Godzilla kontra Megalon. Epickie starcie dwóch kaiju do obejrzenia za darmo

Wytwórnia Toho przygotowała specjalną atrakcję dla fanów Godzilli! W ramach konwentu Godzilla Fest 2023 do sieci trafiła krótkometrażowa produkcja przedstawiające starcie kolosalnego jaszczura z potworem znanym jako Megalon.

Godzilla kontra Megalon. Nowy film z Godzillą do obejrzenia za darmo

Podczas gdy jeszcze w tym roku czeka nas kinowa premiera nowego widowiska o słynnym kaiju, Toho wykorzystało trwający konwent, by przedstawić widzom swój nowy specjalny szort. Premierę „Godzilla vs. Megalon” połączono zarazem z wypadającą w tym roku 50. rocznicą pierwszego starcia obu stworzeń na ekranach japońskich kin.

Megalon, gigantyczny kaiju zainspirowany gatunkiem chrząszcza występującego w Azji Wschodniej, zmierzył się z Godzillą w roku 1973 – w ramach widowiska reżyserowanego przez Juna Fukudę (produkcja była zarazem 13. odsłoną cyklu o kultowym jaszczurze). Jak dowiedzieliśmy się z tamtego filmu monstrum było obrońcą podwodnego imperium Seatopii, traktowanym przez jego mieszkańców na równi z bóstwem. Tajemnicza cywilizacja zdecydowała się skierować Megalona na powierzchnię w odpowiedzi na serię katastrofalnych eksperymentów nuklearnych.

Krótkometrażowa wersja spotkania Godzilli z Megalonem trafiła – na czas ograniczony – na kanał wytwórni Toho na YouTube. Całość można obejrzeć za darmo, powyżej. Za kamerą filmu znalazł się Takuya Uenishi, twórca ubiegłorczonego „Godzilla vs. Gigan Rex”. 

Źródło: Comic Book Movie / zdj. Toho