Filmowe premiery tygodnia 19.10-25.10: „Powrót do przyszłości”, „Rebeka” i inne

W przyszłym tygodniu na 4K UHD zadebiutuje trylogia „Powrotu do przyszłości”, w kinach pojawi się film Polot” z Maciejem Musiałowskim, na platformie HBO GO będzie można zobaczyć jeden z ostatnich filmów Bosemana. Wyczekiwanych premier nie zabraknie też na platformie Netflix. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 19 do 25 października? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – trylogia „Powrotu do przyszłości” na 4K UHD

W ciągu najbliższych siedmiu dni do sklepów trafią wydania DVD, Blu-ray i 4K UHD od trzech dystrybutorów: Kino Świat, Filmostrada i TVP.  Pierwszy z nich wypuści na nasz rynek wznowienia DVD i Blu-ray z filmami „Sęp” oraz „Jack Strong”, które ukazały się w poprzednich latach nakładem dystrybutora Imperial Cine Pix. Oprócz wznowień Kino Świat przygotowało też jedną nowość, polski serial „Żmijowisko”, który niestety trafi wyłącznie na nośnik DVD.

Największą premierą przyszłego tygodnia na rynku fizycznych wydań będą jubileuszowe edycje z trylogią „Powrotu do przyszłości”. Z okazji 35. rocznicy premiery pierwszego filmu doczekamy się na naszym rynku aż czterech nowych wydań. W ofercie dostępne będą po jednej edycji na DVD i Blu-ray oraz dwie na nośniku 4K UHD:

  • 4-dyskowy Digi-pak na Blu-ray („Powrót do przyszłości”, „Powrót do przyszłości II”, „Powrót do przyszłości III” oraz płyta z dodatkami)
  • 7-dyskowy Digi-pak na 4K Ultra HD i Blu-ray („Powrót do przyszłości”, „Powrót do przyszłości II”, „Powrót do przyszłości III” oraz płyta z dodatkami)
  • Pakiet trzech steelbooków 4K Ultra HD i Blu-ray („Powrót do przyszłości”, „Powrót do przyszłości II”, „Powrót do przyszłości III” oraz płyta z dodatkami)
  • 3-dyskowe wydanie DVD („Powrót do przyszłości”, „Powrót do przyszłości II”, „Powrót do przyszłości III”)

Na płytach UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemami Dolby Vision i HDR10+ oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej możemy liczyć natomiast na lektora w formacie DTS 5.1 oraz polskie napisy. Wydania wypełnione będą także ogromną ilością materiałów dodatkowych. Ich listę znajdziecie w naszej zapowiedzi wydań: Trylogia „Powrotu do przyszłości” na 4K UHD w Polsce. Jakie wydania w ofercie?

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

20 października

Scooby-Doo: Wesołego Halloween! (2020) DVD

plastikowe

Galapagos

22 października

Jack Strong (2014) BD

plastikowe

Kino Świat

22 października

Jack Strong (2014) DVD

booklet

Kino Świat

22 października

Nagła śmierć (2020) DVD

plastikowe

Filmostrada

22 października

Powrót do przyszłości I + II + III (kolekcja 3 filmów) 4K UHD [DV, HDR10+, HDR10, Dolby Atmos (oryg.)] (+BD)

steelbook

Filmostrada

22 października

Powrót do przyszłości I + II + III (kolekcja 3 filmów) 4K UHD [DV, HDR10+, HDR10, Dolby Atmos (oryg.)] (+BD)

digipack

Filmostrada

22 października

Powrót do przyszłości I + II + III (kolekcja 3 filmów) BD

digipack

Filmostrada

22 października

Powrót do przyszłości I + II + III (kolekcja 3 filmów) DVD

plastikowe

Filmostrada

22 października

Sęp (2012) BD

plastikowe

Kino Świat

22 października

Sęp (2012) DVD

booklet

Kino Świat

22 października

Żmijowisko DVD

digipack

Kino Świat

23 października

Eva (2018) DVD

plastikowe

TVP

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – Bill Murray w filmie „On the Rocks” i dokument o nowym albumie Bruce'a Springsteena

on-the-rocks.jpg

W serwisie iTunes jedyną nowością z polską wersją językową będzie w najbliższym tygodniu film akcji „Nagła śmierć”. Film trafi do oferty serwisu 22 października, czyli tego samego dnia, którego zadebiutuje wydanie DVD z produkcją. Na platformie iTunes film dostępny będzie jednak w nieco wyższej rozdzielczości, bo doczeka się standardowej edycji Full HD.

