Drugi sezon „Rodu Smoka” rozedrze wasze serca. Serial dostanie cztery sezony!

HBO szybko nie zrezygnuje z jednego ze swoich największych serialowych hitów ostatnich lat. Wracający za kilka miesięcy „Ród Smoka” doczeka się ostatecznie przynajmniej czterech serii.

Ród Smoka”: sezon 2 będzie mroczny. Prequel „Gry o Tron” dostanie cztery sezony

Ostatnio mogliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun drugiego sezonu „Rodu Smoka”, który szybko stał się wielkim hitem wśród internautów. W ciągu pierwszych 48 godzin zapowiedź wygenerowała aż 63 mln wyświetleń, co jest najlepszym wynikiem dla oryginalnego serialu od platformy Max. Serialowy prequel „Gry o Tron” powróci do widzów latem tego roku, ale pierwsze dwa odcinki drugiej serii miał już okazję obejrzeć George R.R. Martin. Autor książkowego pierwowzoru podzielił się swoimi wrażeniami na swoim blogu i z jego słów wynika, że fani powinni być zadowoleni. „Mroczne... Bardzo mroczne. Mogą sprawić, że będziesz płakać. Są mocne, emocjonalne, rozdzierające serce. Właśnie takie jak lubię” stwierdził pisarz.

Z jego wpisu dowiedzieliśmy się też, że „Ród Smoka” doczeka się przynajmniej czterech sezonów. Martin ujawnił, że spotkał się w ostatnich dniach z showrunnerem Ryanem Condalem i jego ekipą scenarzystów (Sara Hess, Ti Mikkel, David Hancock i Philippa Goslett), z którymi przez dwa dni omawiał plany na trzeci i czwarty sezon. Informacje te wpisują się we wcześniejsze doniesienia, które pojawiły się w marcu tego roku. Mówiło się wówczas, że zespół kreatywny odpowiedzialny za „Ród Smoka zakłada, że serial będzie trwał trzy lub cztery sezony.

źródło: georgerrmartin.com / zdj. HBO