Filmowe premiery tygodnia 07.06-13.06: „Obecność 3”, „Na rauszu”, „Lupin” i inne

W najbliższy piątek na ekranach kin zawita kolejny horror, Obecność 3: Na rozkaz diabła”. Będzie można obejrzeć także oscarowe „Na rauszu” i polską „Magnezję”. Nowości nie zabraknie też na HBO GO i platformie Netflix, gdzie pojawi się serial „Lupin”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 7 do 13 czerwca? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Obraz pożądania” na DVD

Jedyną premierą na płytach w przyszłym tygodniu będzie film „Obraz pożądania”, amerykański thriller kryminalny wyreżyserowany przez Giuseppe Capotondiego, w którym główne role zagrali Elizabeth Debicki, Claes Bang, Donald Sutherland oraz Mick Jagger.

Produkcja doczeka się wydania wyłącznie na nośniku DVD. Dystrybucją zajmuje się Best Film, który przygotował standardowe wydanie w plastikowym opakowaniu.

Obraz pożądania wydanie DVD

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

11 czerwca

Obraz pożądania (2019) DVD

plastikowe

Best Film

Premiery na polskim Netflix – nowe apokaliptyczne widowisko „Gdy sen nie nadchodzi”

Obsada filmu „Gdy sen nie nadchodzi”

W środku tygodnia Netflix zaproponuje swoim widzom nowy film katastroficzny pod tytułem „Gdy sen nie nadchodzi”, w którym główne role zagrali Gina Rodriguez, Jennifer Jason Leigh, Barry Pepper, Finn Jones i Shamier Anderson.

Po tajemniczym wydarzeniu na całej planecie przestają działać urządzenia elektryczne, a ludzie tracą zdolność snu. Świat pogrąża się w chaosie i uratować może go tylko Jill, kobieta ze skomplikowaną przeszłością, która pracowała kiedyś w wojsku. To w jej rękach znajduje się klucz do przywrócenia normalności w postaci jej własnej córki. Pozostaje jednak pytanie, czy Jill zdoła ocalić córkę i uratować świat, zanim sama pogrąży się w szaleństwie. Produkcja udostępniona zostanie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Lupin” wraca z drugim sezonem na Netflix. Premiera animacji „Smok życzeń

Omar Sy w serialu „Lupin”

Największą premierą przyszłego tygodnia na platformie Netflix będzie drugi sezon serialu „Lupin”, w którym do roli głównego bohatera powrócił Omar Sy.

W nowych odcinkach po tym, jak żądza zemsty na Hubercie Pellegrinim rozbiła rodzinę Assane’a, przyparty do muru bohater musi opracować nowy, bardzo ryzykowny plan, aby odzyskać wszystko, co dla niego najcenniejsze. W nowych odcinkach do ról z pierwszej serii powrócili: Shirine Boutella, Vincent Londez i Soufiane Guerrab. Drugi sezon serialu „Lupin” zostanie udostępniony widzom w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Listę głośnych premier przyszłego tygodnia uzupełnia jeszcze animacja „Smok życzeń” stworzona przez wytwórnię Sony Pictures Animation.

Din, uczeń z klasy robotniczej, który ma wielkie marzenia, ale skromne fundusze, oraz Long, cyniczny, ale wszechmocny smok, który spełnia życzenia, wyruszają przez współczesny Szanghaj w poszukiwaniu dawno zaginionej przyjaciółki Dina z dzieciństwa, Liny. W czasie tej podróży muszą odpowiedzieć sobie na niektóre z najważniejszych życiowych pytań – bo kiedy możesz poprosić, o co tylko chcesz, musisz zdecydować, co jest naprawdę ważne.

