Główny bohater serialu „Sandman” na pierwszym nagraniu z planu

Wygląda na to, że ruszyły już prace nad serialem „Sandman” opartym na kultowych komiksach stworzonych przez Neila Gaimana. Do sieci trafiło pierwsze nagranie z planu.

Pierwsze wideo pokazuje głównego bohatera produkcji granego przez Toma Sturridge'a, którego w 2019 roku mogliśmy oglądać w filmie „Velvet Buzzsaw”. W dorobku aktora znajdują się także takie produkcje jak „Z dala od zgiełku” i „W drodze”. 

Jako Śmierć w serialu zobaczymy na ekranie Kirby Howell-Baptiste („The Good Place”, „Cruella”). Jako bliźniaki Desire i Despair pojawią się odpowiednio Mason Alexander Park i Donna Preston, a Joely Richardson wcieli się w Ethel Cripps. Do obsady dołączył także David Thewlis, który zagra  Johna Dee, znanego również jako obłąkany Dr. Destiny.

Gwendoline Christie, znana z serialu „Gra o Tron” wcieli się w Lucyfera, władcę piekła, a Charles Dance zagra Rodericka Burgessa, złowrogiego maga. W obsadzie są także Boyd Holbrook jako Corinthiana, koszmar stworzony przez Morfeusza, który miał odzwierciedlać wszystko, co najgorsze w ludziach i pojawiać się w ich snach oraz Vivienne Acheampong jako Lucienne, Sanjeev Bhaskar jako Kain oraz Asim Chaudhry jako ABel.

Akcja serialowej adaptacji zostanie przeniesiona do 2021 roku i wprowadzi spore zmiany względem materiału źródłowego i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Scenarzystą i showrunnerem został Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman. Premiery serialu należy spodziewać się na platformie Netflix w 2022 roku.

zdj. Netflix