Filmowe premiery tygodnia 13.01-19.01: „To 2”, „Psy III”, „Joker” i inne

Polski rynek wydawniczy powoli zaczyna się rozkręcać po świątecznej przerwie, a na pełnych obrotach pracują już platformy streamingowe, serwis iTunes oraz kina, gdzie znajdziemy w najbliższym tygodniu mnóstwo filmowych i serialowych nowości. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 13 do 19 stycznia? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „To: Rozdział 2” na 4K UHD i „Piłsudski” na DVD

W przyszłym tygodniu na rynku fizycznych wydań zadebiutują dwa tytuły. Jednym z nich będzie horror „To: Rozdział 2” od dystrybutora Galapagos, a drugim – film historyczny „Piłsudski” z Borysem Szycem w roli głównej.

To: Rozdział 2” dostępny będzie w standardowych edycjach na wszystkich nośnikach – 4K UHD, Blu-ray i DVD. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemami HDR10+ i Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Piłsudski” z kolei trafi na rynek nakładem dystrybutora Agora i dostępny będzie wyłącznie na nośniku DVD w standardowej edycji.

Początkowo na 16 stycznia zapowiedziane zostały także styczniowe premiery od Filmostrady, czyli filmy: „Downton Abbey. Film” i „Grzeczni chłopcy”, ale obecnie ich premiera została opóźniona na 30 stycznia. Pre-order z poprzednią datą utrzymuje jednak cały czas sklep MediaMarkt.pl – nie jest jednak jasne, czy jest to pomyłka sklepu, czy być może filmy trafią początkowo tylko do tej sieci marketów.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

15 stycznia

To 1 + 2 (kolekcja 2 filmów) DVD

plastikowe

Galapagos

15 stycznia

To: Rozdział 2 (2019) 4K UHD [DV, HDR10+, HDR10, Dolby Atmos (oryg.)] (+BD)

plastikowe

Galapagos

15 stycznia

To: Rozdział 2 (2019) BD

plastikowe

Galapagos

15 stycznia

To: Rozdział 2 (2019) DVD

plastikowe

Galapagos

17 stycznia

Piłsudski (2019) DVD

plastikowe

Agora

Premiery na polskim oddziale iTunes i Apple TV+ – „Joker”, „Sztuka ścigania się w deszczu” i „Downton Abbey” w 4K

Sporo w przyszłym tygodniu będzie działo się w ofercie serwisu iTunes, który przygotował aż 8 premier z polską wersją językową. Wspomnijmy jednak o tych najgłośniejszych, czyli filmach „Joker”, „Sztuka ścigania się w deszczu” i „Downton Abbey. Film”.

Obrastająca już kultem produkcja o przygodach najpopularniejszego złoczyńcy komiksów DC Comics zadebiutuje 15 stycznia i dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Produkcja zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji dokładnie dwa tygodnie przed premierą fizycznych wydań, które dostępne będą od 29 stycznia. W ofercie dystrybutora Galapagos znajdzie się także edycja 4K UHD, która zaoferuje nam obraz 4K z systemami obrazu Dolby Vision i HDR10+ oraz ścieżką dźwiękową Dolby Atmos.

15 stycznia w serwisie iTunes zadebiutuje także film „Sztuka ścigania się w deszczu”, który również doczeka się wersji w rozdzielczości 4K z oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku systemu obrazu do czynienia będziemy mieli jednak z HDR10. Jak na razie nie wiemy jeszcze, czy film doczeka się fizycznego wydania w polskiej dystrybucji, możemy jednak założyć, że jeśli tak się stanie, to do sklepów trafią co najwyżej edycje Blu-ray.

W takiej samej specyfikacji technicznej jak „Joker16 stycznia premierę będzie miała produkcja „Downton Abbey. Film”. W jej przypadku wiemy już, że na fizycznych nośnikach zadebiutują wyłącznie edycje DVD i Blu-ray.

