır Romantik (2020)

HD, DD 5.1

brak

20 marca

We Are Here We Are Close (2020)

HD, DD 5.1

brak

21 marca

Attic Trunk (2021)

4K

brak

23 marca

Babilon (2022)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

23 marca

Kot w butach: Ostatnie życzenie (2022)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

aktualnie brak

Co obejrzeć w kinie? Keanu Reeves wraca jako John Wick

Największą premierą dużego ekranu będzie natomiast  czwarta już odsłona cyklu z przygodami Johna Wicka z Keanu Reevesem w roli głównej.

Amerykańscy krytycy w znacznej mierze potwierdzili wczesne zachwyty nad „Johnem Wickiem 4”. Publikacje, które wylądowały w sieci wraz ze zdjęciem recenzenckiego embargo, wskazują nie tylko na powrót do formy, a spektakularne podniesienie i tak wysoko zawieszonej poprzeczki cyklu

W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 75 recenzji, z których 69 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Negatywną opinię o produkcji wyraziło natomiast 6 krytyków, co oznacza, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 92%. Punktowa nota filmu wynosi obecnie 8,20 w dziesięciostopniowej skali.

14 z wystawionych recenzji pochodzi od tak zwanych „topowych krytyków” serwisu Rotten Tomatoes. Wśród nich znalazło się 12 recenzji oceniających film pozytywnie i 2 recenzje, które zapowiadają nieudany seans, co utrzymuje na chwilę obecną wynik na niższym poziomie 86%. Średnia ocena „Johna Wicka 4” na podstawie not od „topowych krytyków” wypada słabiej, niż w przypadku tej od wszystkich recenzentów i wynosi 6,60 w dziesięciostopniowej skali.

 „John Wick 4” – premiera 24 marca

  Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki. 

„Sundown” – premiera 24 marca

Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

 

„Święty” – premiera 24 marca

 Akcja filmu dzieje się wiosną 1986 roku. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne…

„Miłość po angielsku” – premiera 24 marca

 Znakomity polski aktor, laureat wielu nagród telewizyjnych i filmowych - Piotr Adamczyk jako odtwórca głównej roli w nowym filmie fabularnym angielskiej produkcji! Zapraszamy na „Miłość po angielsku” - to wyjątkowo wciągająca, rozgrzewająca serce historia miłosna z dozą komedii, dramatu oraz licznymi zwrotami akcji. Film opowiada historię dwójki ludzi Emily (Natalia Tena) oraz zabawnie uroczego 42 - letniego Polaka Stefana (Piotr Adamczyk) mieszkającego od lat w Londynie. Para zakochała się w sobie 15 lat wcześniej jednak nie od razu pisany był im przysłowiowy „happy ending”. Czy zaskakującym zrządzeniem losu spotkanie po tak wielu latach będzie powodem do rozpalenia ich miłości na nowo? Czy bogatsi o bagaż życiowych doświadczeń dadzą sobie drugą szansę?

„Co w trawie gra” – premiera 24 marca

 To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine. Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina - księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora - Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

zdj. Netxt Film / The Cw / Lionsgate / Universal Pictures