Filmowe premiery tygodnia 02.11-08.11: „Alita: Battle Angel”, „SpongeBob Film: Na ratunek” i inne

W przyszłym tygodniu w serwisie Netflix zadebiutują między innymi filmy „Ukryta gra” i  „SpongeBob Film: Na ratunek, a na platformie HBO GO będzie można zobaczyć kilka głośnych produkcji, w tym film „Alita: Battle Angel”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 2 do 8 listopada? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – Daniel Radcliffe w filmie „Guns Akimbo”

Jedyną premiera na nośniku Blu-ray w przyszłym tygodniu będzie na polskim rynku film „Guns Akimbo”, którego główną gwiazdą jest Daniel Radcliffe. Aktor znany fanom serii „Harry Potter” wciela się w produkcji w twórcę gier wideo, który po godzinach lubi wywoływać swoimi komentarzami burze w Internecie. Pewnej nocy popełnia jednak wielki błąd polegający na tym, że jego ofiarami stają się bardzo groźni ludzie. Bohater następuje na odcisk organizatorowi nielegalnych walk na śmierć i życie, które transmitowane są na żywo. W odpowiedzi na obelgi Riktor (Ned Dennehy) postanawia zmusić Milesa (a przynajmniej jego ręce) do udziału w niebezpiecznej grze, w której stawką jest jego własne życie. Za dystrybucję filmu odpowiada Mayfly, który zapewnił widzom oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS oraz polską wersję w postaci lektora i napisów.

Na DVD zadebiutują natomiast filmy „Niewidzialne” i „Coś się kończy, coś zaczyna”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

6 listopada

Coś się kończy, coś zaczyna (2019) DVD

plastikowe

M2Films

6 listopada

Guns Akimbo (2019) BD

plastikowe

Mayfly

6 listopada

Guns Akimbo (2019) DVD

plastikowe

Mayfly

6 listopada

Niewidzialne (2017) DVD

booklet

TVP

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – kolejny odcinek „The Walking Dead: World Beyond”

W przypadku sklepu iTunes jedyną premierą z polską wersją językową w przyszłym tygodniu będzie kolejna odsłona komediowej serii „American Pie”. Dziewiąta część o podtytule „Girls' Rules” zadebiutuje w ofercie serwisu 2 listopada i dostępna będzie w standardowej rozdzielczości Full HD.

Jeśli chodzi o serwis Prime Video, to na 6 listopada przygotował on włoski film dokumentalny „Ferro” przedstawiający historię Tiziano Ferro, jednego z popularnych obecnie włoskich piosenkarzy. Dokument opowie widzom o wyjątkowej historii życia piosenkarza, jego pasjach, codzienności i pracy artysty. Na piątek zapowiedziano także w serwisie Prime Video szósty odcinek serialu „The Walking Dead: World Beyond”.

W przyszłym tygodniu premier zabraknie natomiast na platformie Apple TV+.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

2 listopada

Aliens Stole My Body (2020)

HD, DD 5.1

brak

2 listopada

American Pie: Dziewczyny rządzą (2020)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

3 listopada

1933: The Fall of the Weimar Republic (2020)

HD

brak

3 listopada

Elvis: The Other Side (2020)

HD

brak

3 listopada

Harry and Meghan: The Price of Freedom (2020)

HD

brak

3 listopada

T.J: January 3rd (2020)

HD

brak

3 listopada

The Blessing (2020)

HD

brak

3 listopada

The Doctor, The Tornado & The Kentucky Kid (2006)

HD, DD 5.1

brak

3 listopada

The Wave I Ride (2015)

HD

brak

Premiery na polskim Netfliksie – „SpongeBob Film: Na ratunek”, „Ukryta gra” i inne

W środę na platformie Netflix swoją premierę będzie miał nowy serial „Miłość i anarchia”, w którym zobaczymy, jak zamężna konsultantka i młody informatyk podejmują flirt sprzeczny z normami społecznymi i zaczynają zupełnie inaczej postrzegać swoje dotychczasowe życie. Główne role w produkcji zagrali Ida Engvoll i Björn Mosten. Produkcja dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Na czwartek Netflix przygotował natomiast kolejną świąteczną komedię romantyczną pod tytułem „Prezenty z nieba”. Główną bohaterką produkcji jest asystentka kongresmenki, która podczas prac służących zamknięciu tropikalnej bazy lotniczej i zakończeniu świątecznej tradycji zakochuje się w dowódcy jednostki. W dwójkę głównych bohaterów wcielili się Kat Graham oraz Alexander Ludwig, gwiazdor serialu „Wikingowie”. Film pojawi się na platformie w najwyższej możliwej jakości, co oznacza, że otrzyma zarówno obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision, jak i oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Na najbliższy tydzień Netflix przygotował także coś dla młodszych widzów. Już w czwartek na platformie zadebiutuje film „SpongeBob Film: Na ratunek”, który widzowie pierwotnie mieli zobaczyć w kinach. Ze względu na trwającą pandemię studio Paramount Pictures zdecydowało się na odsprzedanie praw do pokazania produkcji i tym sposobem film wyląduje już niedługo na platformie Netflix. Film, podobnie jak poprzednia produkcja, dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Gdy Gacuś zostaje znienacka porwany, SpongeBob i Patryk wyruszają w szaleńczą misję daleko poza Bikini Dolne, aby uratować swojego ślimaczego przyjaciela.

Głosu głównym bohaterom animacji użyczyli: Tom Kenny, Awkwafina, Clancy Brown, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke, Carolyn Lawrence, Douglas Lawrence i Reggie Watts. Za reżyserię filmu „The SpongeBob Movie: Sponge on the Run” odpowiada Tim Hill będący także twórcą scenariusza.

W przypadku filmowych produkcji na licencji użytkownicy Netfliksa mogą liczyć w najbliższym tygodniu na tytuły takie jak: „Wystrzałowa misja”, „To właśnie życie” i polska produkcja „Ukryta gra” w reżyserii Łukasza Kośmickiego, w której główne role w zagrali: Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Corey Johnson, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow

Akcja filmu „Ukryta gra” toczy się w latach 60., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.   Polska produkcja powstała z udziałem nagradzanych twórców. Atmosferę lat 60., zimnej wojny i kryzysu kubańskiego buduje scenografia przygotowana przez Allana Starskiego. Klimat szpiegowskiej gry oddają zdjęcia Pawła Edelmana. Jedną z głównych ról w filmie odgrywa Pałac Kultury i Nauki. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana budynek ten staje się jednocześnie symbolem epoki oraz niemym świadkiem wydarzeń filmowych.

Premiery na polskim HBO GO – „Alita: Battle Angel”, „Sonic. Szybki jak błyskawica” i inne

HBO GO pokaże swoim widzom w tym czasie kolejne odcinki seriali „Tacy właśnie jesteśmy”, „Wojownik”, „Od nowa”, „Na poboczu”, „Miasto niedźwiedzia” oraz „Patria”. Serialową nowością będzie natomiast włoska produkcja „Romulus”, w której poznamy historię tytułowego Romulusa i jego brata bliźniaka, Remusa.

HBO przygotowało także wiele filmowych premier na następne dni, będą nimi takie produkcje jak:  „Kłamstewko” z Awkwafiną w roli głównej, „Nocne życie” z Benem Affleckiem,  wyreżyserowana przez Roberta Rodrigueza „Alita: Battle Angel” oraz „Sonic. Szybki jak błyskawica”, w którym główne role zagrali Jim Carrey, James Marsden, Tom Wachowski, Tika Sumpter i Natasha Rothwel.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

2 listopada

Czy mnie słyszysz?: Sezon 2

HD, DD 5.1

3 listopada

Felix Lobrecht: Hype

4K, DD 5.1

3 listopada

Mother

HD, DD 5.1

3 listopada

Record of Youth: Sezon 1

4K

4 listopada

Miłość i anarchia: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

5 listopada

Carmel: Kto zabił Marię Martę?: Miniserial

4K, DD 5.1

5 listopada

Paranormal: Sezon 1

4K, DD 5.1

5 listopada

Prezenty z nieba

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

5 listopada

SpongeBob Film: Na ratunek

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

6 listopada

Citation

4K, DD 5.1

6 listopada

Country-hop: Sezon 1

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

2 listopada

Słońce Pana

3 listopada

Faceci z misją

4 listopada

Wystrzałowa misja

5 listopada

Alone/Together

5 listopada

Ony More Try

6 listopada

Dojrzewanie wieku średniego

6 listopada

To właśnie życie

7 listopada

W pułapce

8 listopada

Ukryta gra

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

2 listopada

Axios sezon 3, odc. 17

2 listopada

Hiszpańska księżniczka sezon 2, odc. 4

2 listopada

Na poboczu, odc. 3

2 listopada

Od nowa, odc. 2

2 listopada

Prezydent z kreskówki sezon 3, odc. 16

2 listopada

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem sezon 7, odc. 28

3 listopada

Tacy właśnie jesteśmy, odc. 8

5 listopada

Duża ryba

6 listopada

Crittersi atakują

6 listopada

Jabłko i Szczypior, odc. 1-20

6 listopada

Młody Sheldon sezon 4, odc. 1

6 listopada

Na planie, odc. 877

7 listopada

Dobre rady Johna Wilsona, odc. 3

7 listopada

Kłamstewko

7 listopada

Mongolski łącznik

7 listopada

Nocne życie

7 listopada

Romulus, odc. 1-2

7 listopada

Wojownik sezon 2, odc. 6

8 listopada

Alita: Battle Angel

8 listopada

Miasto niedźwiedzia, odc. 4

8 listopada

Patria, odc. 8

8 listopada

Sonic. Szybki jak błyskawica

8 listopada

Terminal Sud

Kinowe premiery – premiera filmu „Listy do M. 4” odwołana

W przyszłym tygodniu na dużym ekranie miała pojawić się czwarta odsłona popularnej polskiej serii pod tytułem „Listy do M.”, która od lat przyciągała tłumy widzów na kinowe sale, ale aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce spowodowała, że dystrybutor zdecydował o anulowaniu premiery.

Przypomnijmy, że obecnie wszystkie miasta w Polsce pozostają w tak zwanej czerwonej strefie, co w przypadku kin oznacza, że na sali może zostać zajętych jedynie 25% wszystkich miejsc. Ograniczona frekwencja w połączeniu z rosnącą liczbą zarażeń sprawia, że w przypadku tak dużej produkcji, jaką są „Listy do M. 4”, debiut w kinach byłby z góry skazany na porażkę. Nowa data premiery filmu nie została jeszcze ustalona, ale w ramach spekulacji mówi się, że produkcja może ostatecznie trafić do widzów za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Wśród tytułów, których premiery nie zostały odwołane, znalazły się między innymi skierowane do nieco młodszego widza produkcje „Psy i Koty 3: Łapa w łapę” oraz „Filonek Bezogonek”, a także filmy „Tylko zwierzęta nie błądzą” i „Psychobitch”.

„Psy i Koty 3: Łapa w łapę” (od 6 listopada)

Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony, opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w przypadku sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych. Przejmuje kontrolę nad częstotliwościami, słyszanymi tylko przez zwierzęta, doprowadzając do konfliktu. Globalna wojna między psami a kotami ZNOWU WYBUCHA. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami.

„Tylko zwierzęta nie błądzą” (od 6 listopada)

Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

„Psychobitch” (od 6 listopada)

Lubiany i popularny uczeń Marius chce być idealny we wszystkim, co robi. Frida, klasowa outsiderka, chce być inna i zawsze poza schematem. Nauczyciel zachęca chłopaka, by ten pomógł swojej koleżance w projekcie. Młody przedstawiciel "pokolenia perfekcjonistów" widzi w tym jedynie kolejną okazję, by każdemu udowodnić, że jest świetny we wszystkim, co robi. Szybko okazuje się, że Frida ma inne plany. Wspólna nauka okaże się ciekawym i trudnym doświadczeniem dla każdej ze stron.

„Filonek Bezogonek” (od 6 listopada)

 Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

zdj. 20th Century Studios / Paramount Pictures / Next Film