Florence Pugh i Cillian Murphy na nowej fotce z planu „Oppenheimera”

W sieci pojawiła się nowa zakulisowa fotka z planu następnego filmu Christophera Nolana. Zobaczycie na niej jak w „Oppenheimerze” prezentować będą się Cillian Murphy i Florence Pugh.

Najnowszy film reżysera „Mrocznego Rycerza” i „Tenet” powstaje na podstawie książki zatytułowanej „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera”, za którą odpowiadają Kai Bird oraz Martin J. Sherwin. Widowisko opowie o historię twórcy pierwszej bomby atomowej. W tytułowej roli pojawia się Cillian Murphy, zaś Florence Pugh portretuje postać doktor Jean Tatlock, fizyka i psychiatrę, z którą Opphenheimera łączyła romantyczna relacja – zarówno przed, jak i w trakcie trwania małżeństwa naukowca z Kitty Harrison (tę postać w filmie zagra Emily Blunt).

W imponującej obsadzie „Oppenheimera” znajdują się również m.in. Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Florence Pugh, Rami MalekBenny Safdie, Gary Oldman, Dane DeHaanAlden Ehrenreich i David Dastmalchian.

„Oppenheimer” – kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu trwają już od kilku tygodni w Nowym Meksyku. Premiera obrazu zaplanowna została na 23 lipca przyszłego roku. Dystrybucją biograficznego widowiska zajmie się studio Universal Pictures, które zapewniło Nolanowi ekskluzywną premierę w kinach po tym jak reżyser rozwiązał współpracę z Warner Bros.

Źródło: Twitter / Zdj. Universal Pictures