Gotowi na nową sagę w Marvelu? Studio zastrzega tytuły potencjalnych filmów o Avengers

W nocy z sobotę na niedzielę polskiego czasu Marvel zaprezentuje na Comic-Conie swoje najnowsze projekty i możliwe, że uchyli rąbka tajemnicy na temat tego, jak będzie wyglądała kolejna, tym razem już filmowo-serialowa saga w świecie MCU. Wygląda jednak na to, że projekty mogące stać u podstaw kolejnych faz Marvela znamy już teraz.

W ostatnich dniach panowało przekonanie, że podczas swojego panelu na tegorocznym Comic-Conie studio nie będzie chciało odkrywać zbyt wielu kart na temat przyszłości MCU i skupi się na promowaniu najbliższych widowisk. Zakulisowe informacje sugerowały, że Marvel przywiezie do San Diego pierwszą zapowiedź filmu „Czarna: Pantera: Wakanda w moim sercu” i będzie promował na imprezie przede wszystkim swój serial „Mecenas She-Hulk” dedykowany platformie Disney+. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni za sprawą najnowszych rewelacji na temat zastrzeżonych przez Marvela nazw i znaków towarowych. W sieci pojawiły się właśnie informacje, że studio zapewniło sobie prawa do kilku wyjątkowo szumnie brzmiących tytułów, które mogą być dedykowanie kinowym produkcjom. Jeśli tak się stanie, to możemy być pewni, że filmy szykowane przez Marvela na zawsze odmienią znane nam uniwersum. Wśród opatentowanych nazw znajdują się bowiem:

  • „Avengers: Secret Wars”
  • „Avengers: The Kang Dynasty”
  • „Captain America: New World Order”
  • „Multiverse Saga”
  • „Thunderbolts”

To, że nazwy mogą być faktycznie dedykowane kinowym filmom, w tym kolejnej odsłonie serii „Avengers” potęguje fakt, że Marvel już oficjalnie potwierdził, że przygotowuje zarówno kolejną odsłonę przygód Kapitana Ameryki, jak i film o drużynie Thunderbolts, która znalazła się na liście nazw zastrzeżonych w Europie. Wiemy też, że wydarzenie Secret Wars ma być istotną częścią najbliższych projektów studia i od dawna spekuluje się, że jego rozwiązanie zostanie przedstawione widzom w ramach kinowego projektu o drużynie Avengers. Jeśli tytuły te nie pojawią się na jutrzejszej prezentacji Marvela na Comic-Conie, to zobaczymy je najprawdopodobniej w drugi weekend września na wydarzeniu D23.

zdj. Marvel