Filmowe premiery tygodnia 03.01-09.01: „Kogel Mogel 4”, „King's Man”, „Jak pokochałam gangstera” i inne

Na początku 2022 roku w kinach zadebiutują filmy „Kogel Mogel 4”, „King's Man: Pierwsza misja”, a na platformę Netflix trafi polski film gangsterski Jak pokochałam gangstera. W ofercie HBO GO pojawi się natomiast drugi sezon „Skandalu w brytyjskim stylu”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 3 do 9 stycznia? Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Co obejrzeć na Netflix? Nowa wersja „Zbuntowanych”

Zbuntowani serial Netflix 2022

Głośną serialową premierą pierwszego tygodnia 2022 roku na platformie Netflix będzie nowa wersja „Zbuntowanych”, słynnej młodzieżowej opery mydlanej wyprodukowanej w Meksyku.

W serialu przemierzamy korytarze Elite Way School i poznajemy nowe pokolenie uczniów Elite Way School, międzynarodowej szkoły z internatem. Poznajemy przy tym nowe historie i nowych bohaterów, a na ekranie pojawi się też kilka znajomych twarzy, które fani poprzedniej wersji rozpoznają bez trudu. Na pierwszy sezon odświeżonej wersji „Zbuntowanych” złoży się osiem odcinków. Poznamy w nich historię grupy uczniów starających się wywalczyć zwycięstwo w Bitwie zespołów – konkursie muzycznym, który może otworzyć drzwi do przyszłej kariery muzycznej. Nie zabraknie też pierwszych miłości i przyjaźni oraz działań pewnego tajemniczego stowarzyszenia, które może pokrzyżować muzyczne plany pierwszoroczniaków.

Chloë Grace Moretz jako matka uciekająca przed androidami

Chloë Grace Moretz w filmie Matka/Android

Jedną z filmowych premier będzie także thriller „Matka/Android” z Chloë Grace Moretz w roli głównej. Aktorka wciela się w Georgię, która usiłuje umknąć z kraju wraz ze swoim chłopakiem, podczas gdy świat uwikłany jest w wojnę ze sztuczną inteligencją. Bohaterka jest zarazem w zaawansowanej ciąży i poszukuje miejsca, by móc zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Film do własnego scenariusza wyreżyserował Mattson Tomlin, autor tekstu do komiksowego widowiska „The Batman”. Jednym z producentów filmu jest Matt Reeves. W obsadzie znaleźli się Algee Smith („Euforia”) oraz Raúl Castillo („Atypowy”).

Historia Nikodema „Nikosia” Skotarczaka w filmie Netfliksa

Jak pokochałam gangstera film Netflix 2022

Na piątek Netflix przygotował premierę polskiego filmu oryginalnego pod tytułem Jak pokochałam gangstera”. Film bazujący na prawdziwej historii życia Nikodema „Nikosia” Skotarczaka, polskiego gangstera działającego w trójmieście w ostatnich dekadach ubiegłego wieku, do własnego scenariusza wyreżyserował Maciej Kawulski.

Nikoś to chłopak z nieposkromionym apetytem na sukces, który specjalizuje się w nielegalnym imporcie samochodów do Polski. Gigantyczne pieniądze, budowa samochodowego imperium, spektakularna ucieczka z więzienia. Jego życie to ciągła jazda bez trzymanki, która pokazuje, jak wiele trzeba poświęcić, żeby móc pozostać sobą.

Nikodem Skotarczak swoją przestępczą karierę zaczynał jako ochroniarz w nocnych klubach, a następnie został osobistym ochroniarzem „Mecenasa”, największego pasera z Trójmiasta. Już w latach 70. ubiegłego wieku „Nikoś” stanął na czele pierwszej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kradzionych samochodów z Niemiec i Austrii. W latach 80. został sponsorem piłkarskiego klubu Lechia Gdańsk, a kilka lat później przeniósł się do Zachodnich Niemiec, skąd kierował swoją grupą przestępczą. Do Polski powrócił na początku lat 90. i kilkukrotnie wymykał się polskiej policji. Zginął w 1998 roku w trakcie strzelaniny w agencji towarzyskiej „Las Vegas”. Sprawcy zamachu na „Nikosia” nigdy nie zostali skazani. Nie ma także pewności, kto stał za zleceniem jego zabójstwa, ale wśród podejrzanych wymieniani byli między innymi członkowie grupy pruszkowskiej, co miał potwierdzić świadek koronny Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa”.

