Galapagos oficjalnie przejmuje katalog Foxa. Nowości 20th Century Studios bez 4K UHD. „Nowi mutanci” na DVD

Firma Galapagos Sp. z o.o, odpowiadająca za polską dystrybucję wydań fizycznych z filmami Warnera i Disneya, oficjalnie poinformowała o tym, że przejęła wydawanie produkcji studia 20th Century Studios. Przy okazji dowiedzieliśmy się także o styczniowej premierze fizycznych nośników z produkcją „Nowi mutanci”.

Galapagos poinformował, że zostaje wyłącznym dystrybutorem filmów 20th Century Studios na nośnikach Blu-ray i DVD. Jak na razie dystrybutor zapowiedział jednak, że będzie kontynuować sprzedaż dostępnych na rynku tytułów katalogowych Foxa na 4K Ultra HD, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD, czyli spuścizny dawnego 20th Century Fox po Imperialu, a w pierwszych miesiącach 2021 roku sukcesywnie wprowadzane zostaną nowości filmowe na nośnikach Blu-ray i DVD. Wszystko wskazuje więc na to, że możemy zapomnieć na polskim rynku o wydaniach 4K UHD z nowymi produkcjami 20th Century Studios. Disney najwyraźniej nie zamierza zmieniać swojej polityki wydawniczej na naszym rynku i przekłada dotychczasowe zwyczaje także na filmy Foxa.

Galapagos zapowiedział również, że w styczniu będzie miała miejsce premiera DVD filmu „Nowi mutanci”, stworzonego na podstawie komiksów Marvela. Natomiast 9 grudnia ma pojawić się pakiet „Opowieści z Narnii” 1-3 także wyłącznie na DVD.

Poniżej możecie zapoznać się z treścią komunikatu od dystrybutora:

Galapagos Sp. z o.o, lider na polskim rynku rozrywki domowej,  w ramach współpracy z The Walt Disney Company, zostaje wyłącznym dystrybutorem filmów 20th Century Studios na nośnikach Blu-ray i DVD. W ofercie 20th Century Studios znajdują się takie kultowe bestsellery światowego kina jak Titanic, Avatar, Bohemian Rhapsody, Dzień Niepodległości, Życie Pi, serie Obcy, Planeta Małp, Predator, X-Men czy Kingsman. To również bogata oferta filmów familijnych z Epoką lodowcową na czele.

Galapagos kontynuować będzie sprzedaż dostępnych na rynku tytułów katalogowych na 4K Ultra HD, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD, a z początkiem roku 2021 sukcesywnie wprowadzane będą nowości filmowe na nośnikach Blu-ray i DVD.

Już 9 grudnia, w ramach oferty świątecznej, po raz pierwszy na polskim rynku pojawi się kompletna kolekcja Opowieści z Narnii jako pakiet części 1-3 (3DVD). A w styczniu będzie miała miejsce premiera DVD pierwszego filmu kinowego Nowi mutanci, stworzonego na podstawie komiksów Marvela.

To dla nas ogromny zaszczyt, że po sześciu latach owocnej współpracy z The Walt Disney Company Polska portfolio powierzonych nam filmów zostaje poszerzone o bogaty dorobek 20th Century Studios. Wierzymy, że kompetencje rynkowe Galapagos jako dystrybutora przyczynią się do zadowolenia konsumentów, partnerów handlowych oraz wzmocnią pozycję rynkową obu firm – powiedział Andrzej Łudziński, prezes Galapagos Sp. z o.o.

źródło: galapagos.com.pl / zdj. 20th Century Studios