Godzilla prezentuje atomowy oddech. Nowa zapowiedź odlicza do nadejścia kultowego kaiju

W następnej krótkiej zapowiedzi japońskiego widowiska „Godzilla Minus One” wytwórnia dała fanom drobny przedsmak tego, jak na wielkim ekranie prezentować się będzie jedna z najpopularniejszych, niszczycielskich mocy kolosalnego jaszczura.

Reżyserem produkcji, za którą odpowiada wytwórnia Toho, jest Takashi Yamazaki („Tu zawsze świeci Słońce”, „Dragon Quest: Your Story”). „Godzilla Minus One przenosi widzów do czasów powojennej Japonii. Dla bohaterów – mieszkańców zrujnowanego Tokio –  będzie to już kolejne spotkanie z tytułowym stworem, choć sam film nie jest bezpośrednim sequelem żadnego z uprzednich widowisk.

W dotychczasowych opisach wskazano jednak, że w produkcji znajdą się poszlaki pozwalające na połączenie jej ze światem, w którym rozgrywa się ostatnia trylogia animacji oraz widowisko „Shin Godzilla” z 2016 roku.

„Godzilla Minus One” nadchodzi. Kiedy polska premiera?

Od niedawna wiemy, że „Godzilla Minus One” doczeka się szerokiej dystrybucji w Europie. Prawa do pokazania produkcji w 38 krajach na starym kontynencie nabył dystrybutor Piece of Magic Entertainment.

Premierę w Europie ustalono na 1 grudnia. To właśnie wtedy film zawita też do polskich kin, gdzie ma być dostępny także w formacie IMAX i 4DX.

zdj. Toho