W roli głównej wystąpił w filmie Tomasz Włosok. Obok niego na ekranie pojawili się także: Agnieszka Grochowska, Julia Wieniawa i Dawid Ogrodnik. Premierę produkcji zaplanowano na 5 stycznia 2022 roku na platformie Netflix.

 

Co obejrzeć na HBO GO? „Skandal w brytyjskim stylu”

skandal w brytyjskim stylu paul bettany i claire foy

Na platformie HBO GO zadebiutują w tym czasie kolejne odcinki seriali „I tak po prostu…” oraz „Pazury”. Z trzecim sezonem do serwisu zawita także serialowa produkcja „Księga czarownic”. Najgłośniejszą nowością w przypadku seriali będzie jednak pierwszy odcinek nowej odsłony antologii „Skandal w brytyjskim stylu” poświęconej największym skandalom obyczajowym w historii Wielkiej Brytanii.

Serial skupia się na kulisach niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum znaleźli się książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku. Kiedy rozpoczął się ten szeroko relacjonowany przez media rozwód, Margaret Campbell, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła na czołówki gazet. Światło dziennie ujrzało także pewne zrobione Polaroidem zdjęcie, które stało się jednym z bardziej znanych fragmentów tego skandalizującego rozwodu, rozgrzewającego w latach 60. opinię publiczną i media do czerwoności.

FiIlm „Tom & Jerry” na HBO GO

Tom i Jeryy film na HBO GO

W przypadku filmowych produkcji najgłośniejszą premierą będzie najnowsza kinowa odsłona przygód Toma i Jerry’ego.

Główną bohaterkę filmu, pracującą w hotelu dziewczynę o imieniu Kayla, zagrała Chloë Grace Moretz znana z filmowej adaptacji komiksu „Kick-Ass”. Po tym, jak Jerry wprowadza się do najlepszego hotelu w Nowym Jorku w przeddzień mającego się tam odbyć „ślubu stulecia”, zdesperowana organizatorka wesela decyduje się na zatrudnienie Toma, który ma pozbyć się natrętnego gryzonia. Ich starcie może nie tylko zrujnować zaplanowaną uroczystość, ale także cały hotel.

Film wyreżyserował Tim Story, a główne role, oprócz Chloë Grace Moretz, zagrali w nim Michael Peña („Ant-Man”), Rob Delaney („Deadpool 2”), Jordan Bolger, Pallavi Sharda oraz Colin Jost.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

4 stycznia

SUPER DRUŻYNA: Sezon 1

HD, DD 5.1

5 stycznia

JAK POKOCHAŁAM GANGSTERA

4K, DD 5.1

5 stycznia

KOLACJA DLA CZWORGA

4K (DV, HDR10), DD 5.1

5 stycznia

ZBUNTOWANI: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

6 stycznia

KLUB: CZĘŚĆ 2

4K (DV, HDR10), DD 5.1

6 stycznia

ODLUDZIE

4K (DV, HDR10), DD 5.1

7 stycznia

HYPE HOUSE: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

7 stycznia

JOHNNY TEST: SEZON 2

HD, DD 5.1

7 stycznia

MATKA/ANDROID

4K, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Brak.

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

3 stycznia

Justine

3 stycznia

Ona

3 stycznia

Pazury IV, odc. 5

6 stycznia

I tak po prostu..., odc. 6

6 stycznia

Przybysze II, odc. 6

6 stycznia

Sparowani

7 stycznia

Księga czarownic III, odc. 1-8 (cały sezon)

7 stycznia

Na planie XIX, odc. 1

7 stycznia

Skandal w brytyjskim stylu, odc. 1

8 stycznia

Nie na moim podwórku

8 stycznia

O nieskończoności

8 stycznia

Scooby-Doo i... zgadnij kto?, odc. 1-26

9 stycznia

Byk

9 stycznia

Młody Sheldon V, odc. 10

9 stycznia

Tom & Jerry

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video?

lapiac oddech film

Wśród nowości od serwisu iTunes znajdziemy filmowy dramat „Łapiąc oddech” z Amandą Seyfried w roli głównej. Bohaterką produkcji dostępnej od 4 stycznia w rozdzielczości Full HD jest Julie, autorka bestsellerowych książek dla dzieci oswajających lęki. Niestety sama nie poradziła sobie jeszcze z własnymi, które wraz z pojawieniem się na świecie jej córki, zmieniają jej życie w walkę o przetrwanie.

