Nowa Godzilla trafi do kin w jeszcze bardziej klasycznym wydaniu!

W ramach doskonale przyjętego przez widzów filmu „Godzilla Minus One” za legendarnego Kaiju ponownie odpowiedzieli twórcy z Japonii. Film z wielkim jaszczurem to istna kopalnia odniesień do długo dorobku cyklu, a teraz w japońskich kinach będzie można zobaczyć go w jeszcze bardziej nostalgicznym wydaniu.

Godzilla zaryczy w czerni i bieli. Taka wersja „Godzilla Minus One” zadebiutuje w Japonii

Na oficjalnej stronie „Godzilla Minus One” pojawiła się informacja o nadchodzącej na wielkie ekrany specjalnej, czarno-białej wersji trzydziestego filmu o kultowym Kaiju. „Nasz zespół stworzył film monochromatyczny, pracując ujęcie po ujęciu, w pełni szlifując obraz w skali szarości” – opowiada o przygotowaniach odkoloryzowanej „Godzilli” reżyser Takashi Yamazaki. „Naszym celem było wytworzenie tonu obrazu opracowanego przez mistrzów czarno-białej fotografii. Poprosiłem, by ekipa wydobyła ze zdjęć jak najwięcej detali w teksturach skóry, w krajobrazach. A potem pojawia się sama Godzilla, przerażająca i wyglądająca niczym w materiale dokumentalnym. Wraz z utratą kolorów, zyskuje się nowe wrażenie realizmu” – dodał o nowej wersji produkcji.

Okazję do obejrzenia widowiska z tytułem „Godzilla Minus One / C” otrzymają na chwilę obecną jedynie widzowie w Japonii. Do tamtejszych kin film trafi dokładnie 12 stycznia 2024 roku. Powyżej zobaczycie zwiastun czarno-białej przeróbki.

Przypomnijmy, że Yamazaki odpowiada nie tylko za reżyserię, ale i scenariusz filmu. Akcja nowej „Godzilli” osadzona jest w powojennej Japonii, gdzie mieszkańcy muszą stawić czoła przerażającemu potężnemu stworzeniu. Autor produkcji tłumaczył w jednym z wywiadów poprzedzających produkcję, że zawsze postrzegał Godzillę jako symbol zagrożenia nuklearnego i cień okrutnej wojny, a osadzenie akcji właśnie w okresie po roku 1945 pozwoliło mu na dobitne pokazanie Japonii, która przed momentem straciła wszystko

W głównych rolach „Godzilla Minus One” pojawili się między innymi Minani Hamabe, Ryunosuke Kamiki, Sakura Ando, Kuranosuke Sasaki, Hidetaka Yoshioka i Muneta Aoki. Na chwilę obecną na całym świecie film zarobił niemal 65 milionów dolarów. Już po trzech dniach w kinach amerykańskich film Yamazakiego zebrał od widzów 11 milionów dolarów, co jest najlepszym rezultatem dla aktorskiej produkcji z Japonii na tamtejszym podwórku. 

źródło: Crunchy Roll / zdj. Toho