Geralt wraca na szlak? „Wiedźmin” szykuje się do wznowienia produkcji

Minęło kilka miesięcy odkąd Netflix zdecydował się wstrzymać prace nad większością bieżących produkcji, w tym nad drugim sezonem „Wiedźmina”. Z najnowszych doniesień wynika, że wyczekiwana kontynuacja serialu z Henrym Cavillem może wkrótce wznowić produkcję.

Najnowsze informacje pochodzą od źródła portalu Redanian Intelligence. Wygląda na to, że studio zajmujące się produkcją „Wiedźmina”, Arborfield Studios powoli odmraża zawieszoną miesiące temu działalność. Mówi się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni na planach kolejnych przygód Geralta ma dojść do powtórzenia czynności wchodzących tradycjnie w skład fazy pre-produkcji. Na ten moment nie mamy jednak informacji o faktycznym wznowieniu produkcji, tj. nie wiemy kiedy przed kamerami staną aktorzy.

Autorzy raportu zawierającego powyższe informacji wysuwają przypuszczenie, że uruchomienie ponownej pre-produkcji może zwiastować wejście na plan w okolicach lipca lub sierpnia.  

Prace nad drugim sezonem serialu wystartowały w lutym i odbywały się głównie w Londynie oraz jego okolicach. Nieoficjalnie, nim produkcja została zawieszona, mówiło się, że potrwają do 14 sierpnia.

W drugim sezonie do swoich ról powrócą gwiazdy pierwszego sezonu, czyli: Henry Cavill odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri oraz Joey Batey jako Jaskier.

Poza najświeższymi członkami obsady, w nowych rolach pojawią się: Yasen Atour („Young Wallander”) jako Coen, Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena, Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen („Szybcy i wściekli 9”) jako EskelMecia Simson, jako Francesca, Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) jako Lydia, Kristofer i Hivju („Gra o tron”) jako Nivelle.

Za reżyserię nowego sezonu odpowiedzialni będą: Stephen Surjik („Umbrella Academy”) – odcinki 1 i 2, Sarah O’Gorman („Przeklęta”) – odcinki 3 i 4, Ed Bazalgette („Upadek królestwa”) – odcinki 5 i 8 oraz Geeta V. Patel („Meet The Patels”) – odcinki 6 i 7.

zdj. Redanian Intelligence / zdj. Netflix