Platforma Apple TV+ dorzuci do tego premierę swojej nowej animacji „El Deafo”, w której poznamy historię Cece, młodej dziewczynki, która po utracie słuchu uczy się poruszać w szkole i nawiązywać nowe znajomości, wszystko dzięki pomocy swojego superbohaterskiego alter ego o imieniu El Deafo.

Bar dobrych ludzi” z Benem Affleckiem

Ben Affleck i Tye Sheridan w filmie „Bar dobrych ludzi”

Na platformie Prime Video zobaczymy z kolei produkcję „Bar dobrych ludzi” w reżyserii George'a Clooneya, w którym główne role zagrali Ben Affleck i Tye Sheridan. Film oparty na prawdziwej historii opowiada o życiu nastolatka, który wychował się na nowojorskim Long Island. Młody chłopak JR (Sheridan) próbuje znaleźć ojca wśród klientów baru swojego wuja Charliego (Affleck). Tymczasem jego matka stara się zapewnić synowi lepsze życie i robi wszystko, aby wyrwać się z domu ojca. Matkę chłopaka zagrała Lily Rabe („Od nowa”), a w jego dziadka wcielił się Christopher Lloyd („Powrót do przyszłości”).

Scenariusz bazujący na bestsellerowej autobiograficznej powieści J.R. Moehringera napisał William Monahan („Infiltracja”, „Londyński bulwar”).

Wśród premier od Prime Video znajdzie się także piąty epizod finałowego sezonu serialu „The Expanse”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

4 stycznia

A Mouthful of Air (2021) (Łapiąc oddech)

HD, DD 5.1

napisy

4 stycznia

Rucker (The Trucker) (2022)

4K, DD 5.1

brak

4 stycznia

TikTok (2021)

HD

brak

6 stycznia

2020: The Dumpster Fire (2021)

HD

brak

Co obejrzeć w kinie? „Kogel Mogel 4”, „King's Man: Pierwsza misja” i inne

Kogel Mogel 4

Nowy Rok w kinie rozpoczniemy już 5 stycznia od premiery filmu „King's Man: Pierwsza misja” w reżyserii Matthew Vaughna. Nowa produkcja osadzona w uniwersum serii „Kingsman” nie spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem przez krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 137 recenzji i tylko 42% z nich ocenia go pozytywnie. Lepiej produkcja wypada natomiast w oczach amerykańskich widzów, którzy mogli już zobaczyć film w kinach. Wśród nich produkcję „King's Man: Pierwsza misja” pozytywnie ocenia 79% głosujących.

Najgłośniejszą premierą w polskich kinach będzie jednak czwarta odsłona polskiej komedii „Kogel Mogel”. W produkcji do swoich ról z poprzednich odsłon wrócili: Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Zakościelny, Anna Mucha, Katarzyna Łaniewska, Paweł Nowisz, Małgorzata Rożniatowska, Wiktor Zborowski, Joanna Jarmołowicz i Wojciech Solarz. W nowych bohaterów wcielili się natomiast: Dorota Stalińska, Marian Opania oraz Karol Strasburger.

„King's Man: Pierwsza misja” (od 5 stycznia w kinach)

Gdy najgorsi w historii tyrani i zbrodnicze umysły łączą się, by opracować plan wojny, która zniesie z powierzchni Ziemi miliony istnień, jeden człowiek musi podjąć wyścig z czasem, aby ich powstrzymać. Odkryj początki pierwszej niezależnej agencji wywiadowczej w filmie „King’s Man: Pierwsza misja”.

„Koniec świata czyli Kogel Mogel 4” (od 7 stycznia w kinach)

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu… A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata!

„Benedetta” (od 7 stycznia w kinach)

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.  

„Magdalena” (od 7 stycznia w kinach)

Nic nie wiemy o "Magdalenie”, a trochę jakby wszystko. To mocna, autentyczna historia o młodej dziewczynie, która w ciągu dnia stara się wychować córkę, a nocami zostać didżejką.

 

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – świąteczna przerwa na rynku płyt

Na pierwszy tydzień 2022 roku polscy wydawcy nie przygotowali żadnych premier na płytach DVD, Blu-ray i 4K UHD.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Brak premier.

zdj. Hulu / Disney / Next Film / Prime Video