Filmowe premiery tygodnia 25.05-31.05: „Małe kobietki”, „Siły Kosmiczne” i inne

Jakie premiery na fizycznych nośnikach oraz nowości na platformach streamingowych takich jak Netflix i HBO GO oraz w serwisie iTunes czekają nas w przyszłym tygodniu? Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 25 do 31 maja? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – kolejna animacja DC Comics na DVD

Po wypełnionym po brzegi premierami na DVD, Blu-ray i 4K UHD tygodniu w ciągu następnych siedmiu dni czeka nas na polskim rynku wydawniczym tylko jedna premiera. Będzie nią wydanie DVD z animacją „LEGO DC: Shazam!: Czary mary i potwory” od dystrybutora Galapagos.

10-letni Billy Batson, wypowiadając magiczne zaklęcie, zmienia się w dorosłego superbohatera Shazam (Sean Astin – „Justice League: War”, „Władca Pierścieni”, „Goonies”). Bohater dołącza do Ligi Sprawiedliwości i wraz z Batmanem, Wonder Woman, Supermanem i Flashem musi zmierzyć się ze złoczyńcami takimi jak Mr. Mind i Black Adam. Zadanie jest dodatkowo utrudnione, gdyż bohaterowie z Justice League zostają przemienieni w dzieci!

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

28 maja

LEGO DC: Shazam!: Czary mary i potwory (2020) DVD

plastikowe

Galapagos

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – „Małe kobietki” i inne w 4K

Premier nie zabraknie natomiast w serwisie iTunes, gdzie już 25 maja zadebiutuje wojenny dramat „The Kill Team” z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej. Film dostępny będzie w rozdzielczości Full HD, podobnie jak thriller science fiction pod tytułem „Don't Let Go”, którego premiera została wyznaczona na 30 maja. W przypadku produkcji z obrazem o rozdzielczości 4K na iTunes zadebiutuje w następnym tygodniu między innymi dramat „Ukryte życie” w reżyserii trzykrotnie nominowanego do Oscara Terrence'a Malicka – produkcja dostępna będzie w wyższej rozdzielczości, ale zabraknie w niej zarówno systemu HDR, jak i dźwięku Dolby Atmos. Z innych nowości w 4K już 28 maja zadebiutuje komedia „Like a Boss”, w której główne role zagrały Tiffany Haddish, Rose Byrne i Salma Hayek. Film będzie wyposażony w system obrazu Dolby Vision, ale zabranie w nim dźwięku Dolby Atmos.

Najgłośniejszą z nowości od serwisu iTunes będzie premiera cyfrowej wersji filmu „Małe kobietki” w reżyserii Grety Gerwig, w którym główne role zagrały Emma Watson, Florence Pugh, Laura Dern, Saoirse Ronan i Meryl Streep. Produkcja pojawi się w sprzedaży 29 maja i dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Na platformie Apple TV+ już 29 maja zadebiutuje natomiast oryginalna seria pod tytułem „Central Park” opowiadająca o rodzinie żyjącej w słynnym parku w sercu Nowego Jorku, której przyjdzie zmierzyć się ze złą starszą panią dążącą do jego zakupu i wycięcia. Ten animowany musical powstał przy współpracy z twórcą serialu „Bob's Burgers”, Lorenem Bouchardem, a głosu bohaterom użyczyli Kristen Bell, Stanleya Tucci, Kathryn Hahn, Josha Gada i Lesliego Odoma Jr. 

Premier w przyszłym tygodniu zabraknie z kolei na platformie Amazon Prime Video.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

25 maja

In Search of Greatness (2018)

HD, DD 5.1

brak

25 maja

The Kill Team (2019)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

26 maja

Bruce Springsteen: Born to Rock (2020)

HD

brak

26 maja

Celebrity Crush (2019)

HD

brak

26 maja

Code Blue (2020)

HD, DD 5.1

brak

26 maja

Coven of Evil (2018)

HD

brak

26 maja

Covid-19: The Invisible Killer (2020)

HD

brak

26 maja

I, Pastafari: A Flying Spaghetti Monster Story (2019)

HD

brak

26 maja

Kalani - Gift from Heaven (2019)

HD

brak

26 maja

Killing John F. Kennedy (2020)

HD

brak

26 maja

Ron Hopper's Misfortune (2020)

HD

brak

26 maja

The Chills: The Triumph and Tragedy of Martin Phillipps (2019)

HD, DD 5.1

brak

26 maja

The Panama Papers (2018)

HD, DD 5.1

brak

27 maja

Ukryte życie (2019)

4K, DD+ 7.1, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

28 maja

Like a Boss (2020) (Jak Boss)

4K (DV, HDR10), DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

29 maja

Def Leppard Hits Vegas: Live At Planet Hollywood (Live) (2020)

HD, DD 5.1

brak

29 maja

Def Leppard: Hysteria At the O2 (Live) (2020)

HD, DD 5.1

brak

29 maja

Małe kobietki (2019)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

30 maja

Don't Let Go (2019)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

Premiery na polskim Netfliksie i HBO GO – „Snowpiercer” i „Siły Kosmiczne”

Netflix rozpocznie przyszły tydzień od premiery pierwszego odcinka serialu „Snowpiercer” z Jennifer Connelly w roli głównej. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 25 maja, a kolejne będą debiutowały w następne poniedziałki. Serial stworzony przez amerykańską stację TNT pojawi się na platformie Netflix w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz dźwiekiem Dolby Atmos. Fabuła serialu „Snowpiercer”, podobnie jak historia przedstawiona w kinowym filmie z 2014 roku, w którym zagrał Chris Evans, będzie czerpała z powieści graficznej autorstwa Benjamina Legranda i Jacques’a Loba. Historia skupia się na pasażerach pędzącego pociągu Snowpiercer, którzy jako jedyni przetrwali globalne obniżenie temperatury na całej Ziemi.