Widzowie platformy Apple TV+ będą mogli natomiast obejrzeć w najbliższy piątek film „On the Rocks” wyreżyserowany przez Sofię Coppolę, w którym jedną z głównych ról zagrał Bill Murray. „On the Rocks” opowiada historię młodej matki, która ponownie nawiązuje relacje ze swoim ojcem podczas wspólnej przygody w Nowym Jorku. W roli ojca wystąpił Bill Murray, a córkę zagrała Rashida Jones. W pozostałych rolach na ekranie pojawią się jeszcze Marlon Wayans, Jenny Slate, Jessica Henwick, Barbara Bain, Nadia Dajani oraz Jules Willcox. Sofia Coppolla odpowiada za scenariusz i reżyserię. Jest także jedną z jego producentek.

Drugą premierą serwisu firmy Apple będzie dokument „Letter to You” pokazujący, jak przebiegał proces produkcyjny nagrywania nowego albumu Bruce'a Springsteena i zespołu E Street Band. W „Letter to You” znajdą się nagrania sesji studyjnych oraz materiały archiwalne umożliwiające konkretniejszy wgląd w sam album. Film wyreżyserował Thom Zimny, regularny współpracownik Springsteena, według scenariusza przygotowanego przez samego piosenkarza. Artysta zapowiada produkcję jako przede wszystkim hołd dla zespołu E Street Band, a zarazem dla muzyki rockowej i tego, jaką rolę odegrała w jego życiu.

Na platformie Prime Video w piątek zadebiutuje natomiast trzeci odcinek serialu „The Walking Dead: World Beyond” pod tytułem The Blaze of Gory”. Zobaczymy w nim, jak w obliczu ogromnej przeszkody bohaterowie zmuszeni są do powrotu do domu.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

19 paźdzernika

Flying Superkids (2018)

HD, DD 5.1

brak

20 października

Alien Worlds: Giants and Hybrids (2020)

HD

brak

20 października

La Causa (2019)

HD

brak

20 października

Make Believe (2020)

4K

brak

20 października

Me, My Dog, and I (2019)

HD

brak

20 października

Push (2019)

HD, DD 5.1

brak

20 października

Rescue Me (2020)

HD

brak

20 października

The Mothman Legacy (2020)

HD

brak

22 października

Nagła śmierć (2020)

HD, DD 5.1

napisy

23 października

Good Kisser (2019)

HD

brak

23 października

Mighty Ira (2020)

HD

brak

23 października

Wine Masters: Penedès Climate Change (2020)

HD

brak

Premiery na polskim Netfliksie – tydzień pełen filmowych i serialowych premier

Po nieco mniej obfitym tygodniu przyszłe siedem dni przyniesie sporo nowości na platformie Netflix. Już w poniedziałek na platformie zamelduje się drugi sezon serialu „Niewyjaśnione tajemnice” będącego kontynuacją kultowej serii dokumentalnej z 1998 roku emitowanej na kanale NBC. Podobnie jak pierwsze odcinki, produkcja ponownie trafi na platformę w rozdzielczości 4K i z systemem obrazu Dolby Vision. Nie zabraknie też dźwięku Dolby Atmos.

