Filmowe premiery tygodnia 30.05-05.06: „The Boys”, „Men”, „Fantastyczne zwierzęta 3”, „Physical” i inne

W piątek na ekrany kin zawita film „Men” w reżyserii Alexa Garlanda, twórcy „Ex Machiny” i „Anihilacji”. Platforma Netflix pokaże widowisko akcji „Przechwycenie” z Elsą Pataky, a platforma HBO Max zaprezentuje czarodziejską produkcję „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a”. Premier nie zabraknie też na Apple TV+, gdzie dostępny będzie drugi sezon serialu „Physical” oraz na Prime Video, które pokaże trzeci sezon „The Boys”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 30 maja do 5 czerwca? Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Co obejrzeć na Netflix? Elsa Pataky w filmie akcji w stylu „Szklanej pułapki”

Najgłośniejszą premierą pierwszego piątku czerwca będzie na platformie Netflix widowisko akcji pod tytułem „Przechwycenie”, w którym główną rolę zagrała Elsa Pataky znana między innymi z serii „Szybcy i Wściekli”.

Twarda i doświadczona przez życie kapitan JJ Collins (Elsa Pataky) w wyniku pomyłki traci wymarzoną posadę w Pentagonie i zostaje dowódczynią samotnej bazy antyrakietowej położonej gdzieś na środku Pacyfiku. Kiedy nad bazą pojawia się widmo jednoczesnego, skoordynowanego ataku, Collins musi zmierzyć się z charyzmatycznym, lecz nieuczciwym Alexandrem Kesselem (Luke Bracey), byłym oficerem wywiadu USA, który chce zrealizować niewyobrażalny plan. Czas ucieka, więc Collins musi wykorzystać swoje przeszkolenie taktyczne i doświadczenie wojskowe, by zdecydować, komu może zaufać, i powstrzymać Kessela i jego tajnych najemników przed wcieleniem w życie szalonych i przerażających zamiarów.

W obsadzie produkcji znaleźli się także: Aaron Glenane, Mayen Mehta, Rhys Muldoon, Belinda Jombwe, Marcus Johnson, Colin Friels i Zoe Carides.

Wyreżyserowaniem „Przechwycenia” zajął się Matthew Reilly odpowiadający także za scenariusz, nad którym pracował również Stuart Beattie. Wśród producentów znaleźli się Michael Boughen, Matthew Street i Stuart Beattie, zaś producentami wykonawczymi są Chris Hemsworth, Christopher Mapp, Robert Slaviero, Kathy Morgan i Peter D. Graves.

Polityczne rozgrywki świata w serialu „Rząd: Królestwo, władza i chwała

Rząd Królestwo władza i chwała.jpg

Serialową nowością będzie natomiast produkcja „Rząd: Królestwo, władza i chwała” poruszająca niektóre z najważniejszych kwestii politycznych naszych czasów, jak znaczenie Królestwa Danii we współczesnym świecie, walka supermocarstw o kontrolę nad Arktyką i — nie mniej ważny — kryzys klimatyczny. Główny wątek skupia się na walce o władzę i na tym, co władza robi z ludźmi — zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Birgitte Nyborg właśnie obejmuje funkcję minister spraw zagranicznych, gdy firma wiertnicza nagle odkrywa ropę naftową na Grenlandii. To wydarzenie wyznacza początek międzynarodowej walki o władzę w Arktyce. Doświadczona polityk Nyborg musi pogodzić się z tym, że chociaż Grenlandia jest zależna od jej kraju, dla międzynarodowych supermocarstw to Dania jest drugorzędnym — a w dodatku trochę niesfornym — graczem…

Co obejrzeć na HBO Max? Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

Do oferty platformy HBO Max trafią następne odcinki seriali „Barry”, „Kung Fu”, „Miasto jest nasze”, „Schody”, „Dziecko” oraz „Miłość ponad czasem”.

