Z „Gry o Tron” do „Fundacji”. Nowa gwiazda 3. sezonu

Po niedawnym odsłonięciu planów na poszerzanie katalogu oryginalnych seriali platforma Apple TV+ przymierza się do realizacji trzeciego sezonuFundacja”. W hitowym science fiction na podstawie książek Isaaca Asimova pojawi się Alexander Sidding, znany między innymi z roli w „Grze o Tron”. Kogo zagra?

Serialowa „Fundacja” oparta na klasycznej serii powieści science fiction Asimova, jest dostępna na Apple TV+ od 2021 roku. Produkcja opowiada historię upadku Imperium Galaktycznego i próby ocalenia ludzkości przez grupę wyrzutków, którzy tworzą tytułową Fundację. Drugi sezon „Fundacji” pojawił się na platformie w lipcu tego roku i dobiegł końca we wrześniu. Choć zdjęcia do następnej serii rozpoczęły się jeszcze wiosną, kontynuowanie fazy produkcyjnej uniemożliwiły trwające w Hollywood strajki.

Alexander Sidding z jedną z głównych ról 3. sezonu serialu „Fundacja”

Fundacja sezon 3 Alexander Siddons Gra o tron

Szczęśliwie, utrudnienia w realizacji nie wpłynęły na długoterminowe plany Apple Studios wobec swego serialu SF. Dzięki nowemu raportowi serwisu Deadline dowiedzieliśmy się, że z obsadą serii na kolejny sezon związał się właśnie nowy gwiazdor, Alexander Sidding. Brytyjski aktor pojawi się najpewniej w każdym odcinku najbliższej odsłony „Fundacji”, wcielając się w dobrze znaną czytelnikom prozy Asimova postać doktora Eblinga Misa, wybitnego psychohistoryka zainspirowanego dorobkiem Hariego Seldona (w tej roli pojawiał się Jared Harris).

W nowej serii czeka nas duży przeskok czasowy. Fabuła trzeciego sezonu będzie oparta na drugiej części powieści Isaaca Asimova i obejmuje mniej więcej okres od 150 do 230 lat po założeniu Fundacji. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno twórca serialu David S. Goyer zapewniał, że ma przygotowany długoletni plan na rozwijanie serialowej historii bazującej na twórczości Asimova i chciałby zrealizować aż osiem sezonów serialu

„Fundacja” sezon 3 kiedy premiera?

Pomimo przeskoku w obsadzie najbliższych odcinków serialu Apple TV Plus mogą powrócić znajome twarze – sygnalizował ostatnio Goyer, któremu zależy, by widownia nie musiała co sezon na nowo zaznajamiać się z całym światem przedstawionym „Fundacji”. W produkcji możemy zatem ponownie zobaczyć wcześniejsze gwiazdy: Jareda Harrisa („Mad Men”), Lou Llobellę („Voyagers”) czy Laurę Birn („Oczyszczenie”). 

Warto dodać, że na chwilę obecną serial „Fundacja nie ma jeszcze daty premiery trzeciego sezonu. Nie potwierdzono nawet, czy prace zdjęciowe na planie trzeciego sezonu zostały ponownie uruchomione, więc trudno orzec, kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery nowych odcinków. W internetowych spekulacjach mówi się o powrocie serii dopiero w 2025, a nawet 2026 roku

źródło: Polygon / Deadline / zdj. Apple