W środę widzowie platformy Netflix będą mogli natomiast sięgnąć po film Rebeka”, którego gwiazdami są Lily James oraz Armie Hammer. „Rebeka” to adaptacja powieści Daphne Du Maurier opowiadającej historię młodej kobiety, która wychodzi za młodego wdowca i wprowadza się do jego posiadłości. Kobieta z czasem przekonuje się jednak, że w domu cały czas czuć obecność zmarłej żony jej ukochanego, którą za wszelką cenę chce podtrzymać gosposia, pani Danvers (Kristin Scott Thomas). Scenariusz do filmu napisała Jane Goldman, a reżyserią zajął się Ben Wheatley. W pozostałych rolach zagrali: Kristin Scott Thomas, Keeley Hawes, Ann Dowd, Sam Riley, Tom Goodman-Hill, Mark Lewis Jones, John Hollingworth oraz Bill Paterson. Ten film również pojawi się w serwisie w rozdzielczości 4K i z systemem obrazu Dolby Vision. Nie zabraknie też dźwięku Dolby Atmos

W czwartek swoją premierę zaliczy z kolei drugi sezon serialu „Alienista”, który debiutował w Stanach Zjednoczonych w lipcu tego roku. Przypomnijmy, że drugi sezon „Alienisty” podobnie jak pierwszy będzie oparty na cyklu powieści autorstwa Caleba Carra. W tym przypadku na drugiej książce pt. „The Angel of Darkness”. Swoje role w nowych odcinkach „The Alienist” powtórzą: Daniel Brühl, Luke Evans, oraz Dakota Fanning.

W piątek wypełniony nowościami tydzień zamkną seriale „Gambit królowej”, „Barbarzyńcy” oraz animacja „Wyprawa na księżyc”, za którą odpowiada Glen Keane, zdobywca Oscara za krótkometrażowy film „Droga koszykówko”.

Gambit królowej” będzie ekranizacją powieści Waltera Tevisa z 1983 roku pod tym samym tytułem. Jego akcja zostanie osadzona w czasach Zimnej Wojny i opowie historię Beth Harmon, sieroty, która za wszelką cenę chce zyskać miano najlepszej szachistki na świecie. Marcin Dorociński zagrał mistrza szachowego, Vasily'ego Borgova, największego przeciwnika głównej bohaterki, którą sportretowała Anya Taylor-Joy.

Serial „Barbarzyńcy” zabierze nas do 9 roku n.e. i opowie o krwawej bitwie w Lesie Teutoburskim, w której rzymskie wojska stanęły naprzeciw germańskim plemionom próbującym przeciwstawić się ekspansji Cesarstwa Rzymskiego. Za reżyserię serialu odpowiadają Steve Saint Ledger pracujący przy serialu „Wikingowie” oraz Barbara Eder. Główne role zagrali natomiast David Schütter („Aniołki Charliego”), Laurence Rupp („Mission: Impossible - Rogue Nation”) i Bernhard Schütz („Sense8”).

Jeśli natomiast chodzi o animację Wyprawa na księżyc, to za jej scenariusz odpowiada Audrey Wells („Nienawiść, którą dajesz”), a autorem muzyki do filmu jest zdobywca Oscara, Steven Price. W oryginalnej obsadzie głosowej głosu bohaterom użyczyli: Cathy Ang (Fei Fei), Phillipa Soo (Chang'e), Robert G. Chiu (Chin), Ken Jeong (Gobi), John Cho (Tata), Ruthie Ann Miles (Mama), Margaret Cho (Ciocia Ling), Kimiko Glenn (Ciocia Mei), Artt Butler (Wujek) oraz Sandra Oh (Pani Zhong).

Zdeterminowana i bystra dziewczynka buduje rakietę, aby wyruszyć w kosmos i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca istnieje naprawdę. Jej wyprawa obiera jednak nieprzewidziany kurs i prowadzi ją do niezwykłej krainy pełnej dziwacznych stworzeń. Reżyserem filmu jest nagrodzony Oscarem filmowiec i animator Glen Keane, a za produkcję odpowiadają Gennie Rim i Peilin Chou. Wyprawa na księżyc to porywająca muzyczna przygoda o dążeniu do celu, pokonywaniu przeciwności losu i potędze wyobraźni.

Nie zabraknie też filmowych premier na licencji, do których zaliczą się między innymi tytuły: „Czas na miłość”, „Apollo 13”, „Bękarty wojny” i „Noc oczyszczenia: Anarchia”.

