George Clooney stanął za kamerą serialu „Moon Knight” Marvela?

Nowe doniesienia zza kulis kolejnego serialowego projektu Marvel Studios. O ile informacja, zamieszczona w sieci przez asystenta kierownika artystycznego przy ekranizacji komiksu „Moon Knight”, doczeka się potwierdzenia, wygląda na to, że za kamerą przynajmniej jednego odcinka stanął George Clooney.

Wiadomość o zaangażowaniu gwiazdora w reżyserię serialowego „Moon Knighta” obiegła internet po tym, jak nazwisko Clooneya pojawiło się na oficjalnej stronie asystenta przy produkcji, Marca Torresina. Choć rzeczony wpis został już ze strony usunięty, informację o zaangażowaniu aktora za kamerę nowego projektu MCU można było znaleźć na liście obecnych projektach Torresina, pod tym adresem.

Dodajmy, że na chwilę obecną oficjalnie ujawniono nazwiska trzech innych reżyserów „Moon Knighta”: Justina Bensona, Aarona Moorheada („Nieskończony” i „Synchronic”) i Mohameda Diada („Zderzenie”, „678” i „Amira”). W przypadku potwierdzenia doniesień o udziale Clooneya za kamerą serii, będzie to jego pierwszy projekt superbohaterski od czasu niesławnego „Batmana i Robina” i zarazem jego debiut w tym podgatunku w roli reżysera. 

Serial opowie historię Marca Spectora, świetnie wyszkolonego najemnika pracującego między innymi dla CIA. Podczas jednej z misji bohater uniknął śmierci dzięki pomocy egipskiego boga Księżyca znanego jako Khonshu. Wybawca Spectora zwiększył siłę i wytrzymałość bohaterka, który swoje nowe moce oraz wiele alternatywnych osobowości wykorzystuje do walki z przestępczością w Los Angeles. Główną rolę gra Oscar Isaac. Obok aktora pojawią się też Ethan Hawke grający głównego złoczyńcę oraz May Calamawy.

Premierę „Moon Knighta” zaplanowano na 2022 rok.

Źródło: Comicbook / zdj. Marvel