Jeśli chodzi o filmowe nowości, to platforma HBO Max zaoferuje w tym tygodniu swoim widzom jedną z głośniejszych kinowych premier pierwszych miesięcy 2022 roku. Do oferty serwisu trafi trzecia część Fantastycznych zwierząt” zabierająca nas do czarodziejskiego świata znanego z serii o Harrym Potterze. Film dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ściężką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

30 maja

Potężny mały Bheem: Tadź Mahal

3 czerwca

30 lat później

3 czerwca

Lato Summer

3 czerwca

Matka idealna

3 czerwca

Na skrzydłach ambicji

3 czerwca

Podłoga to lawa sezon 2

3 czerwca

Policjant czy przemytnik

3 czerwca

Policjant czy przemytnik: Sprawa Eirika Jensena

3 czerwca

Przechwycenie

3 czerwca

Rząd: Królestwo, władza i chwała

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

1 czerwca

Morze czarne

1 czerwca

Przeznaczenie

1 czerwca

Sully

1 czerwca

Wyzwanie dla kumpla

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

Większość materiałów na HBO Max dostępna jest maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

30 maja

Barry III, odc. 6

30 maja

Dziecko, odc. 6

30 maja

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

30 maja

Miłość ponad czasem, odc. 3

30 maja

Moja kolacja z Hervé

30 maja

Najtrudniejsza walka Muhammada Alego

30 maja

O Angliku, który wszedł na wzgórze, a zszedł z góry

30 maja

Wszystko zostało powiedziane: Gloria Vanderbilt i Anderson Cooper

31 maja

Amores Perros

31 maja

Bodyguard (1992)

31 maja

Gentleman Jack II, odc. 6

31 maja

Kareem: Jeden jedyny

31 maja

Miasto jest nasze, odc. 6

31 maja

Oczy szeroko zamknięte

31 maja

Odzyskane życie

31 maja

Pauza z Sam Jay II, odc. 2

31 maja

Steven Universe: Film

31 maja

Tajemnice rodzinne

31 maja

W jedności siła. Żołnierze Kompanii E

31 maja

Życie po życiu: Ameryka bez cenzury

2 czerwca

Dzika Rumunia, odc. 4

3 czerwca

Hacks II, odc. 7-8

3 czerwca

Schody, odc. 7

4 czerwca

Kung Fu II, odc. 12

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video? Rose Byrne wraca jako królowa aerobiku

W ofercie serwisu iTunes z opóźnieniem zadebiutuje polski film „Miłość, seks & pandemia” wyreżyserowany przez Patryka Vegę. Produkcja, w której główne role zagrały Anna Mucha, Zofia Zborowska-Wrona i Małgorzata Rozenek-Majdan miała pierwotnie pojawić się w cyfrowej dystrybucji 4 maja, ale jej premierę przesunięto na 4 czerwca. Film dostępny będzie w rozdzielczości Full HD

Tymczasem platforma streamingowa Apple TV+ zaproponuje swoim widzom drugi sezon serialu „Physical” z Rose Byrne w roli głównej.

Serial „Physical” przenosi nas do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku do San Diego i opowiada historię niepozornej gospodyni domowej Sheili Rubin, której życie wywraca się do góry nogami po wkroczeniu w świat aerobiku i treningów prezentowanych na taśmach VHS. Zainteresowanie szybko przekształca się w sposób na życie i przynosi Sheili ogromny sukces. W drugim sezonie Sheila nie może zbyt długo cieszyć się sukcesem swojego pierwszego filmu o fitnessie, ponieważ na swojej drodze do świata show-biznesu trafia na nowe i jeszcze większe przeszkody. Bohaterka musi wybierać między lojalnością wobec męża (Scovel) i wartościami, które reprezentuje, a niebezpieczną fascynacją kimś innym. Musi też pokonać kilku zaciekłych konkurentów na drodze do zbudowania pełnoprawnego imperium w świecie fitnessu.

Na drugi sezon serialu „Physical” złoży się 10 odcinków. Obok Rose Byrne w produkcji występują również: Rory Scovel, Dierdre Friel, Della Saba i Lou Taylor Pucci.

 

Czas wyrównać siły – trzeci sezon serialu „The Boys” z premierą

Gorącą premierę dla swoich widzów przygotowała też platforma Prime Video. Na piątek zapowiedziano premierę trzeciego sezonu serialu „The Boys”. Co warto podkreślić, premierowo pokazane zostaną aż trzy odcinki.

W trzeciej serii zobaczymy, jak główni bohaterowie produkcji rzucający wyzwanie Siódemce, zdecydują się na skorzystanie z preparatu V. Dzięki niemu zyskają większą siłę i nowe umiejętności, które pomogą wyrównać szanse w walce z potężnymi złoczyńcami. Sam Butcher będzie mógł pochwalić się umiejętnościami podobnymi do Homelandera. Akcja nowych odcinków osadzona będzie rok po wydarzeniach z ostatniego epizodu.

