Gillian Anderson przesłuchuje księcia Andrzeja. Netflix z nowym filmem o rodzinie królewskiej

Netflix po kilku latach pokazywania historii brytyjskiej rodziny królewskiej pożegnał się z królową Elżbietą II i jej rodziną za sprawą finałowego sezonu serialu „The Crown”, ale wygląda na to, że streamingowy gigant nie może zbyt długo wytrzymać bez przyglądania się członkom królewskiego roku. Niedługo na platformę trafi film pokazujący historię słynnego wywiadu księcia Andrzeja z 2019 roku.

Gillian Anderson w nowym filmie platformy Netflix

Już za chwilę na platformę Netflix trafi filmowa produkcja odsłaniająca kulisy słynnego wywiadu, którego książę Andrzej udzielił pięć lat temu brytyjskiej dziennikarce BBC. Rozmowa, która miała poprawić wizerunek księcia, okazała się wielką katastrofą, w wyniku której syn Elżbiety II utracił królewskie tytuły i zniknął z życia publicznego.

Mocny temat” opowie inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię odsłaniającą kulisy bezkompromisowego dziennikarstwa, które zaowocowało wstrząsającym wywiadem i kompromitującym występem księcia Andrzeja w programie BBC Newsnight. Rozmowa z 2019 roku miała poprawić katastrofalny wizerunek syna Elżbiety II, który łączony był z oskarżonym o pedofilię i stręczycielstwo Jeffreyem Epsteinem. Wywiad przeprowadzony przez Emily Maitlis okazał się jednak gwoździem do wizerunkowej trumny księcia i całkowicie usunął go z życia brytyjskiego dworu.

Sprawdź też: „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Ten tydzień to wysyp wielkich premier!

Gwiazdą filmu jest Gillian Anderson, która w serialu „The Crown” wcieliła się w Margaret Thatcher, a księcia Andrzeja zagrał Rufus Sewell. W obsadzie są też Keeley Hawes, Billie Piper i Romola Garai. Produkcja nie skupi się wyłącznie na samym wywiadzie, ale też na tym, jakie napięcie towarzyszyło trudnym negocjacjom producentki Sam McAlister z pałacem Buckingham. Premierą filmu „Mocny temat” zaplanowano na Netflix na 5 kwietnia.

zdj. Netflix