George Clooney za kamerą filmu o słynnych wioślarzach. Zobaczcie nowy fragment

Sezon na sportowe dramaty trwa. W ramach swojego następnego reżyserskiego przedsięwzięcia George Clooney zamierza przedstawić widzom historię słynnej drużyny wioślarskiej, która u progu II wojny światowej reprezentowała USA podczas Olimpiady w Berlinie. Film „The Boys in the Boat” – adaptacja powieści Daniela Jamesa Browna – doczekała się właśnie zapowiedzi w formie krótkiego fragmentu.

Film powstał dla wytwórni MGM, natomiast autorem scenariusza — po pierwszym drafcie według Chrisa Weitza — jest Mark L. Smith („Zjawa”). Literacki pierwowzór podejmuje triumfalną historię męskiej drużyny wioślarskiej Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która zadziwiła świat, zdobywając złoto na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 roku.

Jeszcze w 2011 roku prawa do adaptacji nabyła firma The Weinstein Company. Na reżysera produkcji mianowano wówczas Kennetha Branagha („Belfast”). Dla Clooneya „The Boys in the Boat” jest już dziewiątym reżyserskim projektem pełnometrażowym i pierwszym filmem od czasu debiutującego dwa lata temu ku mieszanym recenzjom „Baru dobrych ludzi”. Tym razem filmowiec znalazł się za kamerą razem z Grantem Heslovem („Operacja Argo”), z którym współprowadzą wytwórnię Smokehouse Pictures.  

W obsadzie produkcji znaleźli się między innymi: Courtney Henggeler („Cobra Kai”), Callum Turner („Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda)”, Joel Edgerton („Kolej podziemna”), Sam Strike („Czarnobyl”) i Luke Slattery („Czwarta władza”).

Amerykańska premiera filmu odbędzie się jeszcze w tym roku, a dokładnie 25 grudnia

Zdj. MGM