Do swoich ról w poprzednich odcinków w trzeciej serii „The Boys” wracają Antony Starr jako Homelander,, Karl Urban jako Billy Rzeźnik, Erin Moriarty jako Starlight, Jack Quaid jako Hughie Campbell, Karen Fukuhara jako Kimiko i Tomer Kapon jako Frenchie, Laz Alonso jako Mother's Mil. Jako showrunner za produkcję raz jeszcze odpowiada Eric Kripke

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

30 maja

Księga grzechów 2 (2015)

HD, DD 5.1

brak

31 maja

A Flash of Beauty: Bigfoot Revealed (2022)

4K

brak

31 maja

Billy Joel in Black & White (2022)

4K

brak

31 maja

Deep Cuts: Motorcycle Drive By & Disintegration Loops (2022)

HD

brak

31 maja

Hiawatha (1988)

4K

brak

1 czerwca

Save the Cinema (2022)

HD, DD 5.1

brak

3 czerwca

Księga grzechów 3: Zakazana miłość (2016)

HD, DD 5.1

brak

4 czerwca

Miłość, seks & pandemia (2022)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

5 czerwca

Święty (2010)

HD, DD 5.1

brak

Co obejrzeć w kinie? Alex Garland znowu intryguje. Nowy film od twórcy „Ex Machiny” i „Anihilacji”

W piątek nie zawita do kin zbyt wiele premier, ale uwagę wielu widzów przyciągnie zapewne nowy film od twórcy takich produkcji „Ex Machina” i „Anihilacja” oraz serialu „Devs”. Tytuł „Men”, którego gwiazdą jest Jessie Buckley znana między innymi z filmu „Może pora z tym skończyć” oraz czwartej serii serialu „Fargo” opowiada historię młodej kobiety o imieniu Harper, która po śmierci bliskiej osoby wyjeżdżą na malowniczą wieś, gdzie ma nadzieję odnaleźć wewnętrzny spokój. Tymczasem wydaje się, że ktoś lub coś wynurzające się z pobliskiego lasu rusza śladem bohaterki. To, co na początku jest niczym więcej jako niewinnym strachem, powoli przekształca się w pełnowymiarowy koszmar wypełniony najmroczniejszymi wspomnieniami i lękami skrywanymi głęboko w psychice Harper.

Produkcja wyreżyserowana przez Alexa Garlanda zebrała dobre noty od amerykańskich krytyków, ale nieco słabiej wypadła w oczach samych widzów. Wśród 180 recenzji pozytywnie film „Men” oceniło 73% krytyków. Punktowa nota uplasowała się na poziomie 6,80 w dziesięciostopniowej skali. W przypadku ocen od widzów pozytywnie film przyjęło 43% głosujących. Średnia nota na podstawie ich ocen to 2,70 w pięciostopniowej skali.

„Men” – premiera 3 czerwca 2022 rok

Po tajemniczej śmierci męża Harper wyjeżdża i zaszywa się w odludnej posiadłości, gdzie próbuje uporać się z dręczącą ją przeszłością. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie pozwala jej zaznać spokoju. Seria niepokojących wydarzeń budzi w młodej kobiecie lęki i mroczne wspomnienia z nieznaną dotąd siłą, a pobyt w pozornie sielskiej posiadłości zamienia się w jej najgorszy koszmar.

„Foki kontra rekiny” – premiera 3 czerwca 2022 rok 

Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Mechaniczna Pomarańcza” i wznowienia

Na fizycznych nośnikach zadebiutuje w końcu przekładane kilkukrotnie wydanie 4K UHD z filmem „Mechaniczna Pomarańcza” wyreżyserowanym przez  Stanleya Kubricka. Dodatkowo na rynku pojawi się kolejna porcja wznowień od dystrybutora Galapagos. Zaliczać się będą do niej trzy części serii „Szklana pułapka” oraz filmu „Obcy kontra Predator 2” i „Omen”.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

1 czerwca

Mechaniczna pomarańcza (1971) 4K UHD [HDR10, DTS-HD MA 5.1 (oryg.)]

plastikowe

Galapagos

1 czerwca

Obcy kontra Predator 2 (2007) BD

plastikowe

Galapagos

1 czerwca

Omen (1976) BD

plastikowe

Galapagos

1 czerwca

Szklana pułapka (1988) BD

plastikowe

Galapagos

1 czerwca

Szklana pułapka 2 (1990) BD

plastikowe

Galapagos

1 czerwca

Szklana pułapka 3 (1995) DVD

plastikowe

Galapagos

zdj. Warner Bros. / Apple / Prime Video / A24