Premiery na polskim HBO GO – Chadwick Boseman w jednej z ostatnich ról

Na HBO GO w tym czasie pojawią się kolejne odcinki seriali takich jak: Kraina Lovecrafta”, „Dzień trzeci”, „Przysięga”, a także „Wojownik”. Serwis przygotował także kilka filmowych premier godnych uwagi: „Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Jack Reacher: Jednym strzałem”, „Iniemamocni”, „Iniemamocni 2” oraz „To: Rozdział 2”. W ofercie HBO GO pojawi się także film „21 mostów”, w którym główną rolę zagrał gwiazdor „Czarnej Pantery”, Chadwick Boseman.

Podczas włamania do ekskluzywnej nowojorskiej restauracji należącej do mafii, zamordowanych zostaje ośmiu policjantów. Sprawcy uciekają z kilkudziesięcioma kilogramami kokainy. Śledztwo prowadzi detektyw Andrew Davis, znany z tego, że nie ma litości dla zabójców policjantów. Z rozkazu władz Manhattan na całą noc zostaje odcięty od stałego lądu. Zamknięte są wszystkie mosty i tunele. W tej sytuacji ujęcie zabójców wydaje się tylko kwestią czasu. Wkrótce okazuje się jednak, że są w mieście wpływowi ludzie, którym bardzo zależy na tym, by uciekinierzy nie trafili w ręce policji. Detektyw Davis kontynuuje pościg, który wkrótce doprowadzi go do odkrycia kilku niebezpiecznych prawd. Kim są włamywacze? Do kogo naprawdę należała kokaina? Czyim interesom zagraża śledztwo? Ta wiedza może uczynić z Davisa najbardziej niebezpiecznego albo najbardziej zagrożonego człowieka w mieście. Wszystko zależy od tego jakich dokona wyborów.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

19 października

Niewyjaśnione tajemnice: Sezon 2

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

20 października

Magiczny autobus znów rusza w trasę: Pani Loczek razy trzy

HD, DD 5.1

21 października

Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać - zaprasza David Letterman

4K (DV, HDR10), DD 5.1

21 października

Rebeka

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

22 października

Alienista: Anioł Ciemności

HD, DD 5.1

22 października

Padlina

HD, DD 5.1

22 października

You Me Her: Sezon 5

HD, DD 5.1

23 października

Barbarzyńcy: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

23 października

Gambit królowej: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

23 października

Porwana: Sezon 1

4K

23 października

Ruch: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

23 października

Wyprawa na księżyc

HD (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

20 października

Fukrey Boyzzz

23 października

Apollo 13

23 października

As w rękawie

23 października

Bękarty wojny

23 października

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

23 października

Chłopaki z sąsiedztwa

23 października

Czas Apokalipsy: Powrót

23 października

Czas na miłość

23 października

Death Race: Wyścig śmierci

23 października

Doomsday

23 października

Hop

23 października

Kick-Ass 2

23 października

Na pewno, być może

23 października

Niania i wielkie bum

23 października

Niepamięć

23 października

Noc oczyszczenia: Anarchia

23 października

Notting Hill

23 października

Raj dla par

23 października

Sąsiedzi

23 października

Serenity

23 października

Szczęki

23 października

To skomplikowane

23 października

Wybór Zofii

23 października

Wyrolowani

23 października

Zbuntowana księżniczka

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

19 października

Axios III, odc. 16

19 października

Chłopiec z bronią

19 października

Hiszpańska księżniczka II, odc. 2

19 października

Kraina Lovecrafta, odc. 10

19 października

Na poboczu, odc. 1

19 października

Prezydent z kreskówki III, odc. 14

19 października

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VII, odc. 26

19 października

Przysięga, odc. 9

20 października

Dzień trzeci, odc. 6

20 października

Tacy właśnie jesteśmy, odc. 6

21 października

Tatuś

22 października

537 głosów

22 października

Jack Ryan: Teoria chaosu

22 października

Niesieni muzyką

22 października

Siempre, Luis

23 października

Jack Reacher: Jednym strzałem

23 października

Na planie, odc. 875

23 października

Pan Magoo, odc. 1-39

24 października

Dobre rady Johna Wilsona, odc. 1

24 października

Iniemamocni (powrót)