Siedem lat po tym, jak świat zamienił się w skute lodem pustkowie, ostatni pozostali przy życiu ludzie próbują przetrwać na pokładzie gigantycznego pociągu o nazwie Snowpiercer. Okrążając nieustannie świat, Snowpiercer ciągnie 1001 wagonów podzielonych na klasy: bogaci jadą z przodu, a ubodzy w ogonie. Oto opowieść o tym, co się dzieje, kiedy ciemiężeni przez całe życie ludzie postanawiają stawić opór i podnieść bunt.

W piątek z kolei zadebiutuje nowy serial pod tytułem „Siły Kosmiczne”, w którym główną rolę zagrał Steve Carell. Produkcja stworzona przez Grega Danielsa („Biuro”) dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. Nie zabraknie też oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos.

Generał Mark R. Naird (Steve Carell) – uznany pilot Sił Powietrznych USA, który marzy o kierowaniu lotnictwem – otrzymuje zadanie poprowadzenia nowo utworzonej szóstej formacji sił zbrojnych USA – Sił Kosmicznych. Sceptyczny, ale oddany swojej pracy Mark postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną do odległej bazy w Kolorado. Wraz z zespołem naukowców oraz „Spacemanami” pracuje nad zadaniem otrzymanym od Białego Domu. Mają wspólnie jak najszybciej sprawić, że Amerykanie (ponownie) staną na Księżycu i całkowicie zdominują kosmos.

W segmencie filmowych premier Netflix przygotował na następny tydzień „Searching”, „Ash kontra martwe zło” oraz „Madagaskar”.

Na HBO GO zadebiutują w tym czasie filmy „Niewidoczni”, „Zabójczy romans” i „Oszustki”. W świecie seriali będziemy mogli zobaczyć natomiast kolejne odcinki produkcji: „Stargirl”, „Co robimy w ukryciu”, „Obsesja Eve”, „Ucieczka, „Dom grozy: Miasto aniołów”, a także „Mrs. America”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

25 maja

Snowpiercer: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

26 maja

Hannah Gatsby: Douglas

4K (DV, HDR10)

27 maja

Już mnie tu nie ma

HD

28 maja

Dorohedoro: Sezon 1

HD

28 maja

Domysł

4K (DV, HDR10)

29 maja

Kenny Sebastian: The Most Interesting Person In The Room

4K

29 maja

Siły Kosmiczne: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

29 maja

Somebody Feed Phil: Sezon 3

4K (DV, HDR10), DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

25 maja

Zatrzyj ślady

26 maja

Ash kontra martwe zło

26 maja

Searching

27 maja

Madagaskar

31 maja

Żona

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

25 maja

Billions V, odcinek 4

25 maja

Niepewne IV, odcinek 7

25 maja

Obsesja Eve III, odcinek 7

25 maja

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VII, odcinek 12

25 maja

To wiem na pewno, odcinek 3

25 maja

Ucieczka, odcinek 7

26 maja

Co robimy w ukryciu, odcinek 7

26 maja

Stargirl, odcinek 2

28 maja

Co robimy w ukryciu, odcinek 8 (wersja wyłącznie z napisami)

28 maja

Jak stracić chłopaka w 10 dni

28 maja

Mrs. America, odcinek 8

28 maja

Sprawa idealna IV, odcinek 7

28 maja

Syrena III, odcinek 8

29 maja

Na planie

29 maja

Syrena III, odcinek 9 (wersja wyłącznie z napisami)

29 maja

Zabójczy romans

30 maja

Betty, odcinek 5

30 maja

Kinooperator

30 maja

Mrs. America, odcinek 9 (wersja wyłącznie z napisami)

30 maja

Operacja Anthropoid

30 maja

Pierwszy król

31 maja

Dom grozy: Miasto Aniołów, odcinek 6

31 maja

Na pożegnanie

31 maja

Niewidoczni

31 maja

Oszustki

31 maja

Współczesna rodzina XI, odcinek 17

Kinowe premiery – Polacy wrócą do kin w czerwcu?

18 maja w Polsce otwarte zostały kina plenerowe i samochodowe, ale Ministerstwo Kultury przygotowuje się już do uruchomienia pełnoprawnych sal kinowych. Przedstawiciele polskiego rządu chcą, aby czwarta faza odmrażania gospodarki rozpoczęła się 1 czerwca. W ramach kolejnego luzowania zakazów mają zostać otwarte między innymi kina, ale jeśli tak się stanie, to właściciele tego typu placówek będą musieli zobowiązać się do przestrzegania odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny. Najważniejszą z nich będzie zachowanie odstępu pomiędzy widzami na salach kinowych, które wprowadzane jest już w innych krajach. Wiąże się ono ze znacznym zmniejszeniem liczby widzów na danym seansie, ale poważnie wpływa również na wyniki finansowe kin, co w niektórych krajach, takich jak np. Niemcy, zniechęca właścicieli kin do ponownego uruchamiania swoich placówek.

Rząd cały czas podkreśla jednak, że kolejne luzowanie obostrzeń jest zależne od epidemicznej sytuacji w kraju. Przy pojawieniu się kolejnych ognisk nowych zarażeń takich jak na Śląsku, to odmrażanie gospodarki może zostać wstrzymane lub luzowanie obostrzeń wprowadzone zostanie wyłącznie w rejonach wolnych od kolejnych zakażeń.

zdj. Netflix / TNT / Sony Pictures