„Gang Zielonej Rękawiczki” powróci na Netfliksa z 2. sezonem! Duże nazwiska w obsadzie

Streamingowy gigant oficjalnie zapowiedział rozpoczęcie prac nad 2. sezonem serialu „Gang Zielonej Rękawiczki”. Produkcja rodem z Polski jest komedią kryminalną, która skupia się na losach niecodziennego gangu złodziejek w podeszłym wieku. Debiutancka odsłona debiutowała w ofercie Netfliksa w październiku ubiegłego roku.

„Gang Zielonej Rękawiczki” po raz drugi. Tym razem z Katarzyną Figurą!

Choć streamer nie poinformował nas jeszcze o szczegółach dotyczących fabuły kolejnego sezonu, wiemy już, że do ekipy aktorskiej dołączyły dwa duże nazwiska. Pierwszym nabytkiem obsady jest kobieca legenda rodzimego kina, czyli Katarzyna Figura. Obok gwiazdy „Kilera” czy „Kingsajzu” ekipę wzbogacił również Krzysztof Tyniec, ceniony artysta dubbingowy, którego na ekranie mogliśmy oglądać ostatnio m.in. w „Gierku” czy „Erynie”.

W 1. sezonie „Gangu Zielonej Rękawiczki” śledziliśmy poczynania Zuzy (Magdalena Kuta), Kingi (Małgorzata Potocka) i Alicji (Anna Romantowska), trzech szlachetnych złodziejek ukrywających się w cichym domu opieki. Podczas gdy policja deptała kobietom po piętach, ekipa kontynuowała swe działania wewnątrz ośrodka, oferując tym samym drugą młodość jego starszym mieszkańcom.

Sprawdź też: We wrześniu zobaczymy MOCNY POLSKI THRILLER. Zobaczcie nowe zapowiedzi

„Gang Zielonej Rękawiczki” – kiedy premiera 2. sezonu na Netflix?

Zapowiedź opublikowana przez Netfliksa zdradza, że ekipa ruszyła już ze zdjęciami do nowych odcinków. Dodajmy, że jako reżyser z serialem związał się Bartosz Kruhlik („Supernova”), zastępując pracującego przy serii pierwszej Tadeusza Śliwę. Prace na planie 2. sezonu mają miejsce m.in. na warszawskim Mariensztacie. Premiery kontynuacji powinniśmy spodziewać się najszybciej na przełomie 2023 i 2024 roku.

Źródło i zdj. Netflix