George R.R. Martin ujawnia: HBO rozwija aż 8 nowych seriali w świecie „Gry o Tron”

Szef HBO ostudził ostatnio nadzieje fanów na szybkie rozwijanie serialowego uniwersum „Gry o Tron”, ale oliwy do ognia postanowił dolać właśnie sam George R.R. Martin. Autor książkowej sagi „Pieśni lodu i ognia” przyznał wprost, że rozwijanych jest na ten moment aż osiem nowych seriali osadzonych w tym świecie!

HBO Max przygotowuje siedem nowych spin-offów „Gry o Tron

Rok temu dowiedzieliśmy się, że w siedzibie HBO trwają prace nad nowym spin-offem „Gry o Tron”, który może najbardziej zainteresować widzów serialowego hitu sprzed czterech lat. Produkcja miała skupić się na pokazaniu dalszych losów Jona Snowa granego przez Kita Haringtona. Niedawno okazało się jednak, że prace nad projektem nie postępują tak szybko, jak życzyliby sobie tego fani, wyczekujący na powrót Snowa. Casey Bloys, dyrektor generalny i prezes HBO stwierdził, że na ten moment stacja nie dała zielonego świata żadnemu z potencjalnych spin-offów.

Nieco inną perspektywę na to, co dzieje się w siedzibie HBO, postanowił jednak rzucić teraz George R.R. Martin będący zaangażowany w rozwijanie wszystkich seriali w uniwersum „Gry o Tron”. Autor książkowego pierwowzoru dla seriali osadzonych w Westeros stwierdził bez ogródek, że trwają prace nad ośmioma spin-offami! Co prawda, wśród nich znajduje się serial „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, który został ostatnio oficjalne zapowiedziany przez HBO, więc mowa jest o siedmiu innych projektach, które są w tym momencie rozwijane jako potencjalne seriale mające trafić w kolejnych latach do widzów. Kolejnym z nich jest zapewne wspomniany serial z Kitem Haringtonem wracającym do roli Jona Snowa. W poprzednich miesiącach mówiło się też o produkcji mającej pokazać historię podboju Westeros przez Aegona I Targaryena.

Najbliższym serialem z tego uniwersum, który trafi do widzów, będzie drugi sezon „Rodu Smoka”. Premiera nowych odcinków odbędzie się latem 2024 roku. Dodajmy też, że George R.R. Martin potwierdził w swojej ostatniej wypowiedzi, że trwają już przygotowania do trzeciego sezonu tej produkcji.

źródło: reddit.com / zdj. HBO