W serwisie Apple TV+ w piątek zadebiutują kolejne odcinki seriali: „Truth Be Told” i „Servant” (finał sezonu).

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

13 stycznia

The Bravest (2019) (Odważna decyzja)

HD

napisy

14 stycznia

37-Teen (2019)

HD

brak

14 stycznia

Alien Contact: The Pascagoula UFO Encounter (2019)

HD

brak

14 stycznia

Ariana Grande: State of Mind (2019)

HD

brak

14 stycznia

Into the Cosmos: The Space Race, Mars and Beyond (2019)

HD

brak

14 stycznia

Living Vegan (2019)

HD

brak

14 stycznia

The Money Stone (2018)

HD

brak

15 stycznia

Cold Blood Legacy - La mémoire du sang (2019)

HD

dźwięk i napisy

15 stycznia

Joker (2019)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

dźwięk i napisy

15 stycznia

Sztuka ścigania się w deszczu (2019)

4K (HDR10), Dolby Atmos

dźwięk i napisy

16 stycznia

Downton Abbey (2019)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

dźwięk i napisy

16 stycznia

Jessica Forever (2018)

HD

napisy

16 stycznia

Niezbędna konieczność (2019)

HD

napisy

16 stycznia

Ucieczka z Rakki (2019)

HD

napisy

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – „Sex Education” wraca z drugim sezonem, kolejny serial na podstawie prozy Kinga i inne

Nowości w następnych siedmiu dniach nie zabraknie też na platformach streamingowych, a przede wszystkim na Netfliksie, który przygotował kilka serialowych i filmowych premier w jakości 4K.

Już 15 stycznia zadebiutuje szósty sezon komediowego serialu „Grace i Frankie”. Podobnie jak poprzednie sezony najnowszy będzie liczył 13 odcinków i dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Na 17 stycznia Netflix przygotował premierę drugiego sezonu serialu „Sex Education”, w którym główne role zagrali Asa Butterfield, Gillian Anderson i Ncuti Gatwa. Ta produkcja również wyświetlana będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision, podobnie zresztą jak film „Upadek Grace” wyreżyserowany przez Tylera Perry'ego. Dodatkowo produkcja jako jedyna z nowości przyszłego tygodnia będzie wyposażona w oryginalną ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos.

Na HBO GO w tym czasie debiutować będą nowe odcinki seriali „Opowiedz mi bajkę”, „Ray Donovan”, a także „Nowy papież”. Wśród filmowych premier znajdzie się natomiast filmowy „Aladyn” z 2019 roku.

Najgłośniejszą premierą od HBO GO będzie jednak nowy serial „The Outsider” adaptujący wydaną w zeszłym roku powieść Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Historia opowiada o makabrycznej zbrodni, którą próbuje rozwiązać detektyw Ralph Anderson. Okazuje się jednak, że odnalezienie sprawcy wcale nie oznacza zakończenia dochodzenia. W głównych bohaterów serialu wcielili się: Jason Bateman, Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo, Mare Winningham, Paddy Considine, Jeremy Bobb, Derek Cecil i Max Beesley

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

13 stycznia

Kumpel terapeuta: Sezon 1

4K (DV, HDR10)

14 stycznia

Kipo i Dziwozwierze: Sezon 1

HD

15 stycznia

Grace i Frankie: Sezon 6

4K (DV, HDR10)

15 stycznia

Kto mieczem wojuje

HD

16 stycznia

NiNoKuni

-

17 stycznia

Ares: Sezon 1

4K

17 stycznia

Ewolucja hip-hopu: Sezon 4

HD

17 stycznia

Nailed It! Niemcy: Sezon 1

4K

17 stycznia

Sex Education: Sezon 2

4K (DV, HDR10)

17 stycznia

Upadek Grace

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos

17 stycznia

Żyj dwa razy, kochaj raz

HD

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Brak.

