Filmowe premiery tygodnia 07.09-13.09: „Mulan”, „After 2” i inne

Przyszły piątek przyniesie nam premierę filmu „Mulan” oraz produkcji „After 2”. Na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video nie zabraknie natomiast kolejnych odcinków seriali „Wychowane przez wilki” oraz „The Boys”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 7 do 13 września? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – brak premier

W przyszłym tygodniu na polskim rynku wydawniczym nie zadebiutują żadne filmy i seriale.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Brak.

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – nowe odcinki seriali „The Boys” i „Ted Lasso”

Premier z polską wersją językową zabraknie też w serwisie iTunes, ale na platformie Amazon Prime Video w przyszły piątek zadebiutuje czwarty odcinek drugiego sezonu serialu „The Boys”. Pierwsze trzy epizody możecie oglądać w serwisie od wczoraj. Serial pokazywany jest w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10+.

Na platformie Apple TV+ w piątek zadebiutuje natomiast siódmy odcinek serialu „Ted Lasso”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

7 września

Ostatni układ (2018)

HD, DD 5.1

brak

8 września

12 Angry Lebanese: The Documentary (2009)

HD

brak

8 września

Brash Boys Club (2020)

HD

brak

8 września

Coronavirus: Prophecy Plague (2020)

HD

brak

8 września

Keith Lowell Jensen's Not for Rehire (2020)

4K, DD 5.1

brak

8 września

Scheherazade's Diary (2013)

HD

brak

8 września

Silent Fish (2020)

HD

brak

8 września

The Diana Conspiracy: What Happened in Paris? (2020)

HD

brak

11 września

Arctic Friends: Shorts Collection 2 (2020)

HD

brak

12 września

Frank's Deep Fake (2019)

HD

brak

Premiery na polskim Netfliksie – „Opiekunka” powraca

Na nowości od Netfliksa w przyszłym tygodniu złoży się między innymi komiedio-horror „Opiekunka: Demoniczna królowa”. Produkcja będąca kontynuacją produkcji z 2017 roku powróci na platformę już 10 września i będzie można obejrzeć ją w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową Dolby Atmos.

Dwa lata po tym, jak zakończył się pierwszy koszmar na przedmieściach, kult odpowiedzialny za masakrę powraca. Cole ma poważny problem z powrotem do normalnego życia. Główny bohater „jedynki” nie potrafi wymazać z pamięci wydarzeń tamtej nocy. Podczas wycieczki nad jezioro, Cole raz jeszcze staje twarzą w twarz ze swoimi śmiertelnymi wrogami.

Za reżyserię „The Babysitter: Killer Queen” odpowiada McG. Scenariusz reżyser napisał wraz z Danem Laganą, Bradem Morrisem i Jimmy Warden. Główne role w filmie zagrali Judah Lewis, Emily Alyn Lind, Jenna Ortega, Robbie Amell, Andrew Bachelor, Leslie Bibb i Hana Mae Lee

Dzień później na platformie pojawi się serial „The Duchess”, którego producentką wykonawczą i scenarzystką jest Katherine Ryan. Aktorka zagrała w nim także główną rolę. Serial opowiada o nieco destrukcyjnej londyńskiej samotnej matce, która musi podjąć szereg trudnych decyzji. Przede wszystkim zastanawia się, czy powinna zdecydować się na drugie dziecko ze swoim największym wrogiem — ojcem swojej ukochanej córki, Olive. Czy z dwóch porażek może narodzić się sukces? Ta produkcja również dostępna będzie dla widzów w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową Dolby Atmos.

W ramach filmowych premier na licencji Netflix zaoferuje natomiast polski film „Fuga” oraz amerykańskie produkcje „Zabójcze maszyny” i „Kokainowy Rick”.

Premiery na polskim HBO GO – kolejne odcinki seriali i „Naprzód”

Na HBO GO pojawią się natomiast kolejne odcinki seriali „Wychowane przez wilki”, Pokój 104 i „Kraina Lovecrafta”. Największą premierą będzie natomiast debiut animacji „Naprzód” od Disneya, w której głosu głównym bohaterom użyczyli Chris Pratt i Tom Holland. Produkcja trafi do oferty serwisu już 13 września i dostępna będzie w wersji z dubbingiem oraz oryginalnej z polskimi napisami.

Akcja „Naprzód”, najnowszej animacji studia Disney/Pixar, rozgrywa się w świecie fantastycznym. Janko i Bogdan, dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Bracia mają 24 godziny, aby odnaleźć drugie pół ojca! Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Mantykory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

7 września

Czego nauczyła mnie ośmiornica

4K

7 września

Record of Youth

-

8 września

#Alive

HD, Dolby Atmos, DD 5.1

8 września

Super Gwiazdka: Sezon 2

HD, DD 5.1

9 września

Dylemat społeczny

4K

9 września

Gwiazdeczki

HD

9 września

La Linea: Sezon 1

HD

9 września

Zrób porządek z The Home Edit: Sezon 1

4K (DV, HDR10)

10 września

Atiye: Sezon 2

4K

10 września

Zwariowane serce

4K

10 września

Julie and The Phantoms: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

10 września

Kroniki Idhunu: Sezon 1

HD (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

10 września

Opiekunka: Demoniczna królowa

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

11 września

Rodzinny Biznes: Sezon 2

4K, DD 5.1

11 września

Tata poszukiwany

4K (DV, HDR10)

11 września

The Duchess: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

7 września

Fuga

10 września

Satira Heroes: Revenge of the Darkness

11 września

Betty w Nowym Jorku

11 września

Zabójcze maszyny

12 września

Kokainowy Rick

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

7 września

Axios III, odc. 12

7 września

Kraina Lovecrafta, odc. 4

7 września

Lęk pierwotny

7 września

Przysięga, odc. 3

10 września

Igrając z ogniem

11 września

Mocny Mike, odc. 41-77

11 września

Na planie

11 września

Odmieńcy

11 września

Test na przyjaźń

11 września

Wychowane przez wilki, odc. 4-5

12 września

Lola

12 września

Pokój 104 IV, odc. 8

13 września

Czy mi kiedyś wybaczysz?

13 września

Detektyw Areta

13 września

Elity z wybrzeża

13 września

Naprzód

13 września

Scena 0, odc. 1-6 (cały sezon)

Kinowe premiery – „Mulan” i „After 2” w polskich kinach

Największą premierą w polskich kinach w przyszły piątek będzie film „Mulan”, kolejna aktorska adaptacja popularnej animacji Disneya. Produkcja debiutowała już 4 września w amerykańskiej wersji serwisu Disney+, dlatego wiemy już, jak oceniają ją krytycy i sami widzowie.

W serwisie Rotten Tomatoes film zdążył zebrać już 204 recenzji, z których 162 oznaczono jako „świeże”, czyli pozytywne. Jak na razie 42 krytyków wystawiło filmowi negatywną notę. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi 79%. Na nieco niższym poziomie ukształtowała się natomiast punktowa nota filmu wynosząca obecnie 7,06 w dziesięciostopniowej skali. Nowa produkcja Disneya otrzymała jak na razie 40 recenzji od tak zwanych „topowych krytyków” serwisu Rotten Tomatoes i 11 z nich oznaczone zostały jako negatywne. Pozostałych 29 krytyków wystawiło filmowi pozytywną ocenę, a to oznacza, że obecnie odsetek „świeżych” recenzji wynosi 73%. Średnia ocena filmu na podstawie not od „topowych krytyków” również wynosi 7,06 w dziesięciostopniowej skali. Wyraźnie słabiej „Mulan” ocenili widzowie, którzy w serwisie Rotten Tomatoes wystawili filmowi 57% pozytywnych opinii. W przypadku oceny punktowej widowisko Disneya może liczyć na notę 3,2 w pięciopunktowej skali.

Drugą głośną premierą w polskich kinach będzie film „After 2” będący ekranizacją drugiej części bestsellerowej powieści Anny Todd. Pierwotnie zakładano, że film „After 2” pojawi się w amerykańskich kinach 23 kwietnia 2020 roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa premiera została przełożona na jesień. Scenariusz do filmu stworzyła autorka powieści razem z Mario Celayą. Reżyserią zajął się natomiast Roger Kumble („Słodkie kłamstewka”, „Szkoła uwodzenia”, „W garniturach”). Druga część ponownie skupi się na Hardinie i Tessie. Zobaczymy, jak Tessa rozpoczyna staż w wydawnictwie i musi uporządkować swoją relację z Hardinem, który ją mocno zranił.

„Mulan” (od 11 września)

Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy, cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.

„After 2” (od 11 września)

Tessa wciąż nie potrafi wybaczyć i zaufać Hardinowi, po tym co między nimi zaszło. Aby wyleczyć się z namiętności, rzuca się w wir pracy. Dzięki talentowi i urodzie szybko odnajduje się w nowym poukładanym świecie. Poznany w pracy przystojny i odpowiedzialny Trevor wydaje się idealną „odtrutką” na mrocznego i skomplikowanego Hardina. Tessa wydaje się być gotowa na nowy związek, ale Hardin nie zamierza się poddać. Jest gotów na wszystko, by udowodnić Tessie, że jego uczucia są szczere. Jednak porywcza, dzika natura i skrywane w sercu sekrety sprzed lat, znów mogą mu stanąć na drodze do szczęścia. Szczególnie, że Trevor okazuje się wyrafinowanym i cynicznym graczem, któremu nieobce są podstęp i manipulacja.

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (od 4 września)

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

„Ema” (od 4 września)

Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.

zdj. Disney / Voltage Pictures