Jon Snow jednak nie wróci we własnym serialu? HBO nie chce być jak Marvel

HBO zapowiedziało ostatnio kolejny prequel „Gry o Tron”, ale większość fanów popularnej produkcji najbardziej chciałaby poznać dalsze przygody bohaterów sagi „Pieśni lodu i ognia”. Okazją do tego miała być produkcja skupiająca się na dalszych losach Jona Snowa. Projekt nie otrzymał jednak jeszcze zielonego światła od stacji.

Co z serialem o Jonie Snow? HBO nie spieszy się z rozwijaniem świata Gry o Tron

Latem zeszłego roku ogłoszono, że HBO pracuje nad nowym kolejnym spin-offem „Gry o Tron”, który tym razem miał okazać się jednocześnie kontynuacją finałowego sezonu. Produkcja miała opowiedzieć dalsze losy Jona Snowa granego przez osiem lat przez Kita Haringtona. Ponad rok później dowiadujemy się jednak, że produkcja cały czas nie otrzymała jeszcze zielonego światła od HBO i pozostaje w fazie przedprodukcyjnej. Co więcej, Casey Bloys, dyrektor generalny i prezes HBO przekazał, że w rzeczywistości na ten moment żaden z potencjalnych spin-offów nie został podświetlony na zielono, co pozwalałoby na rozpoczęcie oficjalnych przygotowań do jego zrealizowania.

Jon Snow nowy serial Gra o Tron

„Nie powiedziałbym, że jest coś jeszcze w tym świecie, co jest bliskie otrzymania zielonego światła czy wstępnej zgody” – stwierdził Bloys. „Zawsze pracujemy jednak nad różnymi scenariuszami i pomysłami”. Po takiej wypowiedzi nie możemy wykluczyć nawet tego, że serial z przygodami Jona Snowa nie zostanie w ogóle zrealizowany. Jedno na ten moment jest pewne: HBO nie zamierza zbyt mocno eksploatować świata „Gry o Tron” i uczy się pod tym względem na porażkach konkurencji. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że stacja zamierza realizować maksymalnie dwa seriale naraz i chce, aby premiery kolejnych produkcji dzieliło przynajmniej pół roku. Otwarcie o planach na potencjalne seriale w uniwersum mówiło się ostatnio nie tylko w kontekście serialu z przygodami Jona Snowa, ale także produkcji mającej przedstawiać historię podboju Westeros przez Aegona I Targaryena.

Najbliższe oficjalne plany serialowe z uniwersum George'a R. R. Martina zakładają powrót „Rodu Smoka” z drugim sezonem latem 2024 roku. Prace na planie drugiego oficjalnie zamówionego spin-offu mają wystartować wiosną 2024 roku, co pozwala zakładać, że produkcja zatytułowana „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”  trafi do widzów najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2025 roku.

źródło: tvline.com / zdj. HBO