Doktor Sen” oraz „Bliźniak” na Netflix

W ofercie Netfliksa nie zabraknie w przyszłym tygodniu również filmowych premier na licencji. Na platformie będzie można zobaczyć między innymi film „Doktor Sen” będący adaptacją powieści Stephena Kinga. Bohaterem produkcji jest syn głównego bohatera „Lśnienia”, którego cały czas prześladują koszmary hotelu Panorama. Błąkając się po kraju, bohater zatrzymuje się na dłużej w małym miasteczku New Hampshire, gdzie w domu starców pomaga umierającym ludziom za pomocą swojej mocy. Danny Torrance nawiązuje także kontakt z nastolatką, która wyjątkowo mocno „lśni” i trafia na celownik grupy żywiącej się młodymi dziećmi posiadającymi moce.

Swoją premierę zaliczy także film akcji Bliźniak” z Willem Smithem w roli głównej. Thriller akcji wyreżyserowany przez Anga Lee opowiada historię Henry'ego Brogana, zabójcy, który pragnie skończyć z zabijaniem i przejść na zasłużoną emeryturę. Okazuje się jednak, że śladem bohatera podąża młody zabójca znający każdy jego ruch.

Premiery na polskim HBO GO – „Na skraju jutra” i „Włoskie wakacje”

włoskie wakacje liam neeson

W serwisie HBO GO pojawią się kolejne epizody takich seriali jak: „Batwoman”, „Wampiry: Dziedzictwo”,  „Terapia”, „Czarny poniedziałek”, „Superman i Lois” oraz „Opowieść podręcznej”.

Wśród filmowych premier znajdzie się natomiast popularne widowisko science fiction pod tytułem „Na skraju jutra”, w którym główne role zagrali Tom Cruise i Emily Blunt, oraz „Włoskie wakacje”, komediodramat, w którym główne role zagrali Micheál Richardson, Liam Neeson, Lindsay Duncan oraz Valeria Bilello.

Robert jest artystą z Londynu, który wraca do Włoch ze swoim synem Jackiem, aby szybko sprzedać dom, który odziedziczyli po zmarłej żonie i matce. Jednak żaden z nich nie spodziewa się, że zastanie niegdyś piękną willę w takiej ruinie. Remont zupełnie im nie idzie, więc ojciec i syn wkrótce zaczynają się kłócić. Robert, nie mając żadnego doświadczenia w zakresie majsterkowania, w końcu decyduje się poszukać pomocy wśród barwnych mieszkańców okolicy. Jego uwagę szybko przyciąga stara znajoma Kate, która zarabia na życie sprzedając domy. Dla Jacka natomiast stan domu odzwierciedla nieliczne szczęśliwe wspomnienia związane z matką. Wkrótce chłopak zakochuje się w Natalii, pełnej werwy młodej włoskiej kucharce, która przywraca spokój jego ciała i ducha przysmakami z lokalnej trattorii.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

