Gra toczy się dalej. Gwiazdor „Piły” powróci w obsadzie dziesiątej odsłony cyklu

W nowym rozdziale dreszczowców „Piła” twórcy powrócą do postaci Johna Kramera, głównego antagonisty cyklu znanego lepiej jako Jigsaw. Z obsadą oficjalnie związał się aktor Tobin Bell. Kiedy ruszą zdjęcia?

Wszystkie odsłony serii horrorów zebrały w globalnej kasie ponad miliard dolarów. Po raz ostatni „Piła” gościła na ekranach kin w 2017 roku za sprawą produkcji „Piła: Dziedzictwo” – choć po drodze, w 2021 roku, otrzymaliśmy jeszcze dobrze przyjęty spin-off o tytule „Spirala”. Seria zaczynała jako niskobudżetowy horror w 2004 roku. Film wyreżyserowany przez Jamesa Wana szybko zyskał ogromną popularność i doczekał się w sumie ośmiu kontynuacji.

Dziesiąta odsłona cyklu trafi na ekrany jako „Saw X”. Za opracowanie filmu odpowiadają Lionsgate i Twisten Pictures. Choć żadne informacje o fabule projektu nie zostały jeszcze ujawnione, powrót Tobina Bella potwierdza zamysł wytwórni, by nowa część stanowiła przywrócenie flagowych rozwiązań fabularnych franczyzy. 

Sprawdź też: „Ród smoka” z gigantyczną oglądalnością. Takiego hitu nie było od czasu „Gry o Tron”.

Opracowaniem „Saw X” zajmie się Kevin Greutert, który wyreżyserował produkcje „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu części. Ogłoszono, że prace zdjęciowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Kinową premierę zaplanowano na 27 października przyszłego roku.

Co za przyjemność – móc raz jeszcze współpracować z Tobinem” – skomentowali najnowsze wieści castingowe producenci Oren Koules i Mark Burg. „Kreacja Johna Kramera jest częścią magii, która zmieniła tę franczyzę w fenomen. Jego postać będzie aktywną częścią nowego filmu”. 

zdj. Lionsgate