„Free Guy” i „Śmierć na Nilu” tracą daty premiery

Disney i 20th Century Studios ogłosiły najnowsze zmiany w harmonogramie tegorocznych premier. W związku z wymuszonymi pandemią koronawirusa roszadami w grafikach swoje daty premiery utraciły dwa wyczekiwane widowiska: „Free Guy” z Ryanem Reynoldsem i „Śmierć na Nilu”, kolejna adaptacja powieści Agathy Christie. 

„Free Guy” miał zadebiutować na wielkim ekranie jeszcze w lipcu tego roku, ale w związku z bieżącą sytuacją na świecie, Disney przesunął premierę na 11 grudnia. W chwili obecnej, wytwórnia nie wyznaczyła jeszcze nowej daty premiery dla widowiska z Ryanem Reynoldsem. Podobnie przedstawia się sytuacja związana z kolejną adaptacją Christie w reżyserii Kennetha Branagha. Mówi się, że zarówno „Śmierć na Nilu”, jak i „Free Guy” trafią do kin w przyszłym roku, choć żadne szczegóły nie zostały na ten moment ujawnione.  

Przypomnijmy, że fabuła „Free Guy” rozgrywa się w fikcyjnym mieście o nazwie Free City, w którym gracze mogą dopuszczać się niemal wszystkich przestępstw, podobnie jak w popularnej serii „Grand Theft Auto”. Głównym bohaterem filmu jest postać grana przez Reynoldsa, mężczyzna uświadamiający sobie, że jest jedynie fikcyjnym bohaterem gry wideo, który może zostać niedługo przełączony w tryb offline. Oprócz Reynoldsa w obsadzie filmu są: Taika Waititi, Joe Keery, Lil Rel Howery, Utkarsh Ambudkar i Jodie Comer.

Z kolei w kolejnej produkcji adaptującej powieść Christie, będącej jednocześnie kontynuacją filmu „Morderstwo w Orient Expressie” z 2017 roku zagrali: Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders i Letitia Wright wcielająca się w Rozalię Otterbourne, jedną z głównych podejrzanych w sprawie morderstwa młodej milionerki, do którego dochodzi podczas rejsu po Nilu. 

Źródło: CBR / zdj. 20th Century Studios