Godzilla trafi na mały ekran. Platforma Apple TV+ zamawia serial osadzony w Monsterverse

Filmowe uniwersum potworów od studia Legendary znane jako Monsterverse przenosi się na mały ekran. Nowy projekt osadzony w świecie Godzilli powstanie dla platformy streamingowej Apple TV+.

Niemal dwa lata po premierze filmu „Godzilla vs. Kong” studio Legendary ogłosiło nowy projekt osadzony w ramach Monsterverse. Nie będzie to jednak kinowa produkcja, a serial dedykowany platformie streamingowej. Jak na razie projekt nie otrzymał jeszcze oficjalnego tytułu, ale ujawniono jego pierwszy opis i skład zespołu twórców.

Opracowaniem serii w roli showrunnera zajmie się Chris Black, producent wielu telewizyjnych przebojów, wśród których znajdują się takie tytuły jak „Star Trek: Enterprise”, „Mad Men” oraz „Gotowe na wszystko”. W gronie producentów wykonawczych i współtwórców serialu znajdą się także Matt Fraction, znany autor komiksów pracujący między innymi przy serii „Hawkeye” oraz Robert Kirkman, kolejny komiksowy scenarzysta, który ma w swoim dorobku między innymi serię „Żywe Trupy”.

Sprawdźcie też: Studio Legendary planuje już kontynuację filmu „Godzilla kontra Kong”?

Serial powstanie w ramach telewizyjnego oddziału studia Legendary, a producentami wykonawczymi zostali także Joby Harold i Tory Tunnell z Safehouse Pictures oraz Hiro Matsuoka i Takemasa Arita reprezentujący Toho Co. Ltd, firmę posiadającą prawa do Godzilli.

Z oficjalnego opisu dowiedzieliśmy się, że serial będzie podążał za historią ogromnej bitwy między Godzillą a Tytanami, która zrównała San Francisco z ziemią i ustanowiła nową, szokującą rzeczywistością, w której ludzie uświadomili sobie, że potwory istnieją. Serial będzie przedstawiał przygody rodziny próbującej odkryć ukryte tajemnice związane z potworami i spuścizną łącząca ich z tajną organizacją znaną jako Monarch.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / Legendary