Gotowi na powrót do świata z „TRON”? Ujawniono, kiedy ruszą prace zdjęciowe do nowego filmu

Po latach bezowocnych zapowiedzi i długich miesiącach hollywoodzkich strajków Disney w końcu zabierze się za realizację nowej odsłony cyklu widowisk science fiction „TRON”. Z nowego raportu dowiedzieliśmy się, na kiedy przewidziano początek prac zdjęciowych. Na planie pojawią się Jared Leto („Morbius”), Evan Peters („Dahmer”) i Cameron Monaghan (gry „Star Wars Jedi”)

Zdjęcia do „TRON: Ares” starują na początku 2024 roku

Przypomnijmy, że produkcja miała wystartować jeszcze w sierpniu tego roku – plany te przekreślił jednak protest aktorskiego związku SAG-AFTRA.  W nowym raporcie, który pojawił się na łamach serwisu Collider czytamy teraz, że wytwórnia ustaliła nowy termin rozpoczęcia prac. Film z podtytułem „Ares” wejdzie w fazę realizacji wraz z upłynięciem świątecznego sezonu, a więc wkrótce po Nowym Roku. Zdjęcia toczyć się będą na terenie Vancouver w Kanadzie.

Choć żadne szczegóły odnośnie fabuły filmu nie zostały jeszcze ujawnione, wiemy, że Jaredowi Leto przypadnie kreacja głównego bohatera produkcji. O ile potwierdzą się wcześniejsze plotki, aktor z „Morbiusa” i „Blade Runnera 2049” ma wcielić się w tytułowego Aresa, manifestację programu TRON. Rola Evana Petersa nie została natomiast jeszcze szerzej opisana, ale w nieoficjalnych raportach wspominano się, że aktor z „Dahmera” i „American Horror Story” zagra bohatera, który „świetnie odnajduje się w świecie wirtualnym, ale niezbyt dobrze radzi sobie z życiem pośród ludzi”. Monaghan ma z kolei wcielić się w postać, którą opisano dotychczas tylko jako „wirtualna”.

Z rozproszonych wypowiedzi o filmie dowiedzieliśmy się też, że fabuła „Aresa” ma nawiązać do pozaekranowego fenomenu technologii sztucznej inteligencji i tego co jej rozwój oznacza, dla pojmowania ludzkiej tożsamości.  

Poza wspomnianą trójką w obsadzie filmu są też Greta Lee („Russian Doll”) i Jodie Turner-Smith („Anne Boleyn”) oraz Sarah Desjardins („Yellowjackets”). Nie ujawniono jeszcze, czy w produkcji pojawi się którakolwiek z gwiazd poprzedniej filmowej odsłony cyklu: Jeff Bridges, Garrett Hedlund czy Olivia Wilde

Autorem scenariusza do „TRON: Ares” jest Jeff Nathanson mający w swoim dorobku film „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” oraz aktorską wersję „Króla Lwa” i produkcję „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Nad projektem jako producent czuwa Jerry Bruckheimer. Reżyserią zajmie się z kolei Joachim Rønning, z którym Disney współpracował już przy kilku projektach, w tym „Czarownicy 2” i ostatniej części „Piratów z Karaibów”.

źródło: Collider / zdj. Disney