Filmowy prequel „Rodziny Soprano” ponownie opóźniony

Studio Warner Bros. przesunęło ponownie datę premiery filmowego prequela serialu Rodzina Soprano”.

Pierwotnie zakładano, że film zadebiutuje w kinach 25 września 2020 roku, ale ze względu na wybuch pandemii jego premiera została przesunięta na 12 marca 2021 roku. Okazuje się jednak, że i ten termin nie zostanie dotrzymany i studio Warner Bros. wyznaczyło nową datę debiutu na 24 września 2021 roku. Film będzie pokazywany w kinach i na platformie streamingowej HBO Max.

Ponowne przeniesienie premiery nie jest podyktowane opóźnieniami prac na planie, ponieważ zdjęcia do filmu „The Many Saints of Newark” wystartowały na początku kwietnia 2019 roku i zostały zakończone jeszcze przed wybuchem epidemii. We wrześniu ubiegłego roku ekipa zdążyła także pojawić się na planie w celu stworzenia dokrętek, dlatego mówi się, że opóźnienie premiery podyktowane jest kwestiami niezwiązanymi z produkcją. Wyznaczając nową datę premiery na jesień studio Warner Bros. chce, aby film mógł debiutować na najważniejszych festiwalach filmowych, co pozwoli mu na zyskanie lepszej pozycji w starcie do walki o prestiżowe nagrody.

Jednego z głównych bohaterów Dickey’ego Moltisantiego, czyli wujka Tony’ego Soprano i ojca Christophera Moltisantiego, wcieli się Alessandro Nivola. W obsadzie filmu są także Jon Bernthal, Michael Gandolfini, syn Jamesa Gandolfiniego, który wcielał się w Tony'ego w popularnym serialu HBO oraz Vera Farmiga, Ray Liotta, Corey Stoll, Billy Magnussen, John Magaro. Film wyreżyserował Alan Taylor, a scenariusz stworzyli David Chase i Lawrence Konner. Twórca serialowego pierwowzoru, David Chase był także jednym z producentów.

źródło: variety.com / zdj. HBO