9 czerwca

Gdy sen nie nadchodzi

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

9 czerwca

Smaczne, świeże i smażone: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

9 czerwca

Tragiczna dżungla

HD, DD 5.1

10 czerwca

Zwariowani Kolumbijczycy

4K (DV, HDR10), DD 5.1

11 czerwca

Lupin: Sezon 2

4K (DV, HDR10), DD 5.1

11 czerwca

Skater Girl

HD (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

11 czerwca

Smok życzeń

HD (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

11 czerwca

Trese: Sezon 1

HD (DV, HDR10), DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

9 czerwca

Mustang

10 czerwca

Doktor Sen

11 czerwca

Bliźniak

11 czerwca

Family Government

12 czerwca

Sztuka samoobrony

13 czerwca

Kobiety w świecie nauki

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

7 czerwca

Czarny poniedziałek III, odc. 3

7 czerwca

Dziewczyna z doświadczeniem III, odc. 7

7 czerwca

Pani Bovary

7 czerwca

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem VIII, odc. 14

7 czerwca

Terapia IV, odc. 9-10

8 czerwca

Barbershop IV, odc. 1

8 czerwca

Terapia IV, odc. 11-12

8 czerwca

Batwoman II, odc. 15

9 czerwca

Superman i Lois, odc. 9

10 czerwca

Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek

10 czerwca

Kronika tajemnic: Odnaleziona

10 czerwca

Kronika tajemnic: Związani winoroślą

10 czerwca

Opowieść podręcznej IV, odc. 9

11 czerwca

Mush-Mush i Grzybaszki, odc. 1-26

11 czerwca

Na planie, odc. 908

11 czerwca

Pazury, odc. 1-10

11 czerwca

Przerwa z Sam Jay, odc. 3

11 czerwca

Wampiry: Dziedzictwo III, odc. 14

11 czerwca

Zwrot

12 czerwca

Betty II, odc. 1

12 czerwca

Nocna jazda

12 czerwca

Rosyjski spleen

13 czerwca

14 dni, 12 nocy

13 czerwca

Axios IV, odc. 10

13 czerwca

Na skraju jutra

13 czerwca

Włoskie wakacje

13 czerwca

Wyścig o wszystko

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – drugi sezon „Home Before Dark”

Jim Sturgess i Brooklynn Prince w serialu „Home Before Dark”

W przyszłym tygodniu na platformę Apple TV+ z drugim sezonem powróci serial „Home Before Dark” oparty na śledztwach dziennikarki Hilde Kate Lysiak.

W drugim sezonie serialu zobaczymy, jak po tajemniczej eksplozji na lokalnej farmie, młoda reporterka Hilde Lisko (Brooklynn Prince) rozpoczyna śledztwo, które doprowadzi ją prosto na drogę walki z potężną i wpływową korporacją. Drugi sezon pojawi się na platformie Apple TV+ już 11 czerwca. Nowa seria złoży się z 10 odcinków i kolejne z nich będą debiutowały w każdy kolejny piątek.

W przyszły piątek na Apple TV+ pojawi się także trzeci odcinek serialu „Historia Lisey”.

Premier z polską wersją językową w przyszłym tygodniu zabranie w sklepie iTunes. Nie doczekamy się również żadnych nowości od platformy Prime Video.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

7 czerwca

Confessions to dEUS (2020)

HD

brak

7 czerwca

Hep Yek (2016)

HD, DD 5.1

brak

8 czerwca

Becoming Evil: Serial Killers of the Old West (2021)

HD

brak

8 czerwca

Frozen Ambrosia: A Winter Adventure in Greece (2017)

HD, DD 5.1

brak

8 czerwca

Gina Brillon: The Floor is Lava (2020)

HD, DD 5.1

brak

8 czerwca

Good Funk (2016)

HD, DD 5.1

brak

8 czerwca

On the Trail of Bigfoot: The Journey (2021)

HD

brak

8 czerwca

Tech Billionaires: Mark Zuckerberg (2021)

HD

brak

8 czerwca

The Rest Is Just Noise (2019)

HD

brak

11 czerwca

Arctic Friends: Shorts Collection 19 (2021)

HD

brak

11 czerwca

Killing Field (2020)

HD

brak

Kinowe premiery – „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, „Na rauszu” i „Magnezja”

Patrick Wilson w filmie „Obecności 3: Na rozkaz diabła”

Największą premierą przyszłego tygodnia w kinie będzie horror „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, w którym do swoich ról powracają Patrick Wilson i Vera Farmiga. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja zebrała już 150 recenzji i 91 z nich oznaczono jako pozytywne. Pozostałych 59 krytyków nie było zadowolonych z trzeciej części popularnej serii, którą w 2013 roku zapoczątkował James Wan. Odsetek pozytywnych recenzji wynosi tym samym 61%, a ocena to 5,90 w dziesięciostopniowej skali. Tymczasem wśród widzów film pozytywnie ocenia 85% głosujących, którzy wystawili mu ocenę 4,30 w pięciostopniowej skali.

W przyszły piątek ze sporym opóźnieniem wywołanym pandemią do polskich kin zawita także film „Na rauszu”, który nagrodzono niedawno Oscarem w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Głównego bohatera w produkcji wyreżyserowanej przez Thomasa Vinterberga zagrał Mads Mikkelsen. W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał aż 92% pozytywnych recenzji i 89% pozytywnych głosów od widzów. Oceny kształtują się odpowiednio na poziomie 7,80 w dziesięciostopniowej skali i 4,10 w pięciostopniowej skali.

Warto wspomnieć też o polskiej premierze, która zagości w harmonogramie kin od przyszłego piątku. Będzie nią Magnezja”, gangsterski dramat rozgrywający się na polsko-sowieckich pograniczach na przełomie lat 20. i 30 ubiegłego wieku. Główne role w filmie zagrali Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Agata Kulesza, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr GłowackiMaja Ostaszewska, Małgorzata Gorol, Joachim Lamża, Helena Norowicz oraz Andriej Bagirow.

„Obecność 3: Na rozkaz diabła” (od 11 czerwca w kinach)

„Obecność 3: Na rozkaz diabła” to budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

„Na rauszu” (od 11 czerwca w kinach)

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Prawdopodobnie jest mnóstwo dzieci w wieku szkolnym, które żałują, że ich nauczyciele nie są na co dzień „pod wpływem”. Czy lekcje i szkoła nie byłyby łatwiejsze, gdyby twoi nauczyciele nie byli na nieustannym lekkim rauszu? Cóż, z takim właśnie pomysłem zmierzą się bohaterowie filmu Vinterberga, w którym obsadził swojego ulubionego aktora Madsa Mikkelsena. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się, że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

„Magnezja” (od 11 czerwca w kinach)

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza).

„Tom i Jerry” (od 11 czerwca w kinach)

Jeden z najbardziej uwielbianych pojedynków w historii powraca w filmie Tima Story’ego Tom & Jerry. Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku w przeddzień mającego się tam odbyć „ślubu stulecia”. Tym samym zmusza zdesperowaną organizatorkę wesela do zatrudnienia Toma w celu pozbycia się gryzonia. Istna bitwa między kotem a myszą, do której dochodzi, może jednak zrujnować jej karierę, ceremonię, a być może nawet sam hotel. Wkrótce jednak pojawia się jeszcze większy problem: otóż przeciw całej trójce spiskuje diabolicznie ambitny pracownik.

„Geniusze” (od 11 czerwca w kinach)

„Geniusze” to biograficzny film o życiu wybitnego polskiego matematyka żydowskiego pochodzenia, Stanisława Ulama z Philippem Tłokińskim w roli głównej („Kurier”). Scenariusz filmu został oparty na autobiografii głównego bohatera pt. „Przygody matematyka”. Międzynarodowa koprodukcja jest poruszającą opowieścią o młodym polskim naukowcu, który radząc sobie z traumatycznym doświadczeniem wojny, stał się jednym z pionierów ery nuklearnej. Badania Stanisława Ulama umożliwiły skonstruowanie bomby wodorowej, a także pozwoliły przyspieszyć budowę pierwszego komputera. To właśnie on wraz z Johnny’m von Neumann’em zapoczątkował cyfrową rewolucję, w której obecnie żyjemy.

„Podróż księcia” (od 11 czerwca w kinach) 

Ciekawski Tom znajduje zagubionego rozbitka na brzegu morza. Kim jest tajemniczy książę? Czy mówi prawdę o swoim pochodzeniu? Opiekunowie Toma, poważni naukowcy i naukowczynie, poddają księcia seriom testów, aby odkryć jego zamiary i zdolności. Czy jest taki sam jak inne małpy? Nieufność i sceptycyzm społeczności nie wróżą nic dobrego. Nikt nie wierzy, że w odległych krainach mogą żyć inne, tak samo rozumne małpy. Czy podróż księcia dobiegnie końca za kratami zoo? A może zamknięta społeczność otworzy się na nowe doświadczenia?

zdj. Best Film / Kino Świat / Netflix / Warner Bros.