Filmowe premiery tygodnia 12.07-18.07: „Kosmiczny mecz 2”, „Escape Room 2”, „Co w duszy gra” i inne

W piątek w kinach będzie można oglądać kolejny „Kosmiczny mecz” i śmiertelne mistrzostwa w ucieczkach z escape roomów. Wcześniej na płytach DVD zadebiutuje oscarowa animacja „Co w duszy gra”, a platforma Netflix pokaże finałową część „Ulicy Strachu”. Na platformie HBO GO zadebiutuje z kolei serial „Biały Lotos”. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 12 do 18 lipca? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Co w duszy gra”. Premiery od Kino Świat i inne

Przyszły tydzień przyniesie nam pakiet lipcowych premier od dystrybutora Kino Świat. Wśród nich znajdzie się pięć produkcji, z których dwie doczekają się edycji na Blu-ray i DVD. Będą to film „Kamdesh. Afgańskie piekło” oraz „Pisarze. Serial na krótko”, czyli polska produkcja oryginalna od Canal+.

Jedną z głośniejszych nowości na rynku w najbliższych dniach będzie animacja „Co w duszy gra”. Najnowsza produkcja od studia Pixar doczeka się jednak wyłącznie standardowej edycji na DVD. W sieci wystartowała petycja, w ramach której miłośnicy produkcji próbują wywalczyć wydanie edycji Blu-ray. Jak na razie jednak plany dystrybutora nie uległy zmianie w tej kwestii.

Galapagos wypuści także na rynek kolejne wznowienia po Imperialu. Znajdą się wśród nich filmy „Assassin's Creed”, „Predator” oraz „Obcy kontra Predator”. Nowością będzie natomiast wydanie DVD z serialem „Cormoran Strike: Zabójcza biel”.

Na przyszły tydzień dystrybutor FINA przygotował także wydania Blu-ray z filmami „Gangsterzy i filantropi”, „Agent nr 1” i „Karate po polsku”.

„Co w duszy gra” wydanie DVD„Kamdesh. Afgańskie piekło” wydanie DVD

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

14 lipca

Assassin's Creed (2016) DVD

plastikowe

Galapagos

14 lipca

Co w duszy gra (2020) DVD

plastikowe

Galapagos

14 lipca

Cormoran Strike: Zabójcza biel DVD

plastikowe

Galapagos

14 lipca

Obcy kontra Predator (2004) BD

plastikowe

Galapagos

14 lipca

Predator (1987) BD

plastikowe

Galapagos

15 lipca

Agent nr 1 (1971) BD

plastikowe

FINA

15 lipca

Gangsterzy i filantropi (1962) BD

plastikowe

FINA

15 lipca

Helmut Newton. Piękno i bestia (2020) DVD

plastikowe

Best Film

15 lipca

Kamdesh. Afgańskie piekło (2020) BD

plastikowe

Kino Świat

15 lipca

Kamdesh. Afgańskie piekło (2020) DVD

plastikowe

Kino Świat

15 lipca

Karate po polsku (1982) BD

plastikowe

FINA

15 lipca

Miłość, ślub i inne nieszczęścia (2020) DVD

plastikowe

Kino Świat

15 lipca

Pisarze. Serial na krótko. Sezony 1-2 BD

plastikowe

Kino Świat

15 lipca

Pisarze. Serial na krótko. Sezony 1-2 DVD

plastikowe

Kino Świat

15 lipca

Raz, jeszcze raz (2020) DVD

plastikowe

Filmostrada

15 lipca

WASP. Sieć szpiegów (2019) DVD

plastikowe

Kino Świat

15 lipca

Zatruta róża (2019) DVD

plastikowe

Kino Świat

16 lipca

Slalom (2020) BD

plastikowe

Mayfly

16 lipca

Slalom (2020) DVD

plastikowe

Mayfly

Premiery na polskim Netflix – „Jeszcze nigdy...” wraca z 2. sezonem

MAITREYI RAMAKRISHNAN jako DEVI VISHWAKUMAR, LEE RODRIGUEZ jako FABIOLA TORRES i RAMONA YOUNG jako ELEANOR WONG w serialu „Jeszcze nigdy...”

Na 15 lipca platforma Netflix zapowiedziała premierę drugiego sezonu serialu „Jeszcze nigdy...”. Nowe odcinki dostępne będą w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Twórcami serialu są Mindy Kaling, której doświadczenia stanowią inspirację dla serialu, oraz Lang Fisher, mający w dorobku serial „Brooklyn Nine-Nine”. W obsadzie obok Maitreyi Ramakrishnan wracającej do roli Devi znalazł się między innymi Common, który zagra doktora Chrisa Jacksona, ułożonego dermatologa, który przykuje oko Nalini (granej przez Poornę Jagannathan).

W drugim sezonie Devi nadal musi radzić sobie z codziennymi problemami w szkole i w domu, ale w tym roku będzie miała także na głowie sprawy sercowe.

Finał „Ulicy Strachu” i kulisy kariery Naomi Osaki w dokumencie

Ulica strachu 3

Na piątek Netflix przygotował premierę finałowego rozdziału „Ulicy Strachu” opartej na serii powieści R.L. Stine’a. Podobnie jak dwie poprzednie odsłony serii, jej ostatnia część dostępna będzie w rozdzielczości Full HD z systemem obrazu Dolby Vision.

Geneza klątwy Sarah Fier w końcu zostaje ujawniona, gdy historia zatacza koło w nocy, która na zawsze odmienia życie mieszkańców Shadyside.

W filmie zagrali: Kiana Madeira, Ashley Zukerman, Gillian Jacobs, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Darrell Britt-Gibson oraz Sadie Sink.

Wśród piątkowych premier znajdzie się także dokument „Naomi Osaka” odsłaniający kulisy życia jednej z najlepszych tenisistek na świecie. To intymny portret jednej z najbardziej utalentowanych gwiazd sportu jej pokolenia oferujący wgląd w trudne decyzje i ekstatyczne triumfy, które kształtują Naomi Osakę jako elitarną supergwiazdę światowej klasy i młodą kobietę, przed którą świat stawia liczne wyzwania. Dokument złoży się z trzech części i przedstawi przełomowe dwa lata z życia tenisistki, podczas których Osaka doskonaliła technikę gry, ale też odkrywała samą siebie.

Nowy thriller „Deep” od Netfliksa

Listę piątkowych premier uzupełnia jeszcze thriller „Deep”, w którym grupa cierpiących na bezsenność studentów medycyny – Jane, Win, Cin i Peach – bierze udział w tajnym eksperymencie naukowym. Gdzie jest haczyk? Jeśli uda im się nie zasnąć, zarobią fortunę. Jeśli jednak zmrużą oczy na dłużej niż 60 sekund… pożegnają się z życiem. Gdy eksperyment wymyka się spod kontroli, cierpiąca na bezsenność czwórka i młodsza siostra Jane wdają się w desperacką grę o najwyższą stawkę, która zadecyduje o ich losie.

Richard Jewell”, „Jay i Cichy Bob powracają” i „Ptaki Nocy” na Netflix

Paul Walter Hauser i Sam Rockwell  w filmie „Richard Jewell”

Wśród filmowych premier na licencji znajdzie się między innymi najnowsza produkcja Clinta Eastwooda, czyli „Richard Jewell”, w której główne role zagrali Paul Walter Hauser, Sam Rockwell i Kathy Bates.

Film opowiada historię Richarda Jewella, ochroniarza pracującego przy Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie z 1996 roku. To właśnie Jewell znalazł ładunki wybuchowe ukryte w plecaku i powiadomił o nich policję, a także pomagał w ewakuacji. Kilka dni po tym, jak Jewell został okrzyknięty bohaterem, pojawiły się medialne doniesienia sugerujące, że ochroniarz był zamieszany w zamach. Mimo że Jewell został ostatecznie oczyszczony z zarzutów, jego reputacja została mocno nadszarpnięta.

Netflix przygotował także coś dla fanów superbohaterskiego kina. W sobotę do oferty serwisu dołączą „Ptaki Nocy” z Margot Robbie wracającą do roli Harley Quinn. Od wtorku będzie można z kolei oglądać ostatni film Kevina Smitha pod tytułem „Jay i Cichy Bob powracają”.

Premiery na polskim HBO GO – „Biały Lotos”, „Ziemia żywych trupów” i inne

Obsada serialu „Biały lotos”

W przypadku platformy HBO GO najgłośniejszą premierą tygodnia będzie nowy serial „Biały Lotos” od Mike'a White'a.

Serial koncentruje się na gościach i pracownikach ekskluzywnego hotelu położonego na Hawajach. Wśród pracowników hotelu Biały Lotos jest jego pedantyczny manager, Armond (Murray Bartlett), który przeżywa serię dramatycznych załamań, jak również stąpająca twardo po ziemi kierowniczka SPA, Belinda (Natasha Rothwell), która próbuje pomóc jednemu z gości, przez co zaczynają targać nią przeróżne emocje. W kurorcie wypoczywa też rodzina MossbacherówNicole (Connie Britton), odnosząca sukcesy prezeska, która nie jest w stanie przestać traktować członków swojej rodziny jak nieposłusznych pracowników, jej mąż Mark (Steve Zahn), który bardzo przeżywa wstydliwe problemy medyczne i cierpi na nieuleczalny kompleks niższości, ich nastoletni syn Quinn (Fred Hechinger) – nieporadny w kontaktach towarzyskich fan gier komputerowych, który po raz pierwszy doświadcza cudów natury, córka Olivia (Sydney Sweeney) i jej przyjaciółka Paula (Brittany O’Grady) – obdarzone ciętym językiem studentki drugiego roku, które ze zgryźliwą satysfakcją obserwują styl życia i poglądy otaczających je osób. Przystojny, ale bardzo roszczeniowy Shane Patton (Jake Lacy) przyjechał na Hawaje, aby spędzić tam miesiąc miodowy ze swoją piękną żoną Rachel (Alexandra Daddario).

Do widzów trafią także kolejne odcinki seriali „Dave”, „Rick i Morty”, „Czarny poniedziałek”, „All American” oraz „Superman i Lois”. Do filmowych premier zaliczą się z kolei „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, „Ziemia żywych trupów” oraz „Sekretne życie Waltera Mitty”.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

13 lipca

RIDLEY JONES: STRAŻNICZKA MUZEUM: Sezon 1

HD (DV, HDR10), DD 5.1

14 lipca

A CLASSIC HORROR STORY

HD, DD 5.1

14 lipca

HEIST: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

14 lipca

Jak być rodzicem idealnym / THE GUIDE TO THE PERFECT FAMILY

HD, DD 5.1

14 lipca

MOJE NIEORTODOKSYJNE ŻYCIE: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

14 lipca

Red Privada: Kto zabił Manuela Buendíę? / PRIVATE NETWORK: WHO KILLED MANUEL BUENDIA?

4K, DD 5.1

15 lipca

A PERFECT FIT

4K, DD 5.1

15 lipca

BEASTARS: Sezon 2

HD

15 lipca

EMICIDA: AMARELO - LIVE IN SAO PAULO

HD, DD 5.1

15 lipca

JESZCZE NIGDY...: Sezon 2

4K (DV, HDR10), DD 5.1

15 lipca

MY AMANDA

HD, DD 5.1

16 lipca

DEEP

HD, DD 5.1

16 lipca

JOHNNY TEST: Sezon 1

HD, DD 5.1

16 lipca

Naomi Osaka: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

16 lipca

ULICA STRACHU - TRYLOGIA: 1666

HD (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

16 lipca

VAN HELSING: Sezon 5

HD, DD 5.1

16 lipca

WYJAŚNIAMY: Sezon 3

HD, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

13 lipca

JAY I CICHY BOB POWRACAJĄ

13 lipca

THE GOOD DOCTOR: SEZON 1 - 3

15 lipca

DZIEWCZYNY ŚMIERCI

15 lipca

NOWY JORK, NOWA MIŁOŚĆ

15 lipca

RICHARD JEWELL

15 lipca

ŚWINKA PEPPA: SEZON 6

15 lipca

TO NIE JEST MIŁOŚĆ

17 lipca

PAMIĄTKA

17 lipca

PTAKI NOCY (I FANTASTYCZNA EMANCYPACJA PEWNEJ HARLEY QUINN)

17 lipca

W GARNITURACH: SEZON 9

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

12 lipca

Biały Lotos, odc. 1

12 lipca

Czarny poniedziałek III, odc. 7

12 lipca

Rick i Morty V, odc. 4

12 lipca

W pół kroku

13 lipca

All American III, odc. 18

13 lipca

Złap i ukręć łeb, odc. 1-2

14 lipca

Cudotwórcy: Szlak oregoński, odc. 1

14 lipca

Superman i Lois, odc. 12

15 lipca

Dave II, odc. 6

15 lipca

Do Moskwy

16 lipca

Atomówki, odc. 1-38

16 lipca

Na planie, odc. 913

16 lipca

Niesamowity świat Gumballa V, odc. 1-39

16 lipca

Sprawa idealna V, odc. 4

16 lipca

Ziemia żywych trupów

17 lipca

Betty II, odc. 6

17 lipca

Sekretne życie Waltera Mitty

17 lipca

Wszystko za życie

17 lipca

Złe drogi

18 lipca

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – „Schmigadoon!” i „Making the Cut”

Cecily Strong i Keegan-Michael Key w serialu Schmigadoon

W przyszłym tygodniu w sklepie iTunes zabraknie premier z polską wersją językową. Miłośników fizycznych wydań może jednak zainteresować premiera dokumentu „Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!” o amerykańskim środowisku kolekcjonerów płyt.

Na platformie Apple TV+ zadebiutuje natomiast serialowy musical „Schmigadoon!”, którego gwiazdami są Cecily Strong, Keegan-Michael Key, Dove Cameron oraz Aaron Tveit.

Jedyną nowością od serwisu Prime Video w przyszłym tygodniu będzie drugi sezon amerykańskiego programu „Making the Cut” prowadzonego przez Heidi Klum i Tima Gunna. W nowej serii debiutującej 16 lipca poznamy 10 uznanych projektantów z całego świata rywalizujących o stworzenie kolejnej modowej marki. Co tydzień w sklepie Making the Cut firmy Amazon Fashion będzie można kupić zwycięskie stylizacje, a zwycięzca programu otrzyma milion dolarów na zainwestowanie w swoją markę.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

13 lipca

Delusions End: Breaking Free of the Matrix (2021)

HD

brak

13 lipca

Eddie (2020)

4K, DD 5.1

brak

13 lipca

Movie Hoarders: VHS to DVD and Beyond (2021)

HD

brak

13 lipca

Shut Up and Say Something (2017)

HD

brak

16 lipca

Puffins: Shorts Collection 13 (2021)

HD

brak

Kinowe premiery – „Kosmiczny mecz” i „Escape Room” z nowymi odsłonami

LeBron James w filmie „Kosmiczny mecz: Nowa era”

Najgłośniejszą kinową premierą piątku będzie „Kosmiczny mecz: Nowa era”. Produkcja po 25 latach od premiery pierwszej odsłony, której gwiazdą był Michael Jordan, ponownie połączy świat NBA z animowanymi bohaterami znanymi ze „Zwariowanych melodii”. Gwiazdą produkcji został LeBron James. Jak na razie nowe podejście do kultowej produkcji z 1996 roku nie spotkało się z ciepłym przyjęciem wśród krytyków. Co prawda, w serwisie Rotten Tomatoes film oceniło jak na razie tylko 7 krytyków, ale tylko 4 z nich wystawiło mu pozytywną notę. Odsetek pozytywnych opinii wynosi więc zaledwie 57%. Nieco lepiej wypada natomiast sama nota punktowa, która uplasowała się na poziomie 6,60 w dziesięciostopnowej skali.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku drugiej głośnej premiery piątku, horroru „Escape Room: Najlepsi z najlepszych”. Film zebrał jak na razie tylko 5 recenzji i 2 z nich oceniają produkcję pozytywnie, a 3 – negatywnie. Ocena wynosi z kolei 5,10 w dziesięciostopnowej skali.

Warto zwrócić też uwagę na polski film „Żużel”, którego gwiazdami są Tomasz Ziętek, Kościukiewicz oraz Jagoda Porębska, który wyreżyserowała Dorota Kędzierzawska, autorka filmów „Jutro będzie lepiej” i „Pora umierać”.

„Kosmiczny mecz: Nowa era” (od 16 lipca w kinach)

LeBron i jego młodszy syn Dom zostają uwięzieni w przestrzeni cyfrowej przez zbuntowaną sztuczną inteligencję. Sportowiec musi bezpiecznie wrócić z synem do domu, prowadząc Bugsa, Lolę i całą paczkę notorycznie niezdyscyplinowanych bohaterów Looney Tunes do zwycięstwa na koszykarskim parkiecie z drużyną cyfrowych mistrzów, stworzonych przez sztuczny umysł. Takiej parady gwiazd profesjonalnej koszykówki jeszcze nie widzieliście. Tunes kontra Goons to mecz o najwyższą stawkę, który odmieni relację LeBrona z synem i udowodni, jaką moc ma zwykłe bycie sobą. Gotowe do akcji animki odrzucają konwencję, wykorzystują swoje wyjątkowe talenty, i zaskakują nawet samego „Króla” Jamesa, rozgrywając mecz po swojemu.

„Escape Room: Najlepsi z najlepszych” (od 16 lipca w kinach)

„Tournament of Champions” będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. Zobaczymy w niej, jak Zoe oraz Ben, którzy jako jedyni zdołali przetrwać zadania w zabójczym escape roomie, ponownie trafiają do tajemniczego miejsca, w którym ruszą walczyć o życie. Okazuje się bowiem, że nie tylko oni poddani zostali próbie i na świecie rozgrywanych jest wiele zabójczych gier. Teraz ci, którym już raz udało się wyjść cało z opresji stają do walki w Turnieju Mistrzów.

„Żużel” (od 16 lipca w kinach)

Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

„Berlin Alexanderplatz” (od 16 lipca w kinach)

"Berlin Alexanderplatz" to miejska nocna odyseja, przesycona dynamicznym montażem, seksem, neonami i realiami gangsterskiego półświatka. Śmieszy, przeraża, fascynuje i zachwyca. To jeden z tych obrazów, w które widz wpatruje się godzinami z poczuciem obcowania z arcydziełem. To jeden z tych momentów, dla których chodzi się do kina.

„Tajemnica sióstr Sprite” (od 16 lipca w kinach)

Zła czarownica Glenda zrobi wszystko, żeby wejść w posiadanie domu Sprite’ów, skrywającego wiele tajemnic. Mieszkające w nim cztery siostry mają magiczne moce i próbują przeciwstawić się wiedźmie. Ich czary są wystarczające silne tylko wtedy, gdy przebywają razem. Cztery siostry i cztery żywioły - czy to wystarczy aby Ash, Marina, Flame i Ariel pokonały złe moce i utrzymały swój sekret w tajemnicy?

„Ella Bella Bingo” (od 16 lipca w kinach)

Niespożyta energia Elli Belli zaraża wszystkich wokół. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Henrym organizują konkurs talentów. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się zawadiacki Johnny. Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. Ella Bella nie może tego znieść i zmusza Henry'ego do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce nikogo skrzywdzić i ucieka. Ella Bella i Johnny muszą wyruszyć na poszukiwania, tylko czy uda się odnaleźć Henry’ego na czas? Czy zdążą przed wielkim wydarzeniem? Wspólnie muszą uratować nie tylko konkurs talentów, ale przede wszystkim swoją przyjaźń. Czas na przygodę!

„Święta, święta i po świętach” (od 16 lipca w kinach)

Dla pięćdziesięciokilkuletniej Mady (w tej roli gwiazda brazylijskiego kina Regina Casé) nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych bohaterek, które potrafią wyjść obronną ręką z każdej, nawet najtrudniejszej opresji, a wszelkie problemy, jakie stają na jej drodze, zbywa niewinnym uśmiechem, za którym kryje się sprytny plan.

zdj. Disney / Sony Pictures / Netflix / Warner Bros.