Gerard Butler zapowiada drugi „Skok stulecia”. Kiedy ruszą zdjęcia?

Gerard Butler udzielił nowego wywiadu, w którym ujawnił, na jakim etapie znajdują się przygotowania do realizacji sequela popularnego filmu akcji „Skok stulecia”, w którym gwiazdor zagrał w 2018 roku.

Butler wyjawił, że druga część powoli zbliża się do realizacji. Prace zdjęciowe zaplanowano na początek 2022 roku. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że „Skok stulecia 2” ma bezpośrednio kontynuować wątek pierwszego filmu.

Mamy wejść na plan na początku przyszłego roku. Znajdujemy się w Europie, wciąż tropimy Donniego [bohatera zagranego w „jedynce” przez O'Sheę Jacksona Jr.], który trafił do diamentowej dzielnicy w Marsylii. [Mój bohater] trafi tam, by go wyśledzić, ale moje intencje będą inne, niż moglibyście pomyśleć. Będziemy w Marsylii, Alpach i w Londynie. Będzie to znacznie bardziej atrakcyjna podróż, niż w poprzednim filmie (...).

W pierwszej części Butler wcielił się w postać Nicka Flanagana, agenta, który zajmuje się likwidacją najbardziej niebezpiecznych amerykańskich gangów. Flanagan stosuje metody równie brutalne, jak jego przeciwnicy i nigdy nie odpuszcza. Bohater mierzy się z Rayem Merrimanem, byłym skazańcem, złodziejem-wizjonerem, który planuje najbardziej brawurowy skok w historii. Za reżyserię i scenariusz „Skoku stulecia” odpowiada Christian Gudegast.

Źródło: Coming Soon / zdj. STX Films