24 października

Iniemamocni 2 (powrót)

24 października

Niech gadają

24 października

Nobadi

24 października

Wojownik II, odc. 4

25 października

21 mostów

25 października

Asystentka

25 października

Miasto niedźwiedzia, odc. 3

25 października

Moje jezioro

25 października

Niech gadają

25 października

Patria, odc. 6

25 października

To: Rozdział 2

Kinowe premiery – Maciej Musiałowski w filmie „Polot” i Małgorzata Kożuchowska w „Czyśćcu”

W piątek w polskich kinach zadebiutują dwa rodzime filmy: Polot” będący fabularnym debiutem Michała Wnuka, w którym główną rolę zagrał Maciej Musiałowski, oraz „Czyściec” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej. Reżyserem produkcji szukającej odpowiedzi na tajemnice śmierci i życia w zaświatach jest Michał Kondrat, twórca produkcji „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”.

„Polot” (od 23 października)

„Polot” to poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?

„Czyściec” (od 23 października)

Tajemnice śmierci, świadectwa mistyków i sekrety zaświatów. Poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat - to „Czyściec”, idealna propozycja na Wszystkich Zmarłych, która skłoni nas do zadumy i zastanowienia, co jest po śmierci, a także pomoże namyślić się, jaki sami mamy na to wpływ. Najnowszy film Michała Kondrata, twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”, to próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. To także przypomnienie postaci najbardziej znanych mistyków - w tym Fulli Horak (w roli Małgorzata Kożuchowska) oraz m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Stanisława Papczyńskiego czy wreszcie św. Ojca Pio. W produkcji usłyszymy również grono ekspertów zajmujących się tematyką czyśćcową - wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała.

„Saint Maud” (od 23 października)

Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję...

„My dwie” (od 23 października)

Nina (Barbara Sukowa) i Madeleine (Martine Chevallier) są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce (Lea Drucker), jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

„Magiczne muzeum” (od 23 października)

Henryś jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Henryś zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto.

„Kwiat szczęścia” (od 23 października)

Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Pierwszy anglojęzyczny film Jessiki Hausner („Lourdes”) jest równie nieprzewidywalny, jak ona sama. Alice (Emily Beecham) jest pomysłową biotechnolożką i pracoholiczką, która nie ma czasu na związki - odrzuca m.in. zaloty kolegi z pracy (Ben Whishaw). Udaje jej się wyhodować w laboratorium eksperymentalny, genetycznie zmodyfikowany kwiat, który emituje zapach wywołujący u ludzi wydzielanie oksytocyny, co wprowadza ich w błogi nastrój. Jednak uprawa wymyka się spod kontroli… Wokół Alice zapanowuje niespotykana pandemia szczęścia i beztroski. Jej ukochany syn (po którym nazwała roślinę Little Joe) jest jedną z ofiar. Kobieta zaczyna czuć się coraz bardziej osamotniona i osaczona… Odnosi wrażenie, że pozostali żyją w innym wymiarze, zaś firma skupia się na pomnożeniu zysków ze sprzedaży jej wynalazku. „Kwiat szczęścia” był nominowany do Złotej Palmy w 2019 roku. Emily Beecham za swoją kreację otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Na ekranie partneruje jej Ben Whishaw, znany z roli Q w serii filmów o Jamesie Bondzie oraz z „Pachnidła”.

„Za wcześnie” (od 23 października)

Siedemnastoletnia Ayanna, spędza ostatnie lato w domu przed rozpoczęciem studiów. Jest odważna, pewna siebie i nie szuka miłości - aż do momentu, gdy poznaje nieco starszego Isaiaha, producenta muzycznego, który właśnie przeniósł się na Harlem. Między bohaterami rodzi się uczucie. Szybko jednak gorący, letni romans ustępuje miejsca zazdrości i podejrzliwości, a Ayanna będzie musiała się zmierzyć ze złożonością świata dorosłych.

zdj. Netflix / Universal Pictures