Graham Greene zagra w spin-offie „Yellowstone” od Paramount+

Graham Greene znany między innymi z roli w filmie „Tańczący z wilkami” dołączył do obsady serialu „1883” stanowiącego prequel produkcji „Yellowstone”.

Aktor pojawi się w serialu jako jeden z wysokich przedstawicieli indiańskiego plemienia Wron zamieszkującego tereny Montany. To bohater grany przez Grahama Greene'a ma doradzić Jamesowi Duttonowi, gdzie powinien osiedlić się wraz z rodziną. Dla Greene'a będzie to już druga produkcja, w której został zatrudniony przez Taylora Sheridana. Aktor wystąpił wcześniej w filmie „Wind River. Na przeklętej ziemi”. We wspomnianej produkcji „Tańczący z wilkami”, która przyniosła mu nominację do Oscara, aktor spotkał natomiast Kevina Costnera grającego w serialu „Yellowstone” potomka Jamesa Duttona. W swoim aktorskim dorobku Greene ma także takie produkcje jak:Zielona mila”, „Maverick” oraz „Przystanek Alaska”.

Serial „1883” zadebiutuje 19 grudnia tego roku wraz z premierą finałowego odcinka czwartego sezonu serialu  „Yellowstone”. Na pierwszy sezon złoży się 10 odcinków.

W stałej obsadzie produkcji są: Tim McGraw jako James Dutton, Faith Hill jako Margaret Dutoon, Sam Elliott jako Shea Brennan, przewodnik karawany, Isabel May wcielająca się w najstarszą córkę Duttonów oraz LaMonica Garrett grający pomocnika bohatera granego przez Elliott.

źródło: variety.com / zdj. The Weinstein Company