Filmowe premiery tygodnia 04.01-10.01: „Dickinson”, „Incepcja”, „Lupin” i inne

Jak pod względem filmowych i serialowych premier zapowiadają się pierwsze dni 2021 roku? W oczekiwaniu na otwarcie kin możemy liczyć na filmowe i serialowe nowości na platformach Netflix oraz HBO GO. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 4 do 10 stycznia? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – brak premier na początek 2021 roku

Podobnie jak ostatni tydzień 2020 roku, pierwszy pełny tydzień 2021 roku również nie przyniesie żadnych premier na fizycznych nośnikach.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Brak.

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – Hailee Steinfeld w drugim sezonie serialu „Dickinson”

dickinson-sezon2.jpg

Na platformie iTunes zabraknie filmowych nowości z polską wersją językową, a jedyną pozycją wyposażoną w polskie napisy i dźwięk będzie pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o brytyjskiej grupie Bee Gees. Produkcja zadebiutuje 10 stycznia i dostępna będzie w rozdzielczości Full HD.

Na 8 stycznia premierę drugiego sezonu serialu „Dickinson” z Hailee Steinfeld w roli głównej zapowiedział natomiast serwis Apple TV+.

Dickinson” to produkcja, której główną bohaterką jest młoda poetka Emily Dickinson przeciwstawiająca się panującym na początku XIX wieku regułom społeczeństwa. Obok Steinfeld w obsadzie drugiego sezonu powrócą: Jane Krakowski, Toby Huss, Anna Baryshnikov, Ella Hunt i Adrian Blake Enscoe. Nowymi członkami obsady będą natomiast: Finn Jones, który zagra Samuela Bowlesa, energicznego i przyciągającego uwagę pracownika gazety, oraz Pico Alexander wcielający się w Henry'ego „Shipa” Shipleya, byłego ucznia Amherst College.

W środę na platformie Prime Video zadebiutuje szósty odcinek piątego sezonu „The Expanse”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

5 stycznia

Gun and a Hotel Bible (2019)

HD, DD 5.1

brak

5 stycznia

Ilana Glazer: The Planet Is Burning (2020)

HD, DD 5.1

brak

5 stycznia

Spartan: Exit Strategy (2020)

HD

brak

5 stycznia

Undercover in the Schools that Chain Boys (2020)

HD

brak

8 stycznia

Stars Fell on Alabama (2021)

4K, DD 5.1

brak

10 stycznia

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart (2020)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

Premiery na polskim Netfliksie – Nicolas Cage opowiada o przekleństwach, dokument od Martina Scorsese i serial „Lupin”

Przyszły tydzień Netflix rozpocznie premierą serialowego dokumentu „Historia wulgaryzmów”, w którym Nicolas Cage będzie opowiadał o pochodzeniu najpopularniejszych przekleństw. Na produkcję złoży się sześć 20-minutowych odcinków i w każdym z nich Nicolas Cage przedstawi widzom genezę kilku najpopularniejszych wulgaryzmów oraz wspólnie z gośćmi opowie o tym, jak popkultura wpłynęła na ich aktualny status. Jako gospodarz programu aktor przeprowadzi także wywiady z historykami, artystami i znawcami etymologii oraz popkultury. Produkcja dostępna będzie na platformie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Gościnnie w „History of Swear Words” pojawią się między innymi komicy Joel Kim Booster, DeRay Davis, Open Mike Eagle, Nikki Glaser, Patti Harrison, London Hughes, Jim Jefferies, Zainab Johnson, Nick Offerman, Sarah Silverman, Baron Vaughn oraz Isiah Whitlock Jr.

Na 8 stycznia platforma przygotowała natomiast premierę miniserialu „Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto”, w którym popularna pisarka i publicystka słynąca z sarkazmu i ciętych ripost opowiada o Nowym Jorku. Serial wyreżyserował Martin Scorsese od lat przyjaźniący się z Lebowitz.

Fran Lebowitz wie, co jej się podoba, a co nie – i nie potrzebuje zaproszenia, żeby podzielić się swoim zdaniem. Ta krytyczka i eseistka otwarcie wyraża swoje opinie już od kilkudziesięciu lat. Czasem trochę przy tym zrzędzi, ale i tak zawsze brzmi przezabawnie i arcyciekawie. Przesiąknięta Nowym Jorkiem Lebowitz uczyniła z prostego dzielenia się opiniami formę sztuki – jej obserwacje na temat ukochanego miasta i jego mieszkańców to esencja genialnej trafności i złośliwości.

Również 8 stycznia na platformie zadebiutuje serial „Lupin” bazujący na stworzonej przez francuskiego pisarza Maurice’a Leblanca postaci dżentelmena-włamywacza. Głównego bohatera zagrał Omar Sy znany z komedii „Nietykalni”.

Serial będzie współczesną wariacją na temat przygód Arsèna Lupina, złodzieja-dżentelmena i mistrza kamuflażu. W pierwszym sezonie zobaczymy, jak główny bohater próbuje pomścić śmierć swojego ojca, który zmarł po tym, jak jego syn został oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. W obsadzie produkcji znaleźli się także: Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Clotilde Hesme i Nicolas Wanczycki. Obydwie produkcje dostępne będą w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Premiery na polskim HBO GO – „Księga czarownic”, „Incepcja” i inne

HBO GO pokaże w przyszłym tygodniu drugi sezon serialu „Księga czarownic”, premierowy odcinek czwartego sezonu „Młody Sheldon” oraz siódmy epizod serialu „30 srebrników”.

Nie zabraknie też filmowych premier, na które złożą się tytuły „Mokra robota”, „Tomb Raider”, „Dzikus” oraz „Incepcja” wyreżyserowana przez Christophera Nolana, w której główne role zagrali Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard oraz Elliot Page.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

5 stycznia

Historia wulgaryzmów: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

5 stycznia

Koci Domek Gabi: Sezon 1

HD, DD 5.1

5 stycznia

Nailed It! Meksyk: Sezon 3

4K, DD 5.1

6 stycznia

Przeżyć śmierć: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

6 stycznia

Tony Parker: Ostatni rzut

HD

7 stycznia

Cząstki kobiety

4K (DV, HDR10), DD 5.1

8 stycznia

Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto: Miniserial

4K (DV, HDR10), DD 5.1

8 stycznia

Jak przeżyć w najcięższych więzieniach świata: Sezon 5

4K, DD 5.1

8 stycznia

Kroniki Idhunu: Sezon 2

HD (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

8 stycznia

Lupin: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

8 stycznia

Potężny mały Bheem: Festiwal latawców: Sezon 1

HD, DD 5.1

8 stycznia

Stuck Apart

4K, Dolby Atmos, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

9 stycznia

Kraina cudów

10 stycznia

Brooklyn 9-9

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

4 stycznia

30 srebrników: Od szkicu do filmowej realizacji

4 stycznia

Incepcja

7 stycznia

Nicholas Nickleby

8 stycznia

Księga czarownic II, odc. 1-10 (cały sezon)

8 stycznia

Leniuchowo II, odc. 1-18 (cały sezon)

8 stycznia

Młody Sheldon IV, odc. 6

8 stycznia

Mokra robota

8 stycznia

Na planie, odc. 886

8 stycznia

Shimmer i Shine II, odc. 1-20 (cały sezon)

9 stycznia

Shindisi

9 stycznia

Tomb Raider

10 stycznia

30 srebrników, odc. 7

10 stycznia

Dzikus

10 stycznia

Kuessipan

Kinowe premiery – kwarantanna do 17 stycznia

W Polsce od 28 grudnia obowiązuje narodowa kwarantanna, która dla kinowych widzów oznacza zamknięcie wszystkich kin w kraju. Nowe restrykcje będą obowiązywały do 17 stycznia 2021 roku. Najbliższą premierą kinową będzie najprawdopodobniej film „Wonder Woman 1984”, który miał wejść do polskich kin 22 stycznia 2021 roku.

zdj. Warner Bros. / Apple / Netflix