George Clooney nakręcił film o ostatniej Olimpiadzie przed II wojną światową

W ramach swojego następnego reżyserskiego przedsięwzięcia George Clooney przedstawi widzom historię słynnej drużyny wioślarskiej, która w 1936 roku reprezentowała USA podczas Olimpiady w Berlinie. Film „The Boys in the Boat” jest adaptacją bestsellerowej powieści Daniela Jamesa Browna. Kiedy premiera?

Film powstał dla wytwórni MGM, natomiast autorem scenariusza — po pierwszym drafcie według Chrisa Weitza — jest Mark L. Smith („Zjawa”). Literacki pierwowzór podejmuje triumfalną historię męskiej drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która zadziwiła świat, zdobywając złoto na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku.

George Clooney powraca z dziewiątym filmem. Premiera w Boże Narodzenie 

Jeszcze w 2011 roku prawa do adaptacji nabyła firma The Weinstein Company. Na reżysera produkcji mianowano wówczas Kennetha Branagha („Belfast”). Dla Clooneya „The Boys in the Boat” jest już dziewiątym reżyserskim projektem pełnometrażowym i pierwszym filmem od czasu debiutującego dwa lata temu ku mieszanym recenzjom „Baru dobrych ludzi”. Tym razem filmowiec znalazł się za kamerą razem z Grantem Heslovem („Operacja Argo”), z którym współprowadzą wytwórnię Smokehouse Pictures. Ujawniono dziś, że amerykańska premiera filmu odbędzie się jeszcze w tym roku, dokładnie 25 grudnia

W obsadzie produkcji znaleźli się między innymi: Courtney Henggeler („Cobra Kai”), Callum Turner („Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda)”, Joel Edgerton („Kolej podziemna”), Sam Strike („Czarnobyl”) i Luke Slattery („Czwarta władza”).

The Boys in the Boat poster.JPG

zdj. Xavier Collin / depositphotos / Warner Bros. / MGM