Freya Allan wraca jako Ciri w nowym stroju! Netflix wprowadzi istotną zmianę względem książki?

Prace na planie czwartego sezonu „Wiedźmina” idą pełną parą. Widzieliśmy już, jak na zdjęciach  w roli Geralta prezentuje się Liam ​​Hemsworth zastępujący po trzech sezonach Henry'ego Cavilla, pojawiło się też nowe spojrzenie na Yennefer graną przez Anyę Chalotrę, a teraz przyszedł czas na pierwsze spojrzenie na nowy strój Ciri, która przemierza Kontynent z bandą Szczurów.

Fraya Allan na pierwszych zdjęciach z 4. sezonu „Wiedźmina

Od kilku miesięcy w hrabstwie West Sussex w Anglii kręcone są zdjęcia do nowej serii serialowego „Wiedźmin”. Widzieliśmy już na zdjęciach z planu Liama Hemswortha wcielającego się od czwartego sezonu w kultowego łowcę potworów. Pojawiła się też Anya Chalorta wracająca do roli Yenefer, a teraz mamy pierwsze spojrzenie na Ciri w jej nowym stroju. Freya Allan pojawiła się ostatnio na planie i została uchwycona w nowym stroju. Bohaterka przemierza Kontynent w towarzystwie kompanów z bandy Szczurów, a scena uchwycona na zdjęciach może zapowiadać kolejne zmiany względem książek.

Sprawdź też: To Ty musisz ocalić wszechświat! Mamy zwiastun gry w świecie „Diuny”!

Widzimy na nich najprawdopodobniej scenę ataku Szczurów na powóz Barona z rodu Casadei. W książce w trakcie napadu Ciri ukradła córce barona broszkę, co sprawiło, że baron zlecił pojmanie Ciri Bonhartowi po tym, jak dziewczyna znieważyła jego córkę tym występkiem. Wygląda jednak na to, że w serialu zobaczymy, jak Ciri posuwa się zdecydowanie dalej. Mówi się, że w produkcji Netfliksa bohaterka może poturbować córkę szlachcica lub nawet podciąć jej gardło.

Druga z opcji jest o tyle prawdopodobna, że na zdjęciach z planu widzimy, że na jednym z ujęć Ciri trzyma w ręce sztylet, a dziewczyna znajduje się w pozycji, która może sugerować jej zgon. Taki obrót spraw zapowiadałby, że twórcy serialu Netfliksa chcą pokazać, jak Ciri podąża mroczniejszą ścieżką w nowych odcinkach.

Premiera nowego sezonu „Wiedźmina” zaplanowana jest na 2025 rok. Przypomnijmy, że Netflix zamierza nakręcić czwarty i piąty sezon w minimalnym odstępie, co pozwala też zakładać, że produkcja zakończy się po pięciu seriach w okolicy 2026 roku.  

zdj. Netflix