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

13 stycznia

Kat i jej zespół

13 stycznia

Outsider odcinki 1-2

13 stycznia

Przed egzekucją

13 stycznia

Ray Donovan sezon 7 odcinek 9

13 stycznia

Słowo na L: Generacja Q odcinek 6

13 stycznia

Work in Progress odcinek 6

17 stycznia

Młody Sheldon sezon 3 odcinek 12

17 stycznia

Na planie

17 stycznia

Niebieski pył

17 stycznia

Nowy papież odcinki 3-4

17 stycznia

Opowiedz mi bajkę sezon 2 odcinek 7

17 stycznia

Pora na przygodę! sezon 2 odcinki 1-13 (cały sezon)

17 stycznia

Przystań sezon 2 odcinki 1-8

17 stycznia

Wampiry: Dziedzictwo sezon 2 odcinek 9

18 stycznia

Kelner

19 stycznia

Aladyn

19 stycznia

Gość weselny

19 stycznia

Użyteczne

Kinowe premiery – „Psy III. W imię zasad”, „Dolittle” i „Gorący temat”

Najgłośniejszą premierą przyszłego piątku w polskich kinach będzie film „Psy III. W imię zasad”, którym Bogusław Linda i Cezary Pazura, a także Władysław Pasikowski wracają do jednej z najbardziej kultowych serii polskiego kina z lat 90. ubiegłego wieku. Obok wracających do swoich ról aktorów na ekranie zobaczymy także zupełnie nowe postacie grane przez Sebastiana Fabijanskiego, Tomasza Schuchardta, Marcina Dorocińskiego, Jana Frycza i Mirosława Bakę. Akcja filmu „Psy III. W imię zasad” będzie rozgrywała się współcześnie, po tym, jak Franz Maurer po 25 latach wychodzi z więzienia. Bohater z jakiegoś powodu postanawia odszukać Waldka Morawca, który jest teraz rencistą.

Drugą głośną premierą zbliżającego się piątku będzie film „Dolittle”, w którym rolę tytułowego doktora umiejącego rozmawiać ze zwierzętami zagrał Robert Downey Jr. Filmowe przygody bohatera kultowych powieści Hugh Loftinga stworzył Stephen Gaghan odpowiadający zarówno za reżyserię, jak i scenariusz. Twórca znany jest jako reżyser takich produkcji jak: „Gold” oraz „Syriana”, w swoim dorobku ma także scenariusze do filmów „Traffic” i „Regulamin zabijania”.

Sporą popularnością wśród kinowych widzów w przyszły weekend będzie cieszył się zapewne także film „Bombshell” opowiadający historię Rogera Ailesa, byłego szefa stacji FOX News, który został oskarżony przez podwładne o molestowanie seksualne. Film skupi się na ukazaniu skandalu, jaki wybuchł wokół Rogera Ailesa, który uczynił stację FOX News najpopularniejszym kanałem informacyjnym w USA. Pod jego rządami wskaźniki oglądalności Fox News dwukrotnie przebijały wyniki CNN, generując przy tym gigantyczne zyski. W 2016 roku Ailes został oskarżony o molestowanie przez swoje pracownice, co zakończyło się jego odejściem z odprawą opiewającą na 40 milionów dolarów.

W obsadzie filmu są Margot Robbie jako Kayla Pospisi, Charlize Theron jako Megyn KellyNicole Kidman. Ostatnia z nich wcieli się w prezenterkę stacji Gretchen Carlson, która w 2016 roku po dziesięciu latach pracy została zwolniona z Fox News. Carlson złożyła pozew do sądu, w którym twierdziła, że padła ofiarą zemsty ze strony szefa stacji, który zwolnił ją tylko dlatego, że nie chciała z nim romansować. Rogera Ailesa zagra John Lithgow. Reżyseruje Jay Roach, a scenariusz napisał Charles Randolph, laureat Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny za film „Big Short”.

„Psy III. W imię zasad” (od 17 stycznia)

Po latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

„Gorący temat” (od 17 stycznia)

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

„Doktor Dolittle” (od 17 stycznia)

Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami.

źródło: zdj. zdj. Kino